Eidam – dotační zločin EU zakrývá zemědělská loby

 

Aby bylo jasno hned úvodem: ten zločin nedělají čeští zemědělci, ale jsou napojeni na téže zločinné struktury, které vybírají peníze, aby nám za ně zlevnily mléko a mléčné výrobky.

Nic nedotuje pan Brusel, ale sami sobě tam posíláme peníze, aby cena byla opticky levnější. Přitom je dražší!  (Viz klip Babišovy dotace)

 Veleba tvrdí, že máme velmi kvalitní mléko. Zda velmi kvalitní bez laboratorních zkoušek těžko říct, ale s určitostí je pravda, že nemáme nekvalitní.

V dojivosti už se od Německa příliš nelišíme a v čem je tedy velký rozdíl? V platovém ohodnocení a těžko by se našel někdo, kdo by to zpochybnil. Neboli náklady na výrobu jsou kvůli mzdám v Německu výrazně vyšší, i když u nás máme vyšší daně.

 

A tak je potom čirou záhadou, když se podíváme na etikety z Billy – rakouského řetězce, jak mohou dosáhnout daleko nižší ceny výrobku při vyšším obsahu tuku?

(TVS je značka, kolik procent tuku obsahuje sušina, když se odstraní veškerá voda. A víme, že plnotučné mléko je daleko dražší, než odtučněné, totéž je u sýrů)

Vlastně, proč čirou záhadou? Zase v tom je kouzelné slovíčko „dotace“, neboli předplacení levnější ceny. A fakt tu slevu nechci zadarmo…

Neuvěřitelná estráda s dotacemi!

Na mapce vidíme vývoz. Ten vývoz, aby se uskutečnil, je doprovázen dotacemi. Dobře, jsme slabší stát, zemědělcům trochu pomůžeme. Ale ouha. Němci udělají totéž (jinak by se jim doma vše hromadilo a vyvezou to nazpět k nám. A dvojitá dotace vytvoří rozdíl cen, jež jsou výše. Takže nakonec paradoxně je kvalitnější Eidam s větším obsahem tuku levnější, než zpracovaný u nás. A lidé si ještě nakoupí levnější, kvalitnější německý. Kdo řekne, že za to může naše vláda, je zralý (promiňte) na facku. A tak našim podnikům nezbyde nic jiného, než požádat o dotace a vyvézt potraviny do Afriky, kde se děje zase stejný cirkus.

 

Cesty mléka tam a zpět: vlk se nažral, koza je celá...
Cesty mléka tam a zpět: vlk se nažral, koza je celá...

A nyní tu dotační estrádu doložme čísly,

 aby si čtenář udělal představu a měl jistotu, že to není vycucáno z prstu…

 

Když se totiž dostaneme k přesným číslům, jsme překvapeni, kolik zaplatíme, abychom dostali slevu. A že zaplatíme docela dost….

 

Vezmeme si na pomoc rok, který Veleba kritizoval: .rok  2009 Dotace na export mléka z ČR činí již téměř 100 milionů korun. Dotace na vývoz mléka a mlékárenských výrobků jsou jedním ze dvou opatření EU, kterými se snaží podpořit odbyt a ceny surového mléka. Druhým jsou intervenční nákupy mlékárenských výrobků, jejichž platnost unie nedávno prodloužila do konce letošního listopadu. ceny mléka o 2,5 eura (vyvolaný exportní refundací ve výši 5 eur na 100 kg mléka)

Praha 30. května 2010(ČTK) - Tuzemské firmy získaly od vstupu do Evropské unie zemědělské dotace v objemu přes 150 miliard korun. Největší objem dotací čerpaly firmy, které patří do holdingu Agrofert podnikatele Andreje Babiše. Kromě velkých zemědělských podniků figurovaly mezi 20 největšími příjemci dotací například mlékárna Madeta, obchodník s mlékárenskými výrobky Milkpol nebo škrobárna Lyckeby Amylex. Napsal to týdeník Euro v nejnovějším vydání, které vyjde v pondělí.

