Jak jsem ublížil Nečasovi (Kalouskovi) a zvýhodnil Sobotku (ČSSD).

 

Glosa - omluva ODS:  V době krize západních bank jsem i já zatáhl ze brzdičku a ač jsem peníze za Nečasovy vlády našetřil,  auto jsem pro jistotu nekoupil.

 

Teprve v okamžiku, kdy jsem si byl jist, že západ nám bankovní zákon neprolomí a peníze z našich dcer - bank neodebere, tak jsem si auto až za Sobotkovy vlády koupil.

Kaji se, neboť vím, že jsem v HDP Kalouska poškodil, pouze jsem šetřil a srazil mu HDP , čímž Sobotka dostal protekci a zvýšenou HDP.

Ale není to trestné, pouze se Sobotka (a Babiš) kasá za něco, co jsem provedl  já...

 

P.S. Na tomto jednoduchém příkladu je vidět, jak politici dělají z lidí hlupáky.  Tak přesně

Hholub voláč

toto se dělo napříč celou Evropou. A protože naši dělníci jsou špička ve výrobě aut, Sobotka se dme pýchou jako páv. Ale chlubí se cizím peřím.

Avšak pozor, takový holub voláč se tak dlouho nadýmá, až spadne ze střechy, když zafouká vítr...

holub voláč

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

*antibuzna*
před 2 měsíci

A teď vážně.

Aniž by si to zřejmě PP uvědomil, tak vydal kvitanci nové vládě a potvrdil jeji obrovský přínos pro společnost. Nová Sobotkova vláda přinesla do povědomí společnosti pozitivní náladu jistoty, bezpečí, stability a důvěry. Důvěra ja právě to, co nejspolehlivěji pohne s finančními toky.

Kalouskovo období provázela nedůvěrya HDP neustále klesalo, minimální mzda stagnovala a reálně se propadala, nezaměstnanost se zvyšovala, hrozil pád do deflace. Je zákonité, že lidé prožívali obrovsku nejistotu z toho co bude dále a lidé vládě přestali důvěřovat.

Proto lidé chtěli změnu a zvolili Sobotku. A Sobotka lidi nezklamal. Okamžitě nastartoval podporu zaměstnanosti, zvýšil minimální mzdu, přidal důchodcům. Vláda tlačila na investice a řádné čerpání peněz z fondů.

A lidí tu změnu kurzu vycítili a už se nebáli nakupovat. A PP si třeba koupil auto a jiný si zase nechal opravit barák a spousta jiných situací.

A najednou to do sebe všechno zapadalo. Výrobci měli odbyt, tak začali nabírat do výroby, tím se opět dostalo mezi lidi více peněz, je rozdíl jestli někdo žije za socku nebo má řádnou výplatu. A deset miliard se šouplo mezi důchodce a zrušily se nesmyslné poplatky v nemocnicích a u lélkaře a kdoví co ještě.

A najednou domácí spotřeba poskočila za rok o 65 miliard a nezaměstnanost klesla o 40%.

A kdo má hlavu na krku tak to všechno vidí komplexně. To je vyladěný mechanismus pozitivních synergických ekonomických efektů. Daly by se o tom napsat ješě tři stránky textů.

Kdežto Kalousek si vyrobil mechanismus negativních synergických efektů a proto se nic nedařilo.

Takže Sobotka může být oprávněně hrdý na to co dokázal. Ta pozitivní ekonomická nálada je zcela jeho zásluha. ČSSD lidem představila reálný volební prgram, který měl vést ku prosperitě. A ČSSD voliče nezklamala. ČSSD splnila přes 80% jejich volebního programu a skutečně se nastartoval hodspodářský růst a lidé se mají lépe. A za to všechno mohou lidé děkovak panu Sobotkovi.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...