Admin: omluva za vypadnutí některých vět z "ČNB oslabováním měny nahrazuje nulovou investiční politiku Sobotkovy vlády"


Omlouvám se, že nedopatřením jsem přehlédl několik vět v textu, který mi zaslal Petr Pokorný, takže je nyní doplňuji. Domníval jsem se, že autorem je on, protože tyto texty jsou jeho hlavní tématikou. Zde je zpřesnění, na které mě mailem upozornil - kopíruji:

 

tato část textu byla vydána pod hlavičkou „economia“ a nadpisem (Ne)viditelná politická ruka ČNB  což není amatérský sbor zuřivých blogerů a vydaný v tištěné podobě v Hospodářských novinách dne 14. července 2016. Dlužno dodat, že závěr tohoto textu byl zaměřen na otázku eura, kdy Petr Fischer – garant odborného textu, chtěl poukázat na znevážení věrohodnosti floutingem směrem k převzetí eura (což my z důvodů jiných zásadně odmítáme), ale k účelu faktických technik ČNB a předsedy vlády Sobotky přesně vystihuje popis toho, co z našeho pohledu je také špatné.

 

A v textu scházelo I vysvětlení, kdo přesné číslo vyslovil – nikoliv Petr Pokorný, tudíž já, nikoliv Petr Fischer, ale: 1,5 bodu oficiálně oznámil guvernér Singer, což byla nejvyšší osobnost ekonomiky do nedávné doby a pochybovat o vzdělanosti  guvernéra centrální banky by jaksi bylo nepatřičné. Leda že by psal naprosté nesmysly a nerozumněl tomu, o čemž lze dosti významně pochybovat.

Za toto nedopatření se za „Admina“ omlouvám. Vzniklo to buď špatným zalomením mailu, nebo přehlédnutím. Současně se Pařát dnes omlouvá i Petru Fischerovi, že nebyl ihned napsán jako autor článku za "Economii",  což dodatečně zdůrazňujeme.

Petr Pokorný

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

Gilotina čeká
před 4 měsíci

Sobotka jako ministr financí stojí také u prodeje dolů Sokolovské uhelné v březnu 2004 tunelářům-manažerům. Špidla se Sobotkou odmítli o půl miliardy vyšší nabídku a prodali státní podíl 48 % akcií firmě Sokolovská těžební a.s., kterou vlastnili samotní manažeři Sokolovské uhelné. Sobotkův přítel Radek Pokorný opět zastupoval tyto tuneláře-manažery, Františka Štěpánka a Jana Rokose.

V dubnu 2004 ministr financí Bohuslav Sobotka jmenoval Martina Romana (2000 - 2004 generální ředitel Škoda Holding) na post generálního ředitele polostátního ČEZu.

V září 2004 prodali Bohuslav Sobotka s premiérem Grossem bez veřejné soutěže státní podíl 45,9 % akcií OKD za 4,1 miliardy korun tunelářům-manažerům OKD Viktoru Koláčkovi, Otavovi a Przybylovi, resp. jejich firmě Karbon Invest. Opět peníze vykradené z účtů firmy OKD a za úvěr 2,5 miliardy korun od polostátní banky IPB, úvěr Karbon Invest nikdy nesplatil (a IPB zkrachovala). Radek Pokorný pak začal pracovat pro RPG Industries Zdeňka Bakaly, nového vlastníka Karbon Investu.

Scénář "privatizace" těžebních společností do rukou tunelářských manažerů byl vlastně vždy stejný...

V únoru 2006 se privatizací OKD začala zabývat Evropská komise a odpověď ministra financí Sobotky do Bruselu zpracovala advokátní kancelář Radka Pokorného, tj. právní zástupce vlastníka OKD. Kancelář Pokorný, Wagner & spol. ověřovala nízkou cenu za státní podíl v privatizovaném OKD. Dopis byl podepsán osobně ministrem Sobotkou.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...