Máme skutečně tak úžasně výjimečnou vládu ČSSD v čele se Sobotkou a ministrem Babišem?

 

Blíží se volby, peníze přehazujeme uhlířskou lopatou a rozhazujeme vidlemi, a papírová váha "Bóža Sobotka" se bije v papírová prsa, jaká je světová třída a že ti před ním...


Bóža...
Bóža...

 

To, že "dav" této rétorice věří, či na ni naskočí, snad není nenormální. Mě osobně však drtí, že na tento gejzír s prominutím stupidit navazují "experti", či neprotestuje inteligentní lid! Zatím!!

O co jde? Fakta:

Česká republika má za poslední léta rekordně malou nezaměstnanost a rekordně prý vyvádí Českou republiku ze západní bankovní děsivé krize. Statisticky vzato je to pravda. Ministerstvo předloží metadata, na nichž Sobotka s ústy od ucha k uchu několikrát denně defiluje před televizními obrazovkami, že on a jeho poddaní září víc, než Rudá záře nad Kladnem.

A já osobně zuřím. Ta drzost je neuvěřitelná a hloupost či slepota makroekonomů je nekonečná. To vážně nevidí, to vážně nejsou schopni říci Sobotkovi, ať se zklidní? Že je naopak nejhorší premiér po Špidlovi, a pouze shoda okolností a konstelace hvězd vynesla tuto vládu na piedestal kvality?

A nyní k meritu věci:

Už jsem psal, že díku rekordním dluhům občanů a rozhazování peněz Marksové je HDP zdánlivě dobré. Že i uvolnění peněz ze státní pokladny po Kalouskovi pomáhá, stejně tak jako bezstarostnost v utrácení po strachu v období minulých let. O nepřetržité devalvaci ČNB ani nemluvě. A přitom všichni víme, jak přes upozorňování, že naše banky jsou díky modernímu zákonu zdravé, lidé prostě díky aférám a pseudoaférám v Nečasově vládě budoucnosti nevěřili. Avšak přes jasné důkazy bych si nedovolil takto ostře napadat mlčenlivou pravici a skutečné experty, kdybych neviděl absurditu prokazatelnou a Sobotku s jeho vládou přistiženou při komických lžích. Volebních...

Vážně je Sobotka ten největší génius, nebo se veze na kvantitativním uvolňování celý východní region?

 

 

I Fico se bije v prsa: já jsem nejlepší!

 

?????
?????

 

 

Polsko: i polská vláda je excelentní!

S ekonomickými reformami v roce 1989 se polský zahraniční dluh zvýšil z 42,2 miliard USD v roce 1989 na 365,2 miliard v roce 2015.

HDP meziročně vzrostlo v roce 2016 ve 2. čtvrtletí o 3,1 %. Míra nezaměstnanosti v Polsku v červenci klesla na 8,6 procenta z červnových 8,8 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň za čtvrt století. Úžasná vláda v Polsku, snad ještě lepší než Sobotkova?

 

 

Pro úplnost Maďarsko. (Všimli jste si, že Orbán na populistickou strunu nehraje?)

Přitom míra nezaměstnanosti v Maďarsku klesla na 5,5 %!!!

Během jednoho roku se v Maďarsku snížil počet nezaměstnaných o 69 tisíc (což znamená pokles o 1,6 procentových bodů), čímž míra nezaměstnanosti se ve měsících březen-květen snížila na 5,5 %.

 

Už svítá?

Kampaň je v plném proudu a superlativy střídají superlativy. Že je vše na vodě, centrální banky devalvují a devalvují, FED a ECB žádá práci na rotačkách tisku měn 48 hodin denně pro slávu kvantitativního uvolňování, a slovutní ekonomové aby získali granty excelentních poradců svých zemí, chválí do nekonečna své chlebodárce. A obyčejný človíček žádá: nedělejte z nás pitomce. Zadržte, to vše se děje díky nakupování dluhopisů za peníze podvodně vytištěných měn. A zatímco pračka špinavých peněz v soukromém sektoru je tvrdě trestána, stejná pračka (státní) díky slovutným ekonomům - nositelům Nobelových cen je legalizována a uváděna v činnost!

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží západ nad vodou.

A díky praní špinavých (toxických) peněz se drží Sobotka nad vodou!

A tak na závěr otázka musí znít:

Jak je možné, že praní špinavých peněz v soukromém sektoru se tvrdě trestá (oprávněně), zatímco za praní špinavých peněz díky odkupu nedobytných úvěrů nikdo do kriminálu nejde?

