Jak dlouho nechá pokakánek Sobotka špinit a okopávat naši zem?

 

Urážky ze západu, že nebudou živit náš stát, když odmítáme sdílet jejich absurdní bruselskou politiku včetně migrace, jsou tak obludně drzé, že nastal čas dát tvrdá data na stůl!

 

Britský list Financial Times (FT) označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) za trapné. Země V4 podle FT těží ze členství v Unii, ale usilují o zničení jejích institucí. (Byly doby, kdy jsme brali Financial Times jako modlu ekonomické pravdy)

Osočování ČR předsedu vlády, předsedu parlamentu, či předsedu poslanecké sněmovny nezajímá?

 

Jak je možné, že nechají zostouzet naši zem a drží ústa při jakýchkoliv urážkách? Kde by byl západ, kdyby ho Česká republika neživila jako levná pracovní síla, které tak pomáhá Česká národní banka? (Vyrábíme levné zboží, které se ziskem prodává západ do dalších zemí.) Jak je možné, že nejvyšší představitelé mlčí a nechají na nás kydat hnůj?


Konečně se rozhoupaly i odbory

Konečně i ony daly jasně najevo, že peníze, které proudí ven, nejsou adekvátní tomu, za koho naši společnost ukazují. Že nás berou jako montovnu díky socialistickému podlézání divných osob jako třeba feministky Marxové, že excelujeme v logistice, neboli jsme pouze údajně  dobří na převážení zboží sem a tam…

Stále dokola slyšíme, že se dramaticky zvedá průměrná mzda a i medián

Pak z vládní partičky vyleze, že se skutečně zvedají platy, ale u těch, kteří dělají programy či státní zaměstnanci, zatímco v profesích jako jsou služby, kožedělný průmysl a další profese nebo lidé z nízkým vzděláním i když pracují, tak na činži a jídlo prostě nemají. Ještě že alespoň odbory si toho začaly všímat a porovnávají, kolik jde peněz ven ve formě dividend, různých odměn a záhadných málodaněných míst.

 

Co je totální svinstvo naší vlády

Pokud máme takové množství odborníků na přepočítávání mezd, proč nejsou schopni spočítat, jaké skutečné mzdy se vyplácí bez přesčasů, sobot, nedělí a nočních směn, zatímco ti rádoby odborníci ze státní sféry pracují pondělí až pátek, a jejich mzdy (např. učitelé) vydává statistický úřad, jaké ve skutečnosti jsou? To je přece nesrovnatelné a především odbory by si za nás měly vynutit změnu výpočtu.

Zajímavé je, že ukazují, jak se zaměstnanci dobře mají, a hned se sklouzne na tři automobilky nebo nějaké banky, co nás vysávají, IT či manažery. Nakonec na doporučení amerického velvyslanectví vypadne z pokakánka Sobotky, že jedině americká firma Google může dát zde celý eGevornment dohromady, neb je k tomu od Boha předurčena.

 

Dotuje Brusel Českou republiku, nebo je to naopak?

Podívejme se ještě jednou jenom na strohá čísla bez "rozkrádání, podvodů a celého přerozdělovacího aparátu“, který už nelze ani spočítat.

Z Bruselu máme možnost získat na další období 550 miliard Kč (dle kursu). Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let.

Do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard. Tzn. 8 x 40 = 320 miliard

V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně. Nazpět asi 20 miliard. Tudíž na západ jde ročně  cca 240 miliard. Za 8 let to je 8 x 240 = 1920 miliard. 

Takže z České republiky odchází 1920 + 320 = 2240 miliard

Takže do České republiky  přichází                        550 miliard

 

Je třeba připomenout, že kromě cca 40 miliard, které jsme poslali ze státního rozpočtu do rozpočtu EU (například rok 2012), neseme některé další náklady. Zde je přehled některých z nich:

1)      6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.
2)      19 miliard - náklady na kofinancování evropských projektů.
3)      10 miliard na úředníky oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná)

4)      46 miliard na plán EU-2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom.
5)      10 miliard na biopaliva.
6)      40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny.

