Admin: omluva za vypadnutí některých vět z "ČNB oslabováním měny nahrazuje nulovou investiční politiku Sobotkovy vlády"


Omlouvám se, že nedopatřením jsem přehlédl několik vět v textu, který mi zaslal Petr Pokorný, takže je nyní doplňuji. Domníval jsem se, že autorem je on, protože tyto texty jsou jeho hlavní tématikou. Zde je zpřesnění, na které mě mailem upozornil - kopíruji:

 

tato část textu byla vydána pod hlavičkou „economia“ a nadpisem (Ne)viditelná politická ruka ČNB  což není amatérský sbor zuřivých blogerů a vydaný v tištěné podobě v Hospodářských novinách dne 14. července 2016. Dlužno dodat, že závěr tohoto textu byl zaměřen na otázku eura, kdy Petr Fischer – garant odborného textu, chtěl poukázat na znevážení věrohodnosti floutingem směrem k převzetí eura (což my z důvodů jiných zásadně odmítáme), ale k účelu faktických technik ČNB a předsedy vlády Sobotky přesně vystihuje popis toho, co z našeho pohledu je také špatné.

 

A v textu scházelo I vysvětlení, kdo přesné číslo vyslovil – nikoliv Petr Pokorný, tudíž já, nikoliv Petr Fischer, ale: 1,5 bodu oficiálně oznámil guvernér Singer, což byla nejvyšší osobnost ekonomiky do nedávné doby a pochybovat o vzdělanosti  guvernéra centrální banky by jaksi bylo nepatřičné. Leda že by psal naprosté nesmysly a nerozumněl tomu, o čemž lze dosti významně pochybovat.

Za toto nedopatření se za „Admina“ omlouvám. Vzniklo to buď špatným zalomením mailu, nebo přehlédnutím. Současně se Pařát dnes omlouvá i Petru Fischerovi, že nebyl ihned napsán jako autor článku za "Economii",  což dodatečně zdůrazňujeme.

Petr Pokorný

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

Gilotina čeká
před 4 měsíci

Nebudu diskutovat k investiční politice premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), mám poznámku k jeho zlodějnám.

Tandem tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho přítele právníka Radka Pokorného nám ukradl naše těžební společnosti, naše uhlí i naši Škodu Holding, resp. nesmyslně privatizoval státní podíly za směšné částky, a způsobil České republice závažné národohospodářské škody.

A teď chce vláda Bohuslava Sobotky ještě poskytnout půjčku 700 milionů korun Bakalovu OKD? Neuvěřitelný výsměch. Podle mě si všichni zúčastnění zaslouží trest smrti.

Sobotkův spolužák z gymnázia Radek Pokorný pracoval v roce 1999 jako jako advokát pro Antonína Koláčka, tuneláře-manažera Mostecké uhelné společnosti MUS, který s kumpány vykradl z MUS 7 miliard korun a převedl si je mj. do své Appian Group. V červenci 1999 si tito tuneláři jako Appian Group (za peníze vykradené z MUS) koupili od vlády Miloše Zemana státní podíl 46,29% akcií MUS za 650 milionů korun.

V prosinci 2002 premiér Špidla a ministr financí Bohuslav Sobotka prodali státní podíl 48 % akcií Škody Holding za 350 milionů korun téže partičce Appian Group (tj. tunelářům Mostecké uhelné ve spojení s tehdejším ředitelem Škody Holding Martinem Romanem). Škodu Holding (dnes Škoda Transportation) zastupoval opět Sobotkův přítel Radek Pokorný. Bohuslav Sobotka řekl v roce 2011 MF DNES, že vláda tehdy při prodeji koncernu Škoda nezjišťovala, kdo za firmou Appian Group stojí.

V roce 2013 poslal švýcarský soud partičku Appian Group (zatím nepravomocně) do vězení za tunelování MUS a zkonfiskoval jim 14 miliard korun.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...