Mirku Macku, na Pařátu dnes BRICS a dolar nezapadne. Tady se to sleduje!

Vedle dolaru, eura, libry a jenu se nyní do koše hlavních světových měn zařadil také čínský jüan, rozhodl Mezinárodní měnový fond (MMF). Myslím, že toto je zcela nejdůležitější zpráva, ač zapadne v obvyklých mediálních sračkách, napsal Mirek Macek. …

Šéfka fondu Christine Lagardeová, která byla už před zasedáním pro přijetí jüanu, prohlásila, že jde o mezník v integraci Číny do světového finančního systému. Součástí koše bude čínská měna od října 2016.

Ale něco tomu schází, tak to doplníme: před pár měsíci se americké finanční deníky předháněly, jaká že to je partička ten BRICS, když Čína padá, Rusko padá a prostě všichni jdou ke dnu. A "vono né"...

Čína stále docela jede a co víc, Indie šlápla do pedálu a Čínu dokonce rychlostí předhonila. Jistě, Brazílie a Rusko má propad, ale už je vidět světlo na koncui tunelu, byť USA dělají, co mohou.

Data po ruce nejsou, ale při nejbližší příležitosti se zde zveřejní. A současně uvidíme, jaký bude tlak na dolar, jehož dominance se bude asi oslabovat od swapů, po onen založený BRICS.
 

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...