Osm neziskových organizací pomáhající Romům se vzděláním v čele s Martinou Houžvovou napsalo stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli pořadu České televize Třída 8. A.
Podívejme se, co NEZISKOVÁ organizace nabízí na svých stránkách.
Nemáte dědice?In IUSTITIA http://www.in-ius.cz/ už ví, jak s vaším majetkem naložit. Nebojte se jim odkázat domy, zlato, peníze. I tento návod na jejich stránce najdete. Takže nezisková organizace si poradí i s vašimi miliony a nemusíte mít o ně starost... ODKAZEM V ZÁVĚTI Kontakt pro média: + 420 773 177 822 nebo media@in-ius.cz |
Neziskové organizace vyzvaly, aby pořad již nebyl reprízován a jeho autoři se protagonistům omluvili. „I přesto, že si pořad původně kladl za cíl vyvolat veřejnou debatu o situaci našeho školství a tématu segregace Romů, výsledný efekt byl, alespoň podle reakcí diváků na internetu, zcela opačný,“ uvedla Martina Houžvová z obecně prospěšné organizace In Iustitia, která vznik dopisu iniciovala, zveřejnila MF DNES.
Pořad zachycoval experiment, kdy na výhradně romské základní škole půl roku vyučovala trojice nových učitelů se zkušenostmi z různých výběrových škol. Jejich úkolem bylo děti motivovat k učení a vnést do výuky nové metody. „V osmi odvysílaných dílech pořadu však mohli diváci místo schopných pedagogů a motivovaných žáků vídat spíše pravý opak - bezradné vyučující a děti, které je mají tak říkajíc ‚na háku‘,“ poznamenala Houžvová.
Takže měl pořad ukázat excelentní, vysoce vzdělanou romskou populaci hrdě kráčející k vysokoškolským titulům či vysoce odbornému vzdělání, když to není pravda? |
Položme si několik otázek:
In IUSTITIA http://www.in-ius.cz/ se zabývá sledováním a jak vidno, internet sleduje řádně. Prolustruje každého a má připravené i celé systémy, jak si odměnu zasloužit: Je zajímavé, kolik neziskových organizací má zisk z toho, že sledují každého, kdo nepíše o Romech tak, jak si to přejí. A od státu dostávají příspěvky, aby mohli žalovat každého, kdo se jakkoliv o nich vyjádří jinak, než si přejí.I autentická pravda je důvodem k sepsání stížnosti, potažmo k sepsání trestního oznámení, jak se stále více pod vedením Dientsbiera dostává do presu naše justice.
A že toho taková organizace dokáže hodně
BEZPLATNÁ PORADNA PRO OBĚTI NÁSILÍ Z NENÁVISTI
akreditovaný subjekt dle zákona o obětech trestných
činů
Vyplňte: ONLINE
FORMULÁŘ
Zavolejte: +420 773 177 636 nebo +420 212 242
300
Napište: poradna@in-ius.cz
Byl/a jste Vy nebo někdo ve Vašem okolí napaden/a z
důvodu:
- barvy pleti
- národnosti či etnické příslušnosti
- náboženského vyznání
- sexuální orientace či identity
- příslušnosti k sociální skupině?
Mělo napadení podobu:
- verbálního útoku, nadávek
- poškozování majetku
- zastrašování, vyhrožování nebo vydírání
- sexuálního útoku
- žhářského útoku
- fyzického napadení
- usmrcení?
Nebuďte se svojí zkušeností sami!
OBRAŤTE SE NA JUSTÝNU, NAŠI PRÁVNÍ
PORADNU
Pomůžeme Vám:
- zorientovat se ve Vaší situaci po napadení
- vypracovat trestní oznámení
- při jednání s policií
- zajistit zmocněnce pro trestní řízení
- uplatnit nárok na náhradu škody
- hledat další (neprávní) cesty, jak se s napadením vyrovnat
Komentáře