Velice smutné, pane Grygare.

Jiří Grygar: Pokud EU opustíme, bude to státní i národní sebevražda... (Občas neškodí připomenout)

Pane Grygare, vy a vám podobní tvrdíte, že jedině vy máte argumenty, kdežto ta "lůza a plebs" nikoliv. Co kdyby ta "lůza a plebs" dal argumenty, jejichž horizont je nepřekročitelný, protože se dokáže, že lžete? (Pokud by se nenapsalo, že jste hloupí jako vědci, ale kdo to rozsoudí.) Lze s jistotou posoudit, kdo čestnými argumenty předloží nabídku lidem. Nic víc.

Hlasování o setrvání Británie v EU se blíží. Reflex v této souvislosti vyhlásil referendum nanečisto. Oslovili jsme několik osobností veřejného života, jaký je jejich postoj k členství České republiky v EU a zda máme i nadále zůstat členským státem. Podle astrofyzika Jiřího Grygara má ČR v Unii setrvat a naopak se snažit svůj vliv posilovat.

 

Podle mého názoru by Česko mělo energicky podporovat své členství v EU, bez ohledu na to, jak se rozhodnou v referendu Britové. Pokud Britové z EU vystoupí, tak na to v mnoha směrech doplatí, a přirozeně to bude ztráta i pro ostatní členské státy EU. Británie ovšem ty ztráty přežije, protože jde o evropskou mocnost a finanční pevnost, která má navíc výborné zázemí svých prvotřídních univerzit, na kterých mimochodem studuje více cizinců než Britů, a Británie na tom průběžně silně vydělává.

Jan Chvojka: Šest důvodů pro setrvání Česka v Evropské unii

Mrzí mne, že mnoho našich občanů vidí v EU jakéhosi poručníka a vůbec nechápe, že si svým brbláním a spíše kverulantstvím podřezávají větev, na které se nám ve skutečnosti tak dobře sedí. Kam se totiž podíváme, tak vidíme blahodárný vliv evropských dotací, pokud jsme je ovšem dovedně nezašantročili a nevyplýtvali vlastní nestydatostí.

Petr Mach: Šest důvodů pro vystoupení Česka z Evropské unie

I mnozí čeští politici dělají všechno proto, aby nás důležité státy EU považovaly za černého pasažéra, který se jen levně veze, a vůbec ho nenapadne něco pro EU iniciativně udělat. Nejsme přece ani protektorát ani kolonie EU; máme své zastoupení v orgánech a institucích EU, a naší ctižádostí by mělo být v této klíčově důležité instituci zazářit. Je to nesrovnatelně důležitější, než vyniknout ve fotbale či hokeji.

Euroskeptik Farage exkluzivně pro Reflex: Lidi už mají EU po krk

Česko má méně obyvatel než mnohá světová velkoměsta, a přesto si myslím, že máme dostatek osobností, které by nás mohly a uměly v orgánech EU pozitivně zastupovat. Naše geopolitické postavení na křižovatce Evropy má klíčový význam pro naši budoucnost, budeme-li působit jako svorník evropské stavby pro půl miliardu obyvatel. Má však také své riziko, že pokud EU vlastní nesvorností opustíme, bude to státní a posléze i národní sebevražda.


Nestálo by za to panu Grygarovi připomenout, že ne každý věděc rozumí všem vědním oborům? Je velice zvláštní, že především ti, kteří jsou ve vyšších patrech, nás poučují z pozice jakési elity, že když máme Brusel, dříve Moskvu, tak jedině to je zárukou kvality života. Pane Grygare, věřte, že není. A víte proč? Protože vy a vám podobní tvrdí, že znáte Evropu, tudíž občany. Neznáte! Vy se scházíte se svou partou odtrženi od života, protože máte peníze a "Bůh vám dal do vínku"! A pak jsou zde miliony, desítky milionů lidí, kterým dal do vínku málo. Přesto jsou slušní, pracovití, poctiví, ale skoro hladoví. A vězte, že tyto miliony lidí spolu mluví, mají podobné názory napříč Evropou včetně názoru, že každý zásah z centra jim (nám) ubližuje, místo aby pomáhal. A tam je zloba a odpor. A vás ani ve snu nenapadne, že je to i náš názor, protože vy vidíte názor pouze jakýchsi pseudoelit typu Jourová a kteří (které) mají brát za obtěžování lidí 500 000 měsíčně, zatímco ten poctivý neví, zda bude mít na nájem a na výchovu dětí. A to nejen 1,5 milionu lidí v České republice, ale v každé evropské zemi. To jste při svém věku vážně nepochopil? A takových jsou desítky milionů! Proto nechceme Evropskou unii, ale pouze Evropu obyčejných lidí, kteří spolu budou volně mluvit, obchodovat a něco vytvářet. Ale to je asi pro vás vzdálené jako daleké hvězdy.

 

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Ruda
před 3 měsíci

Grygar je opravdu pouze komediant příživnický.Jak se mu velice dobře žilo za komunistů,kdy v televizi za prachy pouštěl svá moudra.Mnohdy to byly opravdu nesmysly.Nyní chytil druhý dech a snaží se urvat ještě něco z koláče.Může se stydět.Většina lidí si nepřeje zůstat v EU a taky v NATO.Bohužel ale vládní poskoci jsou placeni za něco jiného.Grygar mi velice připomíná slizkého europoslance štětku ŠTĚTINU.TEN COLOU DOBU NÁS VYŽÍRAL A CIZOPASIL NA I RUSKU.Dnes má za to trafiku v Bruselu.Je to další špína.

