Pikovice 2013 už jenom vzpomínkou. Tak ahoj v roce 2014

 

Nádraží Braník
Nádraží Braník

Ráno chmurné, deštivé, zatažené a představa celodenního sezení venku moc velké nadšení neskýtala. Ale cesta do Braníku, Mekky to „Pacifického expresu Praha, Čerčany, Dobříš, Paříž“ už přece jenom ukazovala vlídnější tvář“. I s babičkou funící lokomotivou.

 

Déšť ustal a už v Davli občas na nás mrklo sluníčko. Přesto příjezd do Petrova a příchod přes Sázavu do Pikovic vyvolával spíše chmury, než nadšení. Nikde ani noha, foukal studený vítr, vše přikryté plachtami a nejlépe „ranní nadšení“ vystihovala mládež u pivních píp, kdy mezi sebou špičkovala při obsluze „jediného žadatele o pivo“, „jak se kšefty točí a jaká je to dřina“. Jak hluboce se mýlili.....

 

První tři skupiny nesměle začaly:

Nikoliv špatnou hudbou, ale ještě se ladil zvuk, obecenstvo bylo v několika jedincích, obloha pořád zamračená a stále ten mrazivý vítr, který chtěl shodit i podium. (Takže spíš shoda náhod) Potvrzením budiž i fotky, dávány sem chronologicky, zaměřené i na oblohu.


11:00 - 11:30 Kamarádi Staré řeky
11:45 - 12:15 Scarabeus
12:30 - 13:30 Hop Trop

 

A pak to přišlo. Vyjasnilo se, pozvolna se zaplnilo prostranství, zahodily se deštníky i  trička a pikovickým kaňonem a údolím se nesl už jenom zpěv a hudba, občas přerušená ržáním koní, či příjezdem nablýskaných  džípů. Od folku až po military country.


13:45 - 14:45 Pacifik
15:00 - 16:00 Spirituál kvintet
16:15 - 17:15 Poutníci
17:30 - 18:15 Paběrky Marko Čermáka
18:30 - 19:00 Jitka Vrbová
19:15 - 20:15 Taxmeni
20:30 - 21:15 Vlak na Dobříš
21:30 - 22:00 Epy de mye

Pořadem provázel Miloš Keller a Míla Pražák

Taxmeni - Buráky - country song Mp3

Taxmeni - Dědečkovy hodiny Mp3

 

Malé zamyšlení pod pokličkou této akce, které si neodpustím: Chválit Miloše Kellera z Country radio by bylo jak nosit dříví do lesa. Ale rád bych se zastavil u „druhé postavičky“ Míly Pražáka, majitele Dronte. Hluboká poklona nad odvahou a snahou, s kterou se do této akce pustil. Nesehnal dalšího sponzora a vše hradil ze svého... V době, kdy mají Bursíkové, Liškové a Zelení plná ústa ekologie, v době, kdy fotovoltaika ožebračuje celý národ o  miliardy a peníze ukrývá na různých Panenských ostrovech. A zde, v Pikovicích na festival pro vodáky, trempy písniček a folku, tedy slušné lidi spjaté se skutečnou přírodou, nemůže tato banda přispět ani korunou! Jistě, tam, kde se hrabe, jsou v prvních řadách, ale tam, kde se může pomoci dobré věci, je po nich jenom smrad...

A zamyšlení druhé: není to jenom můj subjektivní názor. Stejné jsem slyšel i... Kde? Samozřejmě ve frontách na pivo a ve vlaku. Takže mluvil lid. Tento obnovený první ročník zajišťovaný mládeží a Mílou Pražákem, měl ještě lepší „ovzduší, než ty minulé. Jakoby rodinou, osobní a pohodovou posázavskou atmosférou prosycený celý den. A mládež ochotná, nekonfliktní, úžasná a snažící se každému pomoci. A bez zloby!!  Nevím, zda pořadatel, ale my nezaznamenali jediný!!! problém přes docela slušnou návštěvu a množství alkoholu, které nakonec bylo.

A to v době, kdy na nás z hromadných sdělovacích prostředků teče samá špína, urážky a skepse.

Umíte si představit, že od rána do večera přes několik set lidí neslyšíte nadávky, urážky, slovo krize, katastrofa, nic? Jen úsměvy a přátelství.

Závěr: to výše popsáno je z pohledu diváka, z pohledu konzumenta, který nemá nic společného s pořádáním, ani zajišťováním. A s hlubokou úctou k lidem, kteří nejdříve pracují a obětují se a teprve potom věří v odměnu.

 Mílo Pražáku a všem kolem: ještě jednou velký dík a za rok ahoj, jak jsi z 99% slíbil.

Předešlé - minulé ročníky

Zpráva pro přátele country: PIKOVICE 2012


Klikni na obrázek - otevře se celý. Dole by měly být popisy, ale češtinu to moc nebere.1 Bran2 Bran3 Bran4 Bran5 Bran6 Davle, u7 Kamar8 Scarabeus9 HOP TROP10 Pikovice, obloha se protrh11 Pikovice, obloha se protrh12 Pacifik13 Pacifik14 Pacifik15 je16 Spiritu17 Posledn18 Poutn19 A u20 Za21 A z22 Jeep military v pln23 Marko 24 Marko 25 Military country - Taxmeni26 Military country - Taxmeni27 Vlak na Dob28 sva29 country nem30 country nem31 Milo

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Petr Pokorný
před 3 roky

Ahój, díky, budu sledovat a jak bude program, ihned budeme informovat.

Dakota
před 3 roky

Ahoj dobrá zpráva pro příznivce festivalu v Pikovicích!
Již je v přípravě 2.ročník Trampských Pikovic!
Takže určitě v sobotu 24.5.2014 - AHOJ V PIKOVICÍCH

Alena Opeltová, propagace Čakovice
před 3 roky

Ahojky, v roce 2012 jsme propagovali v Globusu. Jak to bude vypadat letos? Buete mít zájem o spolupráci, nebo jste to již probírali s některým z ředitelů?

Petr Pokorný
před 3 roky

Ahoj a děkuji moc, předám co nejdříve a zde dám vědět.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...