„Zemědělci dostali na přímých platbách téměř 100 miliard, na rozvoj venkova šlo přibližně 38 miliard a na tržní opatření 13 miliard,“ uvedl pro Euro ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Více než miliardu korun poslal  Státní zemědělský intervenční fond během uplynulých šesti let mlékárně Madeta. Šlo o exportní subvence, bez nichž se zpravidla neobejde vývoz másla a sušeného mléka, do kterých se zpracovává přebytečné mléko. Přes 210 milionů korun dostala na export Mlékárna Hlinsko a 175 milionů Olma.

Na odliv nadprodukce často čerpají vývozní podpory také obchodníci. Téměř 285 milionů korun obdržela podle Eura od roku 2004 firma Milkpol, 148 milionů společnost Laktos a 76 milionů Lacnea.

 

Mlékárny na českém mléku v zahraničí vydělávají

Vývoz syrového kravského mléka za kvótový rok 2012/2013 činil 504 milionů tun, z toho producenti a odbytové organizace se na vývozech podílely 283 mil. tun. Zbývající množství vyvezli zpracovatelé mléka - mlékárny. Kupříkladu jen za měsíc červenec to bylo podle zmiňovaných odborníků 50 milionů litrů a z toho 40 % vyvezly mlékárny. Tím, že doma od zemědělců nakoupily o 70 haléřů až jednu korunu mléko levněji, než za kolik prodaly zahraničním odběratelům, především německým mlékárnám...


Největší příjemci agrárních dotací v období 2004-2010 (v mil. Kč) 1. Firmy ovládané Agrofertem 3895+ 2. Spojené farmy 1191++ 3. Eastern Sugar 1178,8 4. Madeta 1072,9 5. Agro - Měřín 755,2 +++ 6. Vojenské lesy a statky 472,7 7. Rostěnice, a. s. 403,9 8. Zemědělské družstvo Dolní Újezd 322,8 9. Lyckeby Amylex 308,9 10. Milkpol 284,9

Pramen: z údajů Státního zemědělského intervenčního fondu

Jedině vykopáním zločinců z Bruselu a narovnáním vztahů mezi státy docílíme levnějších potravin. To zlevnění bude právě o platy zločinců, kteří tyto přesuny peněz dělají! Je čas vystoupit z EU a budeme se mít lépe. Ale ihned navázat přímé vztahy a obchody s jednotlivými státy a podnikateli. Ale bez zločinného Bruselu! Nic víc. Stěhovat se nikam nebudeme! To nám jenom ti zločinci nasazují psí hlavy!Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Zeolit
před 3 roky

xx, snažil jsem se názorně ukázat míru našeho státního zadlužení, ale moc velkou díru jsem s Petřínskou rozhlednou neudělal. Přesto si říkám, že zas tak blbý nápad to nebyl:
http://www.paratdnes.cz/?hledej=st%C3%A1...

xx
před 3 roky

Moudří pánové vypočetli, že nás období budování socialismu stálo přibližně tak >5 biliónů v dnešních korunách. Tedy, že naše HDP mohlo být místo 3,8 nějakých >9 biliónů, mohli jsme mít mzdy jako v Rakousku, možná i vyšší.

Přesto se najde dost takových, kteří neustále tvrdí, že dluh za socialismu byl mizivý a dnes je katastrofální.

V perspektivě toho, kolik nás stál socialismus, je současný dluh ještě docela malý.

Když se přidržím Vašeho přirovnání, tak jestli je dluh státu jako Petřínská rozhledna, tak dluh socialismu je jako Eiffelovka.

Zeolit
před 3 roky

xx, udělal jste mi radost, že jste použil Petřínskou rozhlednu jako symbol zadlužení státu. Domníval jsem se, že to porovnání zlidoví. Dal jste mi flek, když jste označil dluh socialismu vysoký jako Eiffelovka. Po Listopadu jsem trávil spoustu času na Václavském náměstí u sochy sv. Václava diskuzemi. Vzpomínám na tu dobu a místo jako na český Hyde Park. Taky se mi po něm i stýskalo. /Dneska je oficiální Hyde Park na Palackého náměstí, ale moc využívaný není./ Tehdy jsem si uvědomil, právě v porovnání s Rakouskem, kde jsme mohli v roce 1989 být. Situace Rakouska v roce 1945 byla nesrovnatelně horší než u nás. Ve Vídni káceli stromy, aby měli co do kamen. Ještě v roce 1947 jsme po mistrovství světa v hokeji posílali vlak/y s uhlím a snad i potravinami do Rakouska!

