Máme skutečně tak úžasně výjimečnou vládu ČSSD v čele se Sobotkou a ministrem Babišem?

 

Blíží se volby, peníze přehazujeme uhlířskou lopatou a rozhazujeme vidlemi, a papírová váha "Bóža Sobotka" se bije v papírová prsa, jaká je světová třída a že ti před ním...


Bóža...
Bóža...

 

To, že "dav" této rétorice věří, či na ni naskočí, snad není nenormální. Mě osobně však drtí, že na tento gejzír s prominutím stupidit navazují "experti", či neprotestuje inteligentní lid! Zatím!!

O co jde? Fakta:

Česká republika má za poslední léta rekordně malou nezaměstnanost a rekordně prý vyvádí Českou republiku ze západní bankovní děsivé krize. Statisticky vzato je to pravda. Ministerstvo předloží metadata, na nichž Sobotka s ústy od ucha k uchu několikrát denně defiluje před televizními obrazovkami, že on a jeho poddaní září víc, než Rudá záře nad Kladnem.

A já osobně zuřím. Ta drzost je neuvěřitelná a hloupost či slepota makroekonomů je nekonečná. To vážně nevidí, to vážně nejsou schopni říci Sobotkovi, ať se zklidní? Že je naopak nejhorší premiér po Špidlovi, a pouze shoda okolností a konstelace hvězd vynesla tuto vládu na piedestal kvality?

A nyní k meritu věci:

Už jsem psal, že díku rekordním dluhům občanů a rozhazování peněz Marksové je HDP zdánlivě dobré. Že i uvolnění peněz ze státní pokladny po Kalouskovi pomáhá, stejně tak jako bezstarostnost v utrácení po strachu v období minulých let. O nepřetržité devalvaci ČNB ani nemluvě. A přitom všichni víme, jak přes upozorňování, že naše banky jsou díky modernímu zákonu zdravé, lidé prostě díky aférám a pseudoaférám v Nečasově vládě budoucnosti nevěřili. Avšak přes jasné důkazy bych si nedovolil takto ostře napadat mlčenlivou pravici a skutečné experty, kdybych neviděl absurditu prokazatelnou a Sobotku s jeho vládou přistiženou při komických lžích. Volebních...

Vážně je Sobotka ten největší génius, nebo se veze na kvantitativním uvolňování celý východní region?

 

 

I Fico se bije v prsa: já jsem nejlepší!

 

?????
?????

 

 

Polsko: i polská vláda je excelentní!

S ekonomickými reformami v roce 1989 se polský zahraniční dluh zvýšil z 42,2 miliard USD v roce 1989 na 365,2 miliard v roce 2015.

HDP meziročně vzrostlo v roce 2016 ve 2. čtvrtletí o 3,1 %. Míra nezaměstnanosti v Polsku v červenci klesla na 8,6 procenta z červnových 8,8 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň za čtvrt století. Úžasná vláda v Polsku, snad ještě lepší než Sobotkova?

 

 

Pro úplnost Maďarsko. (Všimli jste si, že Orbán na populistickou strunu nehraje?)

Přitom míra nezaměstnanosti v Maďarsku klesla na 5,5 %!!!

Během jednoho roku se v Maďarsku snížil počet nezaměstnaných o 69 tisíc (což znamená pokles o 1,6 procentových bodů), čímž míra nezaměstnanosti se ve měsících březen-květen snížila na 5,5 %.

 

Už svítá?

Kampaň je v plném proudu a superlativy střídají superlativy. Že je vše na vodě, centrální banky devalvují a devalvují, FED a ECB žádá práci na rotačkách tisku měn 48 hodin denně pro slávu kvantitativního uvolňování, a slovutní ekonomové aby získali granty excelentních poradců svých zemí, chválí do nekonečna své chlebodárce. A obyčejný človíček žádá: nedělejte z nás pitomce. Zadržte, to vše se děje díky nakupování dluhopisů za peníze podvodně vytištěných měn. A zatímco pračka špinavých peněz v soukromém sektoru je tvrdě trestána, stejná pračka (státní) díky slovutným ekonomům - nositelům Nobelových cen je legalizována a uváděna v činnost!

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží západ nad vodou.

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží Sobotka nad vodou!

A tak na závěr otázka musí znít:

Jak je možné, že praní špinavých peněz v soukromém sektoru se tvrdě trestá (oprávněně), zatímco za praní špinavých peněz díky odkupu nedobytných úvěrů nikdo do kriminálu nejde?

