Co řekl Putin 18. 12. 2014 ? Převeďte své majetky z offshorových základen v zahraničí na domácí firmy!

S údajně takzvanou aférou o tom, jak svět žasne nad offshorovými operacemi, je záhadou, že v roce 2014 vybídnutí Putina nechal svět bez povšimnutí. Dokonce se mu západ vysmíval. 

 

 

Zde je důkaz z projevu 18.12. 2014

Česká televize 19. 12. 2014

Vladimir Putin:

„Všichni chápeme, že původ peněz je různý. Jsou různým způsobem vydělané, získané, ale my potřebujeme definitivně obrátit ten offshorový list v našich dějinách.

Putin na včerejší konferenci vybídl ruské podnikatele, aby v nynější, pro ruskou ekonomiku nepříznivé situaci převáděli své majetky z offshorových základen v zahraničí na domácí firmy. „Tento krok je spojen s úsilím prezidenta Vladimira Putina o deoffshorizaci ruské ekonomiky a se zaváděním daňových pravidel o zdanění zisků zahraničních firem,“ citovala agentura Reuters ze sdělení USM Holdings.

„Je nezbytné legalizovat nejen majetky převedené do zahraničí, ale i ty, které byly přepsány na příbuzné skutečných majitelů,“ řekl včera ruský prezident. Ale už při svém prosincovém projevu o stavu Ruské federace navrhl pro podnikatele amnestii jako jeden ze způsobů, jak do země přilákat kapitál a investice. Svou představu legalizace tehdy vysvětlil tak, že ti, kteří si peníze zpět do Ruska převedou, dostanou pevné záruky, že nebudou popotahováni po úřadech, že se jich nikdo nebude na nic vyptávat a že je nikdo nebude za nic stíhat.

Usmanov, jehož majetek odhadl časopis Forbes na 18,6 miliardy dolarů (418 miliard Kč), vlastní v USM Holdings 48 procent. Dalším velkým akcionářem USM je s 30 procenty britsko-íránský podnikatel Farhad Moshiri. Nejbohatší Rus se netají svými úzkými vazbami na Kreml a veřejně mluví o svém obdivu k Putinovi. On ani jeho firmy nejsou prozatím součástí sankčního seznamu, který proti ruským jednotlivcům a společnostem zavedly Spojené státy a Evropská unie.

Jak ale upozorňuje moskevská analytička BBC Sarah Rainsfordová, přizvání firem s kapitálem v zahraničí „zpět do vlasti“ se může míjet účinkem. Právě domácí firmy totiž v současnosti pociťují problémy ruského trhu nejvíce za několik let.

Takže tehdy to opozice i svět bral jako normální potrestání Putina.

 

Je rok 2016, 4.dubna

Šok, svět se dozvěděl o ilegálním vyváděním peněz z Ruska do offshorových základen v zahraničí

O skutečném soukromém bohatství ruského prezidenta Vladimira Putina se spekulovalo dlouho. Nově zveřejněné dokumenty uniklé z právní firmy Mossack Fonseca do celé této struktury konečně vnášejí víc světla. Ukazují, jak lidé z Putinova okolí vytvořili rozsáhlou ilegální síť, jejímž prostřednictvím se na zahraniční účty vyváděly částky přesahující dvě miliardy dolarů.

Už roky se spekulovalo o Putinově soukromém bohatství. Kromě offshoreových společností se mluvilo o soukromém paláci nebo obří jachtě. Nové dokumenty vnáší více světla do toho, jak lidé z Putinova okolí finance vyvádí.

Blesková senzační zpráva: Putin má obrovské jmění! A důkaz...?

Švejk zaplatil útratu a vrátil se ke své staré posluhovačce paní Müllerové, která se velice lekla, když viděla, že muž, který si otvírá klíčem dveře do bytu, je Švejk.

"Já myslela, milostpane, že se vrátějí až za kolik roků," řekla s obvyklou upřímností, "já jsem si zatím vzala z lítosti na byt jednoho portýra z noční kavárny, poněvadž u nás byla třikrát domovní prohlídka, a když nic nemohli najít, tak říkali, že jste ztracenej, poněvadž jste rafinovanej."


 

Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Za Panama Papers je Soros a Fordova nadace.
před 7 měsíci

Finanční elita unesla investigativní žurnalismus kvůli útoku na Putina
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7755-...

Nestřelil se někdo do kolena?
před 7 měsíci

"Nezisková organizace Oxfam odhaduje, že se v daňových rájích může skrývat až okolo 30 bilionů dolarů, což je téměř polovina světového HDP." Ilona Švihlíková

Ilona Švihlíková
před 7 měsíci

Kauza Panama Papers není nic překvapivého ani nelegálního

...Seznam totiž překvapuje i tím, která jména na něm nejsou. Daňové ráje se ale hlavně týkají firem a nadnárodních korporací. "Velká část zisku amerických korporací vzniká na Bermudách," připomíná ekonomka. Přes daňové ráje jde podle ní i velká část mezinárodního obchodu a investic. http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_...

..
před 7 měsíci

Magda Vášáryová (slovenská opoziční poslankyně, vítačka imigrantů a někdejší populární herečka) je také v Panama Papers? Dobrá práce! Chichi.

Doga malor
před 7 měsíci

On ten její betlemák je ještě živý to snad je lež takový vysoce inteligentní a decetní pánko.Je fakt že staré vyzrále vrány jsou velmi cílevědomé a hlavně nebezpečné.

George Soros
před 7 měsíci

Podporuje i vznik a rozvoj demokracie v bývalých zemích sovětských satelitů, jako například i v Gruzii, na Ukrajině a jinde. V květnu 2014 v rozhovoru prohlásil, že jeho nadace hrála důležitou roli v ukrajinské revoluci, která vedla k pádu prezidenta Viktora Janukovyče v únoru 2014 a ke vzniku nové prozápadní vlády Arsenije Jaceňuka. WIKI

Pavel
před 7 měsíci

Já to sleduji na půl oka, ale nikde jsem nezaznamenal, že by v tom lítali také Američané.

Porošenko zmíněný kvůli zdání objektivnosti
před 7 měsíci

Prezident Porošenko vyšetřovaný nebude. Podle ukrajinských zákonů se mohou prošetřovat pouze minulí prezidenti...

lubajs
před 7 měsíci

Co je to Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů ICIJ, které zveřejnilo "Panama Papers"? Klíčem, kdo za tím stojí jsou zdroje financí poskytovaných ICIJ. Jsou to Admissium Foundation (G.Soros), Open Society Foundation (G.Soros, H.Clinton), Ford Foundation, Packard Found. Samozřejmě je to další útok na Putina.

Petr Pokorný
před 7 měsíci

Lze najít přímý zdroj na ověření? Děkuji

Co řekl Putin 18. 12. 2014 ?
před 7 měsíci
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...