A to je ten paradox, který obyčejní lidé nechápou, bohatí mlčí a většina ekonomů, která přes třísku v oku nevidí les, mlčí a mlčí!

 

 

A já žádám: nedělejte z nás Sobotko se svojí bandou pitomce. Lžete a podvádíte, aniž na budoucnost hledíte. Vzestup je pouze díky výkupu toxických úvěrů ECB, které vydatně pomáhají centrální národní banky a díky dramatickému vzestupu úvěrů na bydlení. Jinak je to pouhá kamufláž, protože nikdo mimo války neví, jak z toho ven! A budoucnost je černá, pokud toxické úvěry nezaplatí ten, který je udělal a na nich zbohatl!

Takže jediné doporučení zní: populisti typu Sobotky nechť jdou k čertu! Nebo vážně všechnu socialistickou špínu přenecháme na děti a vnoučata? A dnes se nadýmáme pýchou, po nás však potopa?

Petr Pokorný

 

Rubriky:

Zpět na komentářeReakce na příspěvek

*antibuzna*
před 2 měsíci

HDP není zdánlivě dobré, ale skutečné a dobré.

HDP nám ukazuje výkonnost ekonomiky a ta je nejvyšší za posledních 27 let.

Česká ekonomika rozhodně není tažena nějakým dlužným kvantitativním uvolńováním.

HDP má tři základní položky:

1) investice
2) domácí spotřeba
3) saldo.

Investive byly maximální jelikož Sobotkova vláda dotahovaly do konce projekty, které odložila předchozí vláda, ministr Bárta se tím dokonce chlubil, že zastavil všechny projekty na ministerstvu dopravy. A peníze z fondů nejsou dlužné peníze a dostali bychom je tak jako tak, to není odvislé od kvantitativního uvolňování.

Dále je tady domácí spotřeba, která je tažena poptávkou, která se nastartovala jednak zvyvšující se minimální mzdou, valorizacemi důchodů, zvyšují se platy státních zaměstnancí. Vláda rovněž hodně podporuje programy zaměstnanosti. V synergickém efektu začala stoupat domácí poptávka, což podpořilo další zaměstnanost. Nyní jsme ve stavu, že firmy by rády dále zaměstnávaly, ale není koho.

Saldo zahraničnho obchodu také nevyskočilo nějak závratně, spíše tam přidává na HDP asi 0,6% devalvace ČNB.

Shrnuto, ten zázrak Sobotkovy vlády je v investicích peněz z fondů, výšení příjmů státních zaměstnanců a zaměstnanecká politika, což zvyšuje platy také v soukromém sektoru.

Sobotka může mít úsmev na rtech, protže dodržel co voličům slíbil a ekonomiku nastartoval. Je to především jeho zásluha. Máme nejlepšího premiéra od roku 1989.

Závěrem ukázka domácí spotřeby od roku 2003 do roku 2015

VÝDAJE NA KONEČNOU SPOTŘEBU DOMÁCNOSTÍ!

2003 - 1 390 394
2004 - 1 481 541
2005 - 1 544 679
2006 - 1 631 011
2007 - 1 749 455
2008 - 1 887 029

2009 - 1 890 858
2010 - 1 919 942
2011 - 1 957 476
2012 - 1 970 568
2013 - 2 001 435

2014 - 2 041 514
2015 - 2 102 164

Vidíme jak vždy prudce stoupají výdaje domácností za vlády ČSSD, ať už je to rok 2003-2006 nebo 2014-2015

Pravicovým vládám extrémně stagnovaly výdaje domácnosti na konečnou spotřebu. Co navýšily pravicové vlády za 6 let, to navýšil Sobotka za 2 roky. A to je to tajemství úspěchu. Žádné cykly. Prostě dát lidem více do peněženky, aby mohli více nakupovat. To dá lidem práci, ti se přidají ke spotřebě a celá ekonomika letí jako šíp.

Podstatný rozdíl je ještě v tom, že nyní nemusí ČSSD splácet dluhy po Klausovi jako v letetch 1999 -2006 a proto se daří také významně tlačit dolů deficity rozpočtů.

Evidentně tyto Sobotkovy úspěchy nemůže PP rozdýchat a proto si vymýšlí pomlouvačné články, které absolutně nic nedokazují a jen účelově očerňují Bohuslava Sobotku. Přitom autor si ekonomicky nevidí ani na špičku vlastního nosu.

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...