A to je ten paradox, který obyčejní lidé nechápou, bohatí mlčí a většina ekonomů, která přes třísku v oku nevidí les, mlčí a mlčí!

 

 

A já žádám: nedělejte z nás Sobotko se svojí bandou pitomce. Lžete a podvádíte, aniž na budoucnost hledíte. Vzestup je pouze díky výkupu toxických úvěrů ECB, které vydatně pomáhají centrální národní banky a díky dramatickému vzestupu úvěrů na bydlení. Jinak je to pouhá kamufláž, protože nikdo mimo války neví, jak z toho ven! A budoucnost je černá, pokud toxické úvěry nezaplatí ten, který je udělal a na nich zbohatl!

Takže jediné doporučení zní: populisti typu Sobotky nechť jdou k čertu! Nebo vážně všechnu socialistickou špínu přenecháme na děti a vnoučata? A dnes se nadýmáme pýchou, po nás však potopa?

Petr Pokorný

 

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

*antibuzna*
před 2 měsíci

Je legrační sledovat váš myšlenkový postup. V minulých článcích jste zpochybňoval úlohu vlády a tvrdil jste, že za růstem HDP stojí devalvace české koruny a tedy tím úspěšným je ČNB.

To jsem vám vyvrátil, tak jste začal zpochybňovat statistiku a tvrdil jste něco o kuřeti a když jeden sní kuře a druhý nic, tak mají oba půl. To jsem vám vyvrátil, tak jste přišel s novou vizí, tentokráte, že za veškerým úspěchem Eurozóny jsou "toxické úvěry".

Nemohu také pominout ten slovník který používáte, že se hanlivě vyjadřujete o panu Sobotkovi, ač k tomu nemáte důvod. Bohuslav Sobotka je v médiích minimálně a když, tak vždy mluví k věci a nikdy jem neviděl, že by se bil v prsa. :))

Pokud jsou podle vás "toxické úvěry" vykupovány ECB z peněz kvantitativního uvolňování, tak to jste v zásadním omylu, kvantitativní uvolńování nejsou peníze daňových poplatníků!

Tento proces naopak právě zabraňuje tomu, aby se banka, která má ve vlastnictví nedobytné úvěry dostala do situace, že nemá likviditu a musí vyhlásit bankrot a pak by třeba musela být sanována penězi daňových poplatníků.

Opět opakuji, že absolutně nerozumíte finančním procesům a šíříte pohledy, které nemají nic společného s realitou.

Na jedné straně tvrdíte, že za vším stojí kvantitativní uvolńování a pak hned souběžně tvrdíte, že Marxová rozhazuje peníze vodlemi. Ale Marxová ty peníze nemá z kvantitativního uvolňování. Marxová může rozhazovat, protože Sobotka nastartoval hospdářský růst a jsou větší výběry do rozpočtu. V srpnu přebytek 85 miliard a to nejsou peníze za toxické úvěry. Vláda žádné toxické úvěry neprodává.

České banky jsou zdrabvé a ECB od nich žádné toxické úvěry neodkupuje.

Proto vám opět zdůrazňuji, česká ekonomika jede na zcela jiné finanční základně.

1) peníze z Fondů EU
2) devalvace
3) zaměstnanecká politika
4) sociální politika
5) domácí spotřeba

Okolní státy jsou v růstu už od roku 2010, bohužel v ČR byl geniální ministr financí Kalousek, který si půjčoval do foroty a strkal peníze pod polštář a platil jen úroky, současně šest let nezvedal minimální mzdu a společně s podnikatským sektorem držel dohodu co nejméně zvedat platy v soukromém sektoru. Současně omezoval růst platů ve státním sektoru.

Ve výsledku Kalousek uškrtil ekonomiku, ač mohl mít hospodářský růst už od roku 2010 jako okolní státy.

ČSSD přišla se zcela jinou koncepcí, vše co Kalousek brzdil, tak ČSSD začala podporovat a ve výsledku máme hospodářský růst. Tak tady nevykládejte lidem nesmysly, že za tím nestojí Sobotka. Sobotka za hospodářským růstem stojí minimálně z 80%.

Prostě pane PP vy jen točíte kolem a kolem a nikdy nenapíšete nic konkrétního. Vše co vy píšete kolem ekonomiky je pouhopouhá demagogie.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...