Další těžká krize Ruska na obzoru? Rubl prudce oslabuje. Měl Obama pravdu?

 

Oficiální ekonomickou mluvou: od poloviny května rubl na páru s dolarem odepsal 12 % a prakticky vymazal letošní rally (ze které zbývá už „jen“ 4% posílení). Co se tak dramatického děje?

 

 Nejvíce posilující měna tento rok na světě se najednou hroutí...?

Hloupost,  záhada žádnou záhadou není a další překvapivý tah ruské centrální banky Bank Rossii je na světě. Aniž si toho veřejnost všimla a opět se můžeme odvolat na fantasmagorické předpovědi a hodnocení ratingových amerických agentur o zhroucení rezerv Bank Rossii, začala ruská centrální banka nakupovat dolary v denním objemu 100 až 200 milionů dolarů za účelem doplnění devizových zásob.

Nyní se odhaduje, že má opět přes 400 miliard dolarů a aby dále neoslabovala kurz, dočasně nákupy pozastavuje. (Její oznámení bylo hned na trhu znát) K poměru zlata odmítá nakoupit víc, než 500 miliard dolarů. Navíc už další obchody běží ve swapech.

A jak oznámila Bank Rossii, kurz 55 USDRUB  je úroveň, která koresponduje s aktuálními cenami ropy.  Další prodeje rublů by mohly zbytečně měnu oslabovat a to už banka nechce.

Prezidente Obamo, dělat divadlo pouze dle HDP znamená dělat z lidí hlupáky....

Rubriky: ,

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Igor
před rokem

A ted z trošku z jiného soudku - imigrace a tzv. kulturní obohacování. Dnes jsem náhodným internet browsingem narazil na dohodu - EU, UNESCO a OPEC. Podle této dohody platné snad od r. 2012 má proběhnout tzv. kulturní vyrovnání euro-středomořského regionu a Evropa má být kulturně obohacena o 56 milionů muslimů. Takže je to o penězích a je vymalováno Matko Evropo. Na celé té akci přijmout byly divné dvě věci a=bohaté státy Zálivu urputně mlčí a o své trpící bratry ve víře nejeví vůbec zájem, ticho po pěšině, celou islamizaci si objednali a nedejbože už i uhradili b=EU nepochopitelně dokola omílá kulturní obohacení , čili za petrodolary se na tom přiživí i krachující UNESCO pod kterou tu islamizaci skryli.. A ted je otázka kolik obyvatel EU o tomhle ví, zřejmě minimum a proto se všichni divíme jak se EU zcvokla

Tomáš Marný
před rokem

Nevím,jak vám,ale určitě bych neposlouchal moudra od nějakého cigána,natož tak černocha...Rasista nejsem,ale černoši ani cigáni mně nebudou poučovat!!!Z jednoho prostého důvodu,jsem běloch!!!!Divím se,že to tomu přiblblýmu černouškovi Obamovi ještě nikdo neřekl!!!Třeba ten jejich slavný KKK....

Lukáš
před rokem

Tohle se stále opakuje. A vzniklo to jako antipropaganda ve studiu v Bruselu.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...