Babiš končí ve vedení Agrofertu, sám si podepsal výpověď. Ale?

Obrovský otazník:

Miliardář a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který by se měl stát vicepremiérem a ministrem financí, končí v managementu své společnosti Agrofert.

Hodlá zůstat jen v Nadaci Agrofert, která se věnuje charitě. Již v listopadu Babiš uvedl, že v případě jeho vstupu do vlády by ho v čele Agrofertu nahradil ředitel valašskomeziříčské chemičky DEZA Zbyněk Průša.

Jenomže, jak se to skutečně dá udělat?

Vážně tomu nerozumím, nechápu a je mi to nejasné. Tak já budu majitelem. Milardářem. Pak se rozhodnu, že už nebudu. Nebudu nic podepisovat. Tak už nejsem miliardářem? Tak komu to patří? To prostě Babiš rozdal? Komu? Přece vlastníci musí být. Správní rada je jenom správní rada. Takže je Babiš chudák bez peněz?

Ne, mě se to zdá nějaké zvrácené. Tentokrát fakt nevím a nechápu. Ale budu se ptát.

Petr Pokorný

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/zemedelstvi/babis-konci-ve-vedeni-agrofertu-sam-si-podepsal-vypoved-1054401#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
xx
před 3 roky

Ono je to těžké posouzení. Politika je plná střetu zájmů a některé nejsou ani moc skrývané.

Nedávno jsem narazil na blog politika za ČSSD a podnikatele Pavla Poce ( neplést se skokanem na lyžích, Pavlem Plocem ).

Pan Poc totiž patří k typickým podnikatelům, kteří vyrostli na klientelismu a státních zakázkách.

Pan Poc po té co působil v AVČR, zakotvil ve službách státní správy v Mariánských Lázních.

Po čase vstoupil jako podílník a jednatel do firmy Zahradní a parková s.r.o. která vyrostla na získání zakázek za zrušenou příspěvkovou organizaci Správy lázeňských parků města Mariánské Lázně.

Jaká náhoda, že tam zrovna pan Poc dělal nejprve vedoucího odboru životního prostředí a posléze zástupce starosty.

V roce 2003 pak vstoupil do již zavedené soukromé firmy, podnikající na státních zakázkách zadávaných úřadem, který pan Poc v podstatě řídil, jako podílník a obchodní ředitel.

V roce 2009 uspěl ve volbách do EP za ČSSD a z funkcí ve firmě Zahradní a parková s.r.o. odstupuje.

2 roky na to se ve firmě Zahradní a parková s.r.o. jako společník objevuje firma EUROPEAN UNIVERSAL, SE s obchodním podílem 75% procent, v níž je Pavel Poc členem dozorčí rady a jediným akcionářem je firma EUROMATER, SE, jejímž jediným akcionářem je jakási nizozemská firma WPB Holding & Finance N.V.

Tady jasně vidíte jak se podniká, jak podnikají politici a cestují z veřejných funkcí do soukromých firem podnikajících na veřejných zakázkách a zpět do politiky. Tady vidíte názorný příklad toho, jak se politici vzdávají podílů a funkcí ve firmách, ale ve skutečnosti přes různé prostřednické firmičky vlastně dál nějak působí.

Proti těmto podivným machinacím je Babiš vlastně docela průhledný. To ale neznamená, že to není střet zájmů. Jen to ukazuje, že střetů zájmů je v politice daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Sám pro sebe si takovéhle „podnikatele“ označuji výrazem politikatel - tedy spojení politik-podnikatel

Petr Pokorný
před 3 roky

REFLEX „Babiš končí ve vedení Agrofertu“. „Dal si sám sobě výpověď.“

Takhle „inteligentně“ referují české zpravodajské weby o formálním ukončení přímé řídící funkce nastupujícího ministra financí v holdingu Agrofert. Jenže v této společnosti, v níž novináři z větší části už dávno rezignovali na veřejnou službu a nechávají ze sebe dělat nedůstojné mezky, může Andrej Babiš zahrát denně jakékoli přihlouplé divadlo s jistotou potlesku. Kupříkladu hru na skvělého vydavatele, který vůbec, ale opravdu vůbec nezasahuje do obsahu svých novin. Jenom z nějakého zvláštního důvodu ty noviny pracují přesně tak, jak se mu to líbí, a to včetně jakýchsi divadelních etud na téma „naše skutečná nezávislost“.http://www.reflex.cz/clanek/komentare/54...

Zeolit
před 3 roky

Tím, že Babiš samozřejmě zůstane majitelem jedné z největších společností v Česku se ale principu střetu zájmů nevyhýbá. V nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny ale řekl, že to jako problém nevidí. "Do politiky by nesměl jít ani důchodce, hrozí totiž, že by chtěl třeba zvyšovat důchody. U každého, kdo platí daně, v politice hrozí střet zájmů v tom, že by daně mohl chtít zrušit," nastínil svůj pohled na věc miliardář.

Dušoval se také, že nehodlá zneužívat ani Finančně analytický útvar ministerstva financí, což podle něj dělal jeden z jeho předchůdců Miroslav Kalousek.
/Ihned.cz/

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...