7)      4 miliardy na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu do Rakouska z Německa posílat zdarma)

Je potom jasné, že Českou republiku se snaží udržet v EU stůj co stůj, přestože se stále tvrdí, že na nás prodělávají a peníze od nich tečou k nám. Lžou ráno, lžou v poledne, lžou večer, ještě víc než komunisté!

 

Průměrné měsíční a hodinové mzdy v různých profesích lze najít v následující tabulce, která shrnuje data za loňský rok. Jde však o průměr, který se liší podle regionů.

Jenomže, tato tabulka je „šunt“. Nelze srovnávat mzdu za 160 hodin s profesí, kde se odpracuje i 300 hodin včetně svátků!

Například u řidičů se udává 125 korun na hodinu a přitom je prokazatelné, že v základní mzdě rizikové zaměstnání řidičů autobusů je 76 korun!! A z této „frašky“ se vypočítává průměrná mzda a medián? Mimochodem i ti, co dělají doma, nemusí být ve střehu. Narozdíl od mnoha profesí pokud usnou při práci, tak si rozbijí čelo o počítač, nic víc!

 

Srovnání mezd v profesích

Povolání

Hrubá měsíční mzda (Kč)

Hrubá hodinová mzda (Kč)

Nejvyšší státní úředníci

83 168

462

Manažeři správy podniku a obchodu

76 024

422

Manažeři v IT

56 853

316

Manažeři v hotelových a restauračních službách

34 886

194

Technici v oblasti ICT

36 187

201

Administrativní síla, zadávání dat

21 605

120

Informační služba na přepážkách

22 134

123

Úředníci

24 011

133

Pečovatelské a vzdělávací služby

18 827

105

Prodavači

17 481

97

Pracovníci ostrahy

20 325

113

Kvalifikovaní pracovníci v zemědělství

19 941

111

Řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci na stavbách

20 975

117

Kovodělníci a strojírenští dělníci

25 147

140

Zpracovatelé potravin, dřeva, textilu

19 410

108

Montážní dělníci

22 077

123

Řidiči

22 425

125

Uklízeči

13 144

73

Pomocná síla v kuchyni

13 279

74

Pouliční prodejce

14 818

82

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/srovnani-mezd-v-profesich-09o-/ekonomika.aspx?c=A160824_124827_ekonomika_fih

A tak není divu, že si lidé dělají ze socialistické frašky "jak se máme líp" stále větší ironickou a smutnou legraci. Skutečně se někteří mají líp, ale nikoliv ti, co skutečně pracují!

 

Radek Točil 82193

Tak tohle jsou výpočty na dvě věci. Rád bych viděl přepočet na 8hod pracovní dobu. Bez přesčasů. Je to dost zavádějící. Např.dělník na lince ve velké fabrice kde jsou odbory může dělat max těch 8hod denně, protože ho pak automaticky střídá další směna.

A porovnává se to s jinýma, kteří dělají 10-12hod denně, protože jim majitel dal kudlu na krk....

Platy manažerů taky zpochybnim, protože jsem dělal ve firmě, kde byli všichni manažeři. Manažerka pochozích ploch (uklízečka), manažer skladových ploch (skladník), já byl manažer servisního oddělení (technik)

Prostě díra v zákoně, manažerská smlouva je, že 150hod/měs navíc Vám nemusí proplatit. Hned po první výplatě jsem zdrhal....

Je jasné, že hodně lidí na nejvyšších místech by nejraději zrušilo internet, protože si lidé mohou ověřit, zda to, co nám předkládají, je skutečně pravda. A důkazy jsou: lžou, lžou stále víc.

 

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

cloud
před 2 měsíci

To už na tom musí být poskok Sobotka alias premiér hodně špatně, když jeho vlastizrádnou politiku obhajuje antibuzna nebo opus 111 a kdovíjak si ten blb ještě říká.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...