Máme skutečně tak úžasně výjimečnou vládu ČSSD v čele se Sobotkou a ministrem Babišem?

 

Blíží se volby, peníze přehazujeme uhlířskou lopatou a rozhazujeme vidlemi, a papírová váha "Bóža Sobotka" se bije v papírová prsa, jaká je světová třída a že ti před ním...


Bóža...
Bóža...

 

To, že "dav" této rétorice věří, či na ni naskočí, snad není nenormální. Mě osobně však drtí, že na tento gejzír s prominutím stupidit navazují "experti", či neprotestuje inteligentní lid! Zatím!!

O co jde? Fakta:

Česká republika má za poslední léta rekordně malou nezaměstnanost a rekordně prý vyvádí Českou republiku ze západní bankovní děsivé krize. Statisticky vzato je to pravda. Ministerstvo předloží metadata, na nichž Sobotka s ústy od ucha k uchu několikrát denně defiluje před televizními obrazovkami, že on a jeho poddaní září víc, než Rudá záře nad Kladnem.

A já osobně zuřím. Ta drzost je neuvěřitelná a hloupost či slepota makroekonomů je nekonečná. To vážně nevidí, to vážně nejsou schopni říci Sobotkovi, ať se zklidní? Že je naopak nejhorší premiér po Špidlovi, a pouze shoda okolností a konstelace hvězd vynesla tuto vládu na piedestal kvality?

A nyní k meritu věci:

Už jsem psal, že díku rekordním dluhům občanů a rozhazování peněz Marksové je HDP zdánlivě dobré. Že i uvolnění peněz ze státní pokladny po Kalouskovi pomáhá, stejně tak jako bezstarostnost v utrácení po strachu v období minulých let. O nepřetržité devalvaci ČNB ani nemluvě. A přitom všichni víme, jak přes upozorňování, že naše banky jsou díky modernímu zákonu zdravé, lidé prostě díky aférám a pseudoaférám v Nečasově vládě budoucnosti nevěřili. Avšak přes jasné důkazy bych si nedovolil takto ostře napadat mlčenlivou pravici a skutečné experty, kdybych neviděl absurditu prokazatelnou a Sobotku s jeho vládou přistiženou při komických lžích. Volebních...

Vážně je Sobotka ten největší génius, nebo se veze na kvantitativním uvolňování celý východní region?

 

 

I Fico se bije v prsa: já jsem nejlepší!

 

?????
?????

 

 

Polsko: i polská vláda je excelentní!

S ekonomickými reformami v roce 1989 se polský zahraniční dluh zvýšil z 42,2 miliard USD v roce 1989 na 365,2 miliard v roce 2015.

HDP meziročně vzrostlo v roce 2016 ve 2. čtvrtletí o 3,1 %. Míra nezaměstnanosti v Polsku v červenci klesla na 8,6 procenta z červnových 8,8 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň za čtvrt století. Úžasná vláda v Polsku, snad ještě lepší než Sobotkova?

 

 

Pro úplnost Maďarsko. (Všimli jste si, že Orbán na populistickou strunu nehraje?)

Přitom míra nezaměstnanosti v Maďarsku klesla na 5,5 %!!!

Během jednoho roku se v Maďarsku snížil počet nezaměstnaných o 69 tisíc (což znamená pokles o 1,6 procentových bodů), čímž míra nezaměstnanosti se ve měsících březen-květen snížila na 5,5 %.

 

Už svítá?

Kampaň je v plném proudu a superlativy střídají superlativy. Že je vše na vodě, centrální banky devalvují a devalvují, FED a ECB žádá práci na rotačkách tisku měn 48 hodin denně pro slávu kvantitativního uvolňování, a slovutní ekonomové aby získali granty excelentních poradců svých zemí, chválí do nekonečna své chlebodárce. A obyčejný človíček žádá: nedělejte z nás pitomce. Zadržte, to vše se děje díky nakupování dluhopisů za peníze podvodně vytištěných měn. A zatímco pračka špinavých peněz v soukromém sektoru je tvrdě trestána, stejná pračka (státní) díky slovutným ekonomům - nositelům Nobelových cen je legalizována a uváděna v činnost!

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží západ nad vodou.

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží Sobotka nad vodou!

A tak na závěr otázka musí znít:

Jak je možné, že praní špinavých peněz v soukromém sektoru se tvrdě trestá (oprávněně), zatímco za praní špinavých peněz díky odkupu nedobytných úvěrů nikdo do kriminálu nejde?

