Jak dlouho ještě bude Izrael vraždit nevinné Palestince?

 

rabářský háček a síť

Zdůrazněme: nevinné!


Proč svět, USA, Kerry a Obama mlčí, když Izrael postřílí Palestince, kteří jako jedinou zbraň mají rybářský háček a rybářské sítě?

 

A když Izrael vystřílí celé rodiny, že si prý klidně jdou lovit ryby o metr dál, než jim dovolil Izrael, je něco nepochopitelného, že zoufalé a hladové děti či příbuzní jdou teroristické zabíjení pomstít?

Je správné, když prezident Zeman odsoudí teroristy z Palestiny.

Proč však nemá stejné měřítko na teroristy z Izraele, podporované USA?

Dovolil by si toto Putin a Rusko vůči Finům, Estoncům, Lotyšům či Ukrajincům?

 

Tak na čí straně je demokracie a svoboda a na čí terorismus a vraždění?

 

Palestinští rybáři mohou lovit pouze do vzdálenosti šest námořních mil od břehu (asi 11 kilometrů). Pokud překročí tuto hranici, byť na lodičkách jsou pouze pruty a sítě na lovení ryb, jsou „demokraticky“ zastřeleni. Toto se stalo i včera! Mluvčí izraelské armády uvedla, že čtyři lodě vypluly mimo tuto rybářskou oblast a Izraelci začali pálit na jejich lodě poté, co posádky nedbaly výzev k zastavení.

Podle lékařských zdrojů se obětí stal čtyřiatřicetiletý Taufík abú Rajalá. Dva další rybáři byli zadrženi. Palestinci tvrdí, že stanovené pásmo pro rybaření je příliš malé na to, aby rybáři mohli zásobovat 1,8 milionu lidí, kteří v Pásmu Gazy žijí.

Co je nejtěžším kalibrem boje proti terorismu?

Pravda a tu se nyní USA snaží umlčet!

 

Dejme však průchod pravdě celé. Čestně a poctivě.

Zatímco americko-izraelský terorismus páchá tato zvěrstva, lidé už toho začínají mít dost!

 

Tel Aviv - Desetitisíce Izraelců dnes v Tel Avivu před blížícími se parlamentními volbami protestovaly proti politice premiéra Benjamina Netanjahua. Podle izraelského serveru Ynet se demonstrace zúčastnilo až 50.000 lidí. Akce konaná pod heslem "Izrael chce změnu" je podle agentury AFP zatím nejvýznamnější manifestací v předvolební kampani. Zorganizovala ji nezisková organizace s názvem "Milion rukou" podporující mírovou dohodu s Palestinou.

Hlavním řečníkem byl bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad Meir Dagan. Ten nedávno Netanjahua ostře kritizoval a označil ho za "osobu, která Izraeli způsobila největší strategickou škodu"

Můžeme očekávat pochody státníků za rybáře Taufík abú Rajalá, jako to bylo v Paříži za karikaturisty Charlie Hebdo?

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Netzer
před 2 roky

Až přestane pašování zbraní do Hamastánu, a Hamas opustí svůj cíl zničit Israel, tak budou moct gazanští rybáři lovit po celém Středozemním moři.
Protože se ale jedná o utopii, a Hamasu je zničení Israele důležitější než život obyčejných lidí z Gazy, tak budou tito i nadále pykat za Hamas.

Petr Pokorný
před 2 roky

Pani Netzer, toto je vrchol cynismu. Takže teroristický vrah přestává být teroristickým vrahem, když se stane součástí mé komunity? Pro mě osobně by byl teroristickým vrahem i člen mé rodiny, pokud by pro rasu či víru zastřelil nevinného! Ti vámi pohrdaní arabové se zříkávají svých synů, když bezdůvodně v ISIS zabíjejí. Sama vidíte, ke které společnosti máte blíž. ISIS také zabíjejí, jak je napadne! Kde vzali tento příklad? Kdo jim ukázal cestu? A Shakespeare toto napsal již velice dávno: kam vede nenávist Monteků a Kapuletů!
Ke které civilizaci či necivilizaci se hlásíte?

Richard
před 2 roky

Nejvíc se pašuje z USA do Izraele včetně jaderných zbraní, které se tajily!

Zeolit
před 2 roky

JSME VE HŘE, NAS... NA EU.:
Autor: J. Matuška Datum: 9.3.2015 9:30

"Na jedné straně povstání se zrodilo z nespokojenosti lidí se situací na Ukrajině. Na druhé straně zde byla intervence z cizích zemí, úvěry nevládním ukrajinským organizacím. To co na Majdanu dále probíhalo nebylo autentické lidové povstání, ale povstání organizované Západem," řekl k Majdanu Václav Klaus. /První zprávy/

http://www.paratdnes.cz/2014/09/STRUCNA-...

Netzer
před 2 roky

Nemohu, jelikož jsem nic takového nenapsala.

Petr Pokorný
před 2 roky

Vážená pani Netzer, slušní lidé bez rozdílu náboženství a rasy by měli rozlišovat, zda se jedná o sebeobranu, či vraždu. Výše je napsané: Proč však nemá (prezident Zeman) stejné měřítko na teroristy z Izraele, podporované USA? A proč teroristé? Každý, kdo zabije, je vrah. Ten, kdo zabije nevinného z pohnutky rasy či náboženství, je teroristický vrah. Jestliže zastřelím Palestince, který si jede neozbrojen pro jídlo, aby rodina neměla hlad, tak už je to více než za hranou. Dokonce i za války dostávali nepřátelé najíst. A zde jel lovit ryby. (Dle všech zdrojů), aby měli co jíst. Je to stejné, jako když vrah z Palestiny zabije nevinné občany z Izraele. A za všechny nevinně zabité bychom měli protestovat. Jak za blázny z Charlie Hebdo, tak stejně tak za zastřeleného rybáře, který shání jídlo pro rodinu a děti. Nikdo není vyšší rasa! Nemyslíte?

Netzer
před 2 roky

Na čí straně je terorismus a vraždění? Na straně Hamasu, Pokorný.
http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Confli...

Richard
před 2 roky

Hamas zasřelil rybáře? Mohl byste to vysvětlit?

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...