Evropská unie – komunismus s nelidskou tváří

 

O co jde?

A nic na tom nemění, že ukázka zrůdnosti se podílí napůl mezi křesťanskou společností EU a USA!

komunismus s nelidskou tváří
komunismus s nelidskou tváří

Pravý kapitalismus, dle „neviditelné ruky trhu“ prostě normálně nepřipustí, aby chudí platili bohatým „viditelnou rukou trhu“! A to je právě to nepochopení mnohých občanů, kteří tyto nuance nedokáží rozlišit!

Tak si to ukažme na obyčejném příkladu.

Je doba krize, mnoho miliónů obyvatel úpí strachem z nezaměstnanosti a  bídy, byť práci skutečně chtějí. Pokud by fungovala neviditelná ruka trhu, tak by toto břímě nesli všichni. Ale!

 

V Catalunii (část Španělska, která už má těch podvodů plné zuby a odmítá platit zrůdnosti) vznikla Plataforma de Afectados por la hipoteca. Ta brání vystěhování starých lidí z bytů, kteří většinou ručili dětem za hypotéky. Od začátku krize bylo zabaveno kolem půl miliónu bytů ve Španělsku. Navíc u nízkých úroků a snadno dostupných bytů za vysoké ceny bytů si za hypoteční bubliny nabízení bank lehce byty pořídili, ale nyní jsou neprodejné a nebo se prodají za směšnou cenu. A tito mladí lidé mají nejenom doživotní dluh, ale navíc vyhozené rodiče na ulici!

Dobře, řeknete si, nemuseli bankám nalétnout!

Ano, souhlasím, ale za předpokladu, že by fungovala „neviditelná ruka trhu!

 

Protože v téže chvíli, v době krize...

Finančník David Tepper na Wall Street je nejlépe placeným investorem. Miliardy dolarů vydělal na... Kolabujících firmách, které vykoply pracující na ulici!!! Fondem Polomino. A také často chodil s ...Koblihou v ruce za školu. Nepřipomíná nám to něco?

 

 Ano, takto funguje komunismus s nelidskou tváří!

 

Kdyby totiž fungovala „neviditelná ruka trhu“, za hypoteční bublinu by největší podíl rizika a ztrát nesli finančníci, trochu střadatelé a společnost nic.

Ale „viditelná ruka trhu“ – rukou vlád  viditelně zařídí, že finančníci ztrátu nemají, bublinu zaplatí prostí občané z daní a koho vyrazí na ulici, má prostě smůlu. Celá Evropa přece sanuje banky, rotačky na peníze v USA a Evropě (FED a ECB) jedou na 200% a socialismus vítězí!

 

Bohatý komunistický kapitalista je ještě bohatší a chudý viditelně zapláče.  Nejenom v ČR!