Vtip na tento den
před 3 měsíci
Fouňa
před 3 měsíci

Nestrašte, Švýcarsko stáhlo žádost a nechce do EU vstoupit, nyní vystoupila z EU i Anglie, další státy budou co nevidět následovat, tak na co čekáme, až nám doopravdy nařídí, že si musíme ubytovat " čmoudy " doma?

opus111
před 3 měsíci

Nikdo nebude z EU vystupovat.

Až v GB dostatečně zmasírují obyvatelstvo, aby v referendu bylo pro vstup zpět do EU alespoň 60%, tak se GB s velkou slávou opět připojí k EU.

Možná, že se ani fakticky GB neodpojí a nebude ani aktivovat ten článek tuším 50.

Proto byla v GB jen dočasně instalována vláda "slouhů", která půjde brzy od válu.

Smyslem Brexitu jsou tyto zadání:

1) Přenos koncentrace světového řízení do Číny
2) Upuštění finanční bubliny
3) Přeformátování EU - utužení nebo chcete-li fašizace EU
4) Odstavení od řízení všech těch co si myslí, že GP je slabý a proto hned od GP dostanou přes čumák.

komunista Kubík
před 3 měsíci

Sobotkovi kamarádi v akci.....https://youtu.be/0MWiPhRylGg

komunista Kubík
před 3 měsíci

On tady jmenuje Pjakina ...troll z bývalé KGB....

Vláda jedná o odkoupení vepřína v Letech
před 3 měsíci

.:
Autor: J. Matuška Datum: 2.8.2016 20:09

Dohoda se stihne do voleb, tvrdí Herman http://domaci.ihned.cz/c1-65387560-vlada...

Jsem zásadně proti. O nutné částce několik set milionů v článku není ani slovo. Samotné pietní místo je na důstojném místě mimo areál vepřína. Hermanovi vadí, že namístě, kde umírali lidé, se válejí prasata. Nevadí mu, že bezdomovci umírají venku v zimě. Jsem zvědavý, jestli se k tomu vyjádří prezident Miloš Zeman. Za peníze od daňových poplatníků, ne ze svého, to se dělají milosrdné skutky. Hanba!

Ruda
před 3 měsíci

Herman je prostě hlupák.A tzv.vláda také.Proč by se měl vykupovat vepřín a tam dělat nějaký vepřín.Tam nikdy žádný koncentrák nebyl.Cikáni terorizují majoritu.Rozkradli a zničili domy a byty za miliardy.To jsou jejich památníky.To je jejich kultura.Stále se v mediích kecá o židovském holokaustu.Ted zase o cikánském holokaustu.
A co lidi?Nejvíce bylo zabito Slovanů.To byl opravdový holokaust.A díky režimu USA a jejich poskoků ze zemí v NATO to pokračuje stále.

IMF přiznává katastrofickou "love affair"
před 3 měsíci

a omlouvá se za obětování Řecka.

http://www.telegraph.co.uk/business/2016...

"Vrcholový personál IMF oklamal vlastní vedení, udělal řadu katastrofálně špatných posouzení situace v Řecku, stal se euforickým propagátorem Eura, ignoroval varující signály bezprostředně hrozící krize a kolektivně selhal v chápání základního konceptu měnové teorie"

Následující vědí studenti ekonomie už od 1. ročníku, ale tentokráte to zní z IMF a popírá tak dlouhodobou praxi IMF v přístupu k evropské krizi".

"V základu bylo nepochopení faktu, že měnové unie bez vlastní finanční správy nebo politické unie jsou v podstatě náchylné k dluhovým krizím.Státy, které stojí tváří tvář šoku, nemají k dispozici nástroje k tomu, aby se bránily. Riziko devalvace se mění na riziko bankrotu".

článek p. Ambrose Evanse-Pritcharda pokládám za "breaking news" (bylo nás více, kteří jsme říkali totéž i tady), ale tentokráte jde o vlastní přiznání IMF. Škoda, že Telegraph k danému článku neumožnil diskusi.

(pokud se někdo o tento problém zajímá a potřeboval by překlad, mohu to večer udělat).

Napsal uživatel Stan dne Pá, 07/29/2016 - 07:19. na Virtually.

opus111
před 3 měsíci

Pokud by GB vystupovala z EU kvůli financím, tak to byl pro GB propadák jako hrom.

Během 1 týdne přišla GB o 6 x více financí než nastrkala do EU za celou dobu členství v EU.

GB se samozřejmě do EU vrátí, ale bude to už zcela jiná GB, jejiž moc již bude delegována na Čínu. Mezitím dojde v EU k přeformátování většiny států a především ti jedinci co moc vyskakují tak budou odstaveni od řízení.

Opět další z dlouhé řady naprosto bezvýznamných článků, kdy autor webu neustále klouže po povrchu jeho subjektivních pocitů, aniž by projevil jakoukoliv potenci k nějaké hlubší a smysluplné anylýze sitruace, co vlastěn zmanamenal Brexit z globálního pohledu řízení sociálních super-systémů.

A ještě, nikde jsem neslyšel ani nečetl, že by pan Grygar nějak pohrdal obyčejnými lidmi a že by lidi označoval jako plebs apod.

Opět jen trapný pokus autora článku vytvořit "nesprávnou premisu". A to už známe, že? :)

Ten, co to cáluje
před 3 měsíci

Hele opruz, jakože myslíš na burze, která se pak zas zvedla? Víš vůbec něco bez kopírování?

opus111
před 3 měsíci

Já tady nejsem pro tebe nějaké školící středisko, když tomu nerozumíš, tak se do toho nemotej.

Ta burza týden nebyla zavřená, tam probíhaly přesuny a více nemá smysl ti vysvětlovat, když tomu nerozumíš.

Smyslem Brexitu bylo také odpuštění finanční bubliny, přesně jak to popisuje Pjakin.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...