Když se začaly regulovat lehké topné oleje (mimochodem kvůli ekologii v Rakousku a Německu) mnozí nabádali, že to bude nejen obcházeno, ale že korupce a zlodějna jenom pokvete.
Ministru Drábkovi se předhazovaly vysoké odměny nejvyšších zaměstnanců a žádalo se vyplácet přesně podle tabulek. A jak to dopadlo? Všichni zjistili, že za ty peníze nikdo dělat nebude a tak se našel jiný systém. A výsledek, odměny jsou vyšší než za Drábka (Nečase), ale je v tom přý systematizovaný systém. Vlk se nažral a koza...?
Když v NHL začaly USA a Kanada regulovat platy (ty naše ekonomicky tržně vzorné státy a zářný příklad), mnozí si ťukali na čelo: obchází se zákony a krade se všude stejně, pouze množství příležitostí to omezuje či startuje. A toto obejdou i v USA či Kanadě!
Vzpomínáte, jak USA vláda jásala, že regulací NHL zabrání vyhazování peněz?
13. července 2005 17:05 - OTTAWA
Jágr půjde s platem dolů
Jisté však je, že je v nové kolektivní smlouvě obsažen platový strop, kterému se hráči v minulosti nejvíce bránili. Majitelé klubů však na omezení výdajů na mzdy hokejistů trvali, neboť tato položka nejvíce zatěžovala rozpočty týmů, které čím dál více prodělávaly. Na platy hráčů šlo až 75 procent financí, které soutěž vyprodukovala. Podle nové kolektivní smlouvy nyní nesmí přesáhnout 54 procent.
Od příští sezóny má platový strop činit 39 miliónů dolarů, nejmenší rozpočet na platy by měl být 21 miliónů. Ze současných kontraktů se navíc hráčům strhne 24 procent. Na to doplatí zejména Jaromír Jágr, jenž má podle stávající smlouvy s New Yorkem Rangers nejvyšší roční plat v NHL jedenáct miliónů dolarů.
Všichni se v sezoně 2004- 05 rvali o regulace jako psi. Rok se sešel s rokem, je o deset let více a výsledek?
Dejme slovo originálu v MF DNES!
Česká vyčůranost se přenesla za oceán? Nikoliv, prostě když přestane fungovat trh a nahradí ho regulace, v prvním roce jásají sociální inženýři. ale po deseti létech?
Komentáře
Jaromír Jágr již trénuje na Wimbledon, rok 2020:
http://www.sazka.cz/pages/frontend/gfx/f...