Komu pomůže Brexit a kdo totálně prodělá?

 

Všimli jste si, jak zoufale žádají, žebroní a vyhrožují ti, co jsou přisátí na dotační penězovody, zatímco 95% občanů napříč Evropou zuří a rozpadu Evropské unie tleská? Všimli jste si, jak strašně jsou odtržení naši politici od občanů, když si zoufale přejí totéž?

 

Co se stane druhý den, pokud se Velká Británie odtrhne?

Nic!

 

Práce, obchod i turistika poběží dál. Pouze burzy se rozkolísají, protože na tom budou chtít někteří vydělat riskantními prohlášeními a následným zhodnocením. Málokdo ví, že smlouvy budou trvat další dva roky a ty se pak nebudou podepisovat s úředníky z Bruselu, ale přímo s jednotlivými státy. A to je děsivý strašák statisíců přísavek na bruselský penězovod, když se ukáže, že jsou zbyteční.

 

A přesně o to jde!

 

Za prvé je jasné, že po případném odchodu Velké Británie budou další státy následovat a Německo oslabí, protože je základním překupníkem všeho zboží napříč Evropou. Co sleduje Cameron a údajní vědci z velké Británie tím, že by přišli o peníze, když tato zem je papírově čistým a velkým plátcem EU, kdežto Poláci za loajalitu k vojenským plánům USA čistým a velkým příjemcem peněz? Jsou tito jedinci také zaháčkovaní na neuvěřitelné, obludné korupci, které se říká evropské dotace? Těžko říct, nejsou důkazy, ale zoufalá snaha zachovat status quo je příliš podezřelá.

 

Můžeme na tom prodělat my?

 

Ne, naopak! Zdánlivá výhoda, že jsme většími příjemci dotací než plátci, je vidět na každém kroku. Většina dotačních titulů je naprosto nesmyslná, dokonce porušující volnou soutěž, které vysávají peníze ze státního rozpočtu, zatímco na opravy silnic, (pozor, nezaměňovat s velkým množstvím uzávěrek na hlavních trasách, stačí se podívat na silnice nižších tříd) výstavbu čističek apod. prostě není. Zato ale dotace krásně vykreslují obraz vlády, které stačí prohnat několik i zbytečných projektů rozpočtem a HDP je o procento dvě lepší. A tyto finanční manipulace především socialistické vlády náramně využívají. Koneckonců řepka také není na škodu ani ČSSD, byť z toho tyje Babišova eskadrona! A co z toho mají lidé? Samozřejmě nic, protože ty dotace platí z daní oni a nikoliv ze zisků velkých či nadnárodních firem. A v tom je zakopaný pes. Ti nejchudší si platí svoji chudobu a bohatí bohatnou.

 

Co je absolutní špína a zločin?

 

Jak Obama s Cameronem společně s Merkelovou neuvěřitelně lžou a popisují hrůzu a Armagedon, až se rozpadne Evropa. Jenomže! Evropa se nerozpadne, rozpadne se maximálně Evropská unie!  Evropa zůstane tam, kde je, pouze výběrčí výpalného z Bruselu se vrátí do svých domovů a měly by se jim odebrat zlodějské platy, když berou 500 000 měsíčně a doživotní rentu, aniž by nesli jakoukoliv finanční odpovědnost narozdíl od řidičů či obyčejných prodavaček! Poslední zvrácené vyhrožování Camerona? Vystoupením z Evropské unie nebudeme mít na důchody a zdravotnictví. Znamená to snad, pane Camerone, že to Angličanům platí Češi a Slováci a vy jste příjemci dotací?

 

 

P.S. Mimochodem, pokud si experti Evropské unie nevědí rady, mohou přijít k nám a nechat si poradit, aby to nemělo dopad na obyčejné lidi. My jsme to při rozchodu se Slovenskem také nepoznali a přitom to bylo dokonce v době transformace!

 

Možná stojí za doplnění: jednoznačně Evropská unie je výhodná pro dva státy. Německo, které „zprůměrováním“ z marky na euro, neboli faktickou netržní devalvací dostalo strašnou výhodu, zatímco slabé státy musí vyvážet za vysoké ceny, neodpovídající hospodářství, takže Německo se pro ně stalo vývozním a dovozním překupníkem, za které vybírá výpalné. A Polsko, které nakupuje vojenské prostředky od USA, a za to dostává tak obrovské dotace z EU, že na tom neprodělá, naopak ještě vydělá a čistými příjemci "evropských dotací" je americký Pentagon. Neskutečné!

 

 

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
KROKODÝL
před 5 měsíci

Právě jsem se vrátil z hradu....pardon z Británie.Návštěva kamaráda.To co jsem tam viděl je tristní.V Londýně téměř nepotkáte bělocha,samý bubák a čmoud,kteří vás otravují prodejem čehokoliv,žebrají a to agresivně.Nedivím se ,že chtějí ven z EU a pak zatnout tipec přivandrovalcům. Sociální dávky by měly pak být čtvrtinové a to vyžene spoustu verbeže ven z GB.

gogo
před 5 měsíci

Nedavne zvoleni prvniho muslimskeho starosty Londyna Vase slova jenom potvrzuje. A bude hur, mnozi se jak krysy!

opus111
před 5 měsíci

Muslim má obrovskou výhodu, že nepije alkohol. Sociologická data jasně dokazují, že alkohol decimuje Západní společnost prudkým snížením porodnosti. Učinil jsem sociologický průzkum, který přesně potvrdil můj předpoklad.