A to je ten paradox, který obyčejní lidé nechápou, bohatí mlčí a většina ekonomů, která přes třísku v oku nevidí les, mlčí a mlčí!

 

 

A já žádám: nedělejte z nás Sobotko se svojí bandou pitomce. Lžete a podvádíte, aniž na budoucnost hledíte. Vzestup je pouze díky výkupu toxických úvěrů ECB, které vydatně pomáhají centrální národní banky a díky dramatickému vzestupu úvěrů na bydlení. Jinak je to pouhá kamufláž, protože nikdo mimo války neví, jak z toho ven! A budoucnost je černá, pokud toxické úvěry nezaplatí ten, který je udělal a na nich zbohatl!

Takže jediné doporučení zní: populisti typu Sobotky nechť jdou k čertu! Nebo vážně všechnu socialistickou špínu přenecháme na děti a vnoučata? A dnes se nadýmáme pýchou, po nás však potopa?

Petr Pokorný

 

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

*antibuzna*
před 2 měsíci

1) Výraz toxický neznamená, že ten úvěr je také špinavý ve smyslu nelegální, předpokládám, že to myslíte obrazeně. Nesplácený úvěr není nelegální, jen není splácen.

Vysvětlení: Úvěr nebo balíček úvěrů označí ECB jako toxický tehdy, pokud nedošlo ke splátce úvěru déle než 90 dní.

Pokud ECB takový úvěr vykoupí za peníze vytvořené kvantitativním uvolňováním, není to žádná kriminální operace, jen ECB přenese na sebe to riziko, že ty úvěry nebudou splaceny ECB. Pokud je v Eurozóně hrozba deflace, může to být ECB jedno, jelikož ani nemá zájem tyto peníze stáhnout z trhu k likvidaci.

Nic z toho není kriminální jednání.

2) Obrat "praní špinavých toxických úvěrů" je absolutně nesmyslný. Úvěr může být toxický, ale nemůže být současně špinavý, to nedává smysl.

Banka nemůže vyrobit nelegální úvěr a to už samo o sobě vylučuje, že by takový úvěr dále nějak legalizovala tedy vyprala. To je prostě nesmysl po všech stránkách. Tak banky nepracují. Banka může být lehkomyslná, ale nemůže být nelegální, to by rychle přišla o licenci. Zvláště ČNB je na to velmi háklivá.

Smyslem výkupu těchto toxických, ale zcela legálních úvěrů, je posílit likviditu bank, u kterých se nakupily toxické úvěry.

Toto není v žádném případě situace českých bank.

Nic z toho co jsem doposud popsal není činnost ani kriminální ani praní špinavých peněz, to jsem už vysvětlil výše.

Prostě vy si vymýšlíte nesmysly.

Pokud domyslíme, tak držením takového balíku nesplácených úvěrů dává centrálním bankéřům mocný nástroj, jak v případě potřeby zastavit příliš se rozjíždějící inflaci. Ale to je námět na zcela jinou diskusi a já tu nejsem od toho, abych vyučoval centrální bankovnictví.

Ekonomika ČR se v žádném případě neveze na vlně výkupu rizikových úvěrů. České banky jsou zdravé a tyto peníze nepotřebují.

Ještě jednou to zopakuji a můžete si to sám dohledat.

rok 2015

1) extrémní čerpání fondů EU, přes 190 miliard
2) 65 miliard nárust domácí spotřeba
3) 20 milird nárust salda díky devalvaci.

HDP
rok
2014..........2015
4 313 789...4 554 615

Vidíte zcela jasně, že ČR má vynikající výsledky růstu HDP především díky financím z fondů EU, které šly přímo do investic, dále díky zvyšujícím se mzdám a vyšší zaměstnanosti má obyvatelstvo ČR vyšší kupní sílu a domácí spotřeba narostla o 65 miliard za rok 2015.

Vidíte, že já nemám potřebu nějakého fantazírování a hned vše dokládám čísly z ekonomické statistiky.

Přestaňte lidem blbnout hlavy. Ty vaše úvahy o nějakém "praní toxických úvěrů" jsou absolutní nesmysl.

Evidentně jste si přečetl nějaký článek na toto téma a neporozuměl jste problematice. Nebo ty nesmysly vyrábíte úmyslně, ani to se nedá vyloučit.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...