To ale oba máme na mysli pouze věci, které se týkají HDP... O "ostatním", to by bylo povídání trochu delší...

xx
před 3 roky

jsme Čínou ve střední Evropě :(

xx
před 3 roky

HDP do jisté míry odráží vývoj a stav ekonomiky.

Je mi smutno především z toho, že nás socialismus připravil o šanci, mít nějakou ryze českou globální korporaci.

Bohužel komunisti všem podnikům a podnikatelům sebrali kapitál a rozdělili jej mezi lid a nesmyslné projekty. Budovali docela jiný svět a díky tomu dnes nemáme nic a s vděkem hledíme ke každé montážní lince kterou u nás nějaký globální koncern výměnou za veřejné peníze z dluhu postaví.

xx
před 3 roky

Za socialismu jsme měli dotace na bydlení a potraviny ( záporná daň z obratu). Bylo to proto, aby se vyvolal dojem lepšího živobytí.

Ale ty peníze se VŽDY musejí někde vzít. Za socialismu se vytvářel tzv. vnitřní dluh. Komunisté si nepůjčovali peníze u bank, ale brali je podnikům. Ty pak neměli dost peněz na opravy a inovace až to celé dopadlo hospodářskou katastrofou.

Dnešní polosocialistický systém v EU vytváří dluh finanční. Prostě nebere tolik peněz firmám, ale půjčuje si na ty dotace u bank na úrok. Takže dluhy států rostou do astronomických částek.

Dopadne tenhle systém lépe než ten předešlý, socialistický ?

Petr Pokorný
před 3 roky

Zeolite, PAŘÁT chce být nejserioznější zpravodajská internetová a možná vůbec redakční stránka v České republice. Proto je většina DŮLEŽITÝCH textů rozdělena na dvě části. Jedna je běžná, čtenářská, aby se lidé dozvěděli, o co jde bez námahy a pak složitá a věcná, aby se mohly dohledat zdroje či fakta. Prostě nesmí být nikde pochybnosti jako u dnešní většiny "zaručených zpráv" které z poloviny lžou a ze 40% jsou polopravdy. V čele čt 24 a konče špínou Bleskem a spol...

Zeolit
před 3 roky

Autore, probrat se tou kládou, není jednoduché. Zdaleka jsem materiál neprostudoval, ale tvrdím, že s přeshraničními dotacemi zásadně nesouhlasím. V první řadě dotace posílají k čertu informace o cenách a tak narušují vztah mezi nabídkou a poptávkou. O obrovských nákladech, které jsou nutné k obsluze dotací, se můžeme jen domýšlet. Jsem zvědavý, jestli z MF pod vedením A. Babiše se dozvíme aspoň přibližné údaje, které budou odpovídat realitě. O dotacích, které jdou na hrůzostrašné projekty aquaparků, kde není voda, anebo na betonové vany na Smíchově ani nemluvím. Za životní úroveň by měli být odpovědni občané toho kterého státu.

Něco jiného je přerozdělování uvnitř státu. Zde přerozdělování/dotace závisí od výše solidarity, pro kterou se občané vyslovují ve volbách.

Zatím s vystoupením z EU nesouhlasím. Přestože jsem klausovec, v tuto chvíli souhlasím s názorem prof. Fialy. Kritičnost pohledů občanů vůči EU se zvyšuje, ale petice za vystoupení nenacházejí většinovou odezvu.

Účast v květnových volbách do EP by měla být co největší. Zvolení europoslanci by měli hájit naše národní zájmy. Vstup do eurozóny by mělo předcházet referendum. Osobně budu volit kandidáty za ODS...

Zeolit
před 3 roky

OT /Off Topic/
V Lidovkách.cz se objevil docela zajímavý článek s titulkem: Budoucí ministři ladili noty s miliardářem Sekyrou. Schůzku popisuje každý jinak

Zdroj: http://www.lidovky.cz/budouci-ministri-l...

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...