Kolik stojí v Norsku jedno dítě, paní velvyslankyně, přepočteno na kubíky plynu?

Nerad se vyjadřuji osobně k něčemu, kde nemám podklady pro a proti. Ale zpráva v Mf DNES, která potvrzuje slova ředitele Kapitána, mě přímo šokovala!

 

Za tento zločin, který se pozvolna odkrývá, by měl někdo sedět. Je jasné, že s takovouto bandou nemůže obhájit nikdo spravedlnost. Poděkujme paní poslankyni Chalánkové.

 

A  ředitel Kapitán by měl dostat hodinovou výpověď. Za nic nedělání!

 

Paní norská velvyslankyně sice nic neví, ale ví, že to tak je dobře!!!


Řekl vám někdo ze sociálních úřadů, že děti byly odebrány odůvodněně?
My jako velvyslanectví nejsme v kontaktu s nikým z norského sociálního úřadu. Ty úřady pracují nezávisle na velvyslanectví, na ministerstvu zahraničí i na příslušném norském ministerstvu. My s nimi nejsme v žádném kontaktu.

Volali jste do Barnevernu?
Ne.

Jak tedy víte, že byl důvod odebrat děti matce?
Víme, jak norský sociální systém pracuje.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-velvyslankyne-norsko-dne-/domaci.aspx?c=A150122_122807_domaci_aba

 

Poměry v rodině Michalákových předtím, než jim norská sociálka Barnevernet v roce 2011 odebrala děti, byly takové, že by možná ke stejnému opatření sáhly i české úřady. Říká to ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD) Zdeněk Kapitán obeznámený se spisy norských soudů, které případ řešily.

 

Vypadá to tak věrohodně, že by tomu člověk uvěřil. Je s tím obeznámený, pan ředitel na ochranu dětí Zděnek Kapitán, tak nedělejme jednoznačné závěry. Pak ale narazíme na prazvláštní fakta, která pan ochranář dětí potvrdí razantně:

„Kdyby chtěl doktor Kapitán spolupracovat, mohl se zúčastnit i posledního (úterního) jednání v Norsku,“ řekla Právu Michaláková. „Také jiným rodinám, které tu řeší stejný problém a se kterými jsem v kontaktu, prý pouze napsal, že není kompetentní, aby jim pomáhal,“ stěžuje si matka dětí. (Řekněme, si, co když ona matka lže? Následující však posuďte sami. Pan ředitel kapitán co vyvrátil, potvrdí)

Pokud dostanu politické zadání, abych jel do Norska, pojedu tam Zdeněk Kapitán, ředitel ÚMPOD

 

Jenže spolupráci v ochraně dětí mezi českými a norskými úřady ztěžuje fakt, že Norsko není členem EU a s Českem nemá vyjednánu ani žádnou mezinárodní dohodu, která by tuto problematiku upravovala. „Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde,“ reaguje Kapitán. „Pokud dostanu politické zadání, abych jel do Norska, pojedu tam. Ale zákonnou kompetenci k tomu nemám. Navíc to musí někdo zaplatit a tím někým bude stát,“ připomněl ředitel ÚMPOD.

 

Ano, čtete dobře: na děti, o kterých jsou pochybnosti potřebuje Kapitán, ochránce dětí,  politické zadání…

 

A tak sedí na zadku a nedělá nic. Od státu nežádá žádné cestovní náhrady a je pohoda.

Naše úloha je ale jen podpůrná. Jednat musí matka a její právníci , říká Rudolf Jindrák, náměstek ministra zahraničí

Jenomže pane Jindráku a Kapitáne, s matkou se nikdo nebavil. Tento zrůdný systém je třeba okamžitě změnit. Nebo budeme prodávat Norům děti za kubíky plynu?

------------------------------------------------------------------------

A Čulíkův názor na Britských listech: Předškolní děti se v civilizovaných společnostech nebijí

 

A mě zaráží dvě otázky, pane Čulíku: k čemu tam jsou soudy, když nepoznají výprask po extrémním zlobení a proč tam jsou Breivikové, střílečky ve školách a násilí na dětech extrémního druhu, když u nás jsme sto let za opicemi, ale toto k nám ještě nedošlo? Oni mají v té civilizaci jaksi velký náskok i v zabíjení a dětské kriminalitě?

Máme se na co tou civilizací a pozitivní diskriminací  těšit…

Petr Pokorný

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Alen
před 2 roky

Hlavně si pamatujme za-orálka. Za-orálek by snad svou tloustnoucí p.delí i pohnul. Ovšem plyn je plyn a nezávislost na Rusku a na jeho plynu teda ani za-orálek, ale klidně obětuje děti. Máte dobrý postřeh, pane Pokorný v tom výroku Kapitána o politickém zadání. Ne každý si to dal hned dohromady.

Brabec
před 2 roky

Za-orálek v Izraeli prohlásil, že Sámo byl asi Žid !!!!! Opravdu :Sobotka, Marx-Englsová, Dienstbier, Za-orálek, Šabatová, Stropnický, .....to jsou exempláře !

Karel Vyhnálek
před 2 roky

Jenomže potom není šance normální cestou poznat, kdo nám lže a kdo ne! A to jsme jásali nad svobodou slova!

mauderová
před 2 roky

Tak mě napadá, že možná to novináři vědí, ale napsat nesmějí a jenom něco naznačí. A že bych to musela skládat jako křížovku.

Brabec
před 2 roky

Konečně chápu to střílení Breivika. Jenom škoda, že se někdy netrefil ! Jinak připomínám - neoslovuje se mami, tati - oslovujeme křestními jmény. Jinak ten ouřad Kapitán musí být vyhozen (je to děs) a taky voliči by si měli pamatovat ministryni Marx-Englsovou , Dienstbier, Zaorálka !

Zeolit
před 2 roky

Je pro nás velmi těžké si přiznat, že z pozadí řízené loutky:
Autor: L. David Datum: 23.1.2015 10:40 NP

Obama, Tusk, dříve Barroso a vše, co se kolem nich hemží, nemohou dělat nic více, než jim přikážou ti praví, před veřejností ukrytí mocní zločinci, kteří točí světem. Kteří změnili úsloví "rozděl a panuj" na úsloví "rozvrať a panuj".

Oni se totiž domnívají že z chaosu a zkázy vytěží jak politicky, tak ekonomicky více, než z pokojné spolupráce národů.

Pokud by vrcholní politici měli skutečnou moc činit reálná a realizovatelná rozhodnutí, pak by svá pokrytecká slova proměnili v mír a spolupráci národů hned následujícího dne !

Zeolit
před 2 roky

Opsáno z knihy ksichtů....:
Autor: J. Franke Datum: 23.1.2015 10:39 NP

O případu českých dětí odebraných rodině v Norsku, nemusíte vědět vůbec nic (stejně jako já) a přesto Vás následující (ověřená) čísla donutí k přesvědčení, že něco v tom Norsku není zatraceně v pořádku...

Jen v roce 2013 řešily norské sociální úřady 53 000 kauz spojených s dětmi - z nichž 9000 skončilo odebráním dětí a jejich umístěním u pěstounů. Na to, že se v Norsku rodí ročně o něco méně než 60 000 dětí, je to neuvěřitelné, o lecčems vypovídající číslo.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...