Každý živočich, pokud má dostatek potravy, tak se to projeví rychlejším množením, vyšší porodností. Ovšem v Západní společnosti to jakoby na první pohled neplatí, zdá se, že vyšší životní úroveň je tím důvodem pro nižší porodnost. Ovšem skutečná příčina a následek tkví v něčem jiném.

Proto jsem vzal za referenční vzorek občany ČR, kde je posledních 25 let poměrně konstantní spotřeba alkoholu kolem 16 litrů na osobu a rok.

A můj předpoklad se přesně potvrdil.

V dobách krizí, za vlády Klause a Kalouska porodnost klesala a v dobách hojnosti za vlády ČSSD naopak porodnost stoupá.

V Západní společnosti do toho zasahuje ještě feminismus, ale ten vliv je také víceméně konstantní, takže výsledek neovlivńuje.

Takže obecnou příčinou nízké porodnosti v Západní společnost je konzumace alkoholu, nikoliv odklad mateřství ve jménu spotřeby, jelikož výchylky v životní úrovni normálně korelují s porodností, pokud spotřeba alkoholu zůstává konstantní.

Pokud si tedy Západní společnost a tady jde skuteně o jednotlivé občany, každý sám na svou odpovědnost neuvědomí, že alkohol může jednou zcela vyhubit Západní společnost, tak to může mít opravdu závažné důsledky.

AntiOpus
před 5 měsíci

Soudruhu trole zalez!

Doga Malor
před 5 měsíci

Tam to ale začalo mnohem dříve a to babá Tečerová tady to skončí uplně stejně jde o peníze a udržet obyč havět na uzdě. Myslím že v UK moc veselo není kor v posledních 2 letech.

opus111
před 5 měsíci

Velmi povrchní článek, jehož myšlenky jsou vedeny spíše zbožným přáním než realitou.
V EU totiž vůbec nejde o nějaké dotace, ty jsou jen příjemným či později nepříjemným bonusem.

Pokud by se autor článku chtěl zamyslet nad skutečnými plusy a mínusy, tak předkládám podněty.
Seriózní rozbor každého z předložených podnetů, by zabral několik stránek textu.

Volný pohyb osob a pracovních sil
Možnost studia v zahraničí, uznávání kvalifikace
Volný přístup na vnitřní trh bez cel, množstevních limitů, administrativních omezení vývozu a dovozu
Sjednocená legislativa ochrany výrobců i spotřebitelů
Možnost čerpání finančních prostředků z fondů EU
Schengenský systém, boj proti organizovanému zločinu
Nové investiční příležitosti
Vyšší mobilita pracovníků
Větší bezpečnost, stabilita, zlepšení mezinárodního postavení ČR
Konkurenceschopnost vůči světu
Zvýšení životní úrovně
Právní prostředí, demokratické jistoty, vymahatelnost práva
Zlepšení životního prostředí
Jednotná měna Euro
Lepší přístup ke kapitálu a veřejným zakázkám
Zkvalitnění legislativy, urychlení reforem
Stabilizované podnikatelské prostředí

KROKODÝL
před 5 měsíci

volný pohyb osob....sedm let jsme nebyli vpuštěni na EU prac.trh!
možnost studia???Ona nebyla i před vstupem do EU??
volný přístup na trh?Zde jste se asi definitivně pomátl!Zahraniční firmy skoupily a zničily spoustu firem,aby jim nekonkurovaly.
sjedocená legislativa...to je ale výsměch.Zakřivení banánů,žárovky vysavače...co dodat,že?
Čerpání z ...nejdřív tě oškubeme a pak ti něco vrátíme,ovšem jen na aquaparky,czklostezky a podobné 3,14čoviny.
Schengen naopak pomáhá grázlům k úniku před policií.
Investiční příležitosti byly i bez EU.
Chtěl jste asi napsat: lepší vykrádání kvalifikovaných pracovníků z východních zemí.
Zhoršení bezp.situace v ČR je markantní.
Jaká konkureceschopnost,když jsme jen montovnou díky vládám ČSSD a podobným,které ještě platily z našich daní podporu zahr.subjektům,čili vytvořili nekalou konkurenci.
Běžte se zeptat mladých rodin s dětmi a důchodců,jak si polepšili.Asi by vám dali přes hubu za ty lži.
Vymahatelnost práva....dobrý vtip.
Životní prostředí zasviněné větrníky a solárními panely?No nekupte to,když to poplatníci povinně zaplatí v cenách energií,že?
Euro je jen systém k vykrádání slabších ekonomik.Nic jiného.
Kapitál snad půjčují banky a ne nějaký ožralý Junkers či nedouk Schulz.A veřejné zakázky...o těch si může malá firma nechat jen zdát.
Legislativa zaplevelená totálními nesmysly,genderový bordel,nic jiného.Reformy??Jaké prosím ?
No a poslední věta....tady jste už opravdu střelil kozla.
Suma sumárum:jste lhář a dost průhledný.

opus111
před 5 měsíci

Co má volný pohyb osob společného se vpuštěním na EU pracovní trh?

Volný přístup pro naše firmy.

Sjednocená legislativa není o banánech, ale také o normách, ať už výrobních, jakostních nebo pracovního práva, sociální oblast apod.

Aquaparky a cyklostezky jsou dobrá věc a stovky jiných projektů, které účelově zamlčujete.

Schengen - každá mince má dvě strany.

Investiční přípežitosti byly před EU značně nižší.

Průměrný plat se zvýšil o 2700Kč a příjmy rostou předvším z hůře placených zaměstnání.

Sjednocená legislativa značně zvyšuje vymahatelnost práva.

Větrníky, ani solání panely nijak neničí životní prostředí. Je to přesně naopak, velmi jej šetří tím, že vyrábí čistou energii a proto je značně čistější vzduch. Je to vidět ve všech průmyslových městech v ČR.

EUR značně zjedndušuje vypořádání plateb se zahraničím. Díky tomu, že ČNB má dostatečné zásoby deviz, tak žádný podnik v ČR, ať už malý nebo i ten největší nemá problém vypořádávat sve platby se zahraničím v jedné měně (EUR).

Suma sumárum, jste jen evidentně velmi negativní člověk odchovaný různými protiprody a pravýmiprostory a nerozumíte absolutně žádnému z bodů, které jsem uvedl.

Mac
před 5 měsíci

Měl byste nějaký, tentokrát politickou hantýrkou nepodbarvený, ale zato realistický, argument, který by pozitivně zapůsobil na obyčejného pracujícího evropana?

AntiOpus
před 5 měsíci

Soudruhu trole zalez!

AntiOpus
před 5 měsíci

Trole zalez!

Doga malor
před 5 měsíci

To sem píše určitě Zvorálek ono je fakt že těch Betlemáku je tam více .

Dědouch
před 5 měsíci

Ty snad musíš být samotný ozubený žalud Sralbotka. Žvaníš a žvaníš.
Spletl sis stránky žvanile

jk
před 5 měsíci

Na to netreba zbytecnou byrokrativkou strukturu EU. To hrave vyresi bilateralni smlouvy. Schengen nema s EU nic spolecneho. EU je politicky projekt podkopavajici konkurenceschopnost evropskych statu a nicici volny trh.

Neštěstí
před 5 měsíci

Ty jsi blb! Víš co je devalvace? Myslíš, že uděláme ostnaté dráty a elektrický proud? A nejsou dotace to tvoje "čerpání fondů"? Kde jste tohle vyštrachali? Kolik tý přiblblý klaky Bohouš má? Jestli Bohouš vede tohle socialistické kondomínium, tak proto je vidět, kam se řítíme!

opus111
před 5 měsíci

Devalvace je opak inflace. Inflace je zvýšení cenové hladiny. Pozor, nezaměňovat se zdražováním. To mnozí lidí nechápou. Přestože mohou některé komodity zdražovat, tak jiné naopak třeba zlevňují, ale počítá se celá cenová hladina.

V současné době se EU nachází na hraně pádu do deflace a dělá vše pro to, aby tomu zamezila.

Proto také v ČR provádí ČNB intervence. Jinak bychom už dávno byli v deflaci, což může být pro ekonomku silně stagnační impuls, jelikož nerostou tržby a výnosy.

ČR je nyní ekonomicky ve vynikají kondici, jelikož platy prudce rostou a to především u hůře placených zaměstníní a to vše při nulové inflaci (nezvyšuje se cenová hladina), takže příjmy rostou reálně a nejsou znehodnoceny inflací.

Je to výsledek prosazení fiskální politiky vlády Bohuslava Sobotky, kdy ČSSD prosadila již přes 80% jejich volebního programu a stala se tímto nejdůvěryhodnější stranou v Parlamentu ČR.

AntiOpus
před 5 měsíci

Trole zalez!

Dědouch
před 5 měsíci

Jdi do prdele žvanile

opus111
před 5 měsíci

Opravuji, byl jsem nepozorný, co se týče definice. Opakem inflace je samozřejmě deflace.

I když deflace v delším časovém horizontu samozřejmě vede k inflaci jelikož zdražuje dovážené zboží.

Devalvace je snížení oficiálního kurzu vůči ostatním měnám. Zlevňuje domácí produkci vyváženou do zahraničí a naopak zdražuje dovážené zboží. Používala se na podporu exportu státem a zlepšení bilance zahraničního obchodu; opakem je revalvace, viz Intervence ČNB.

AntiOpus
před 5 měsíci

Trole zalez!

Dědouch
před 5 měsíci

Jdi do prdele žvanile

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...