Babiš dostává dotace, ale proč ho volí podnikatelé? Hospodářské noviny

Neuvěřitelné zdůvodnění jiného podnikatele, jak vidí Babiše a proč ho volí. Nevím, jestli některým skutečně nepřeskakuje.

Jiří Šimáně
většinový majitel Unimex Group 

Obecně bych řekl, že pokud vznikne koalice za účasti ANO nebo dohoda na vládě, kterou bude podporovat Babiš, lze tento vývoj jenom vítat. Nastanou, doufám, těžké časy pro jednotlivá bratrstva tyjící ze státního rozpočtu, což je situace, kvůli které šel Babiš do politiky. Má selský rozum a neumí bla bla bla. Za to ho voliči ocenili.

Fakt ne, pane Šimáně?

 

A co je firma Unimex?

Obcházení zákonů, přesně jak to v České republice funguje, vynalezla tato skupina. Sice Ústavní soud pro přísnost žalobu zamítl, ale stačí se podívat, o jaký podraz šlo. Logicky pracovní oděv, který však pracovní není, tudíž firma platit nechce......

Pražská správa sociálního zabezpečení vyměřila firmě nedoplatek 238 690 korun plus penále. Podle úřadu firma chybovala, když nezahrnula do vyměřovacího základu pojistného příspěvek na ošatné za rok 2007. Firma ale tvrdila, že nešlo o příspěvek na ošatné, tedy reprezentativní oděv, ale paušální náhradu za pořízení pracovního oblečení určeného zaměstnavatelem, tedy stejnokroje. Z právního hlediska jde o různé pojmy.

Jistě, těmto obcházení daní se vítězství Babiše líbí. Ale to je těch 200 miliard, o kterých mluví Babiš. Není to fraška?

Pane Šimáně, co je vlastně to bratrstvo? Nejste to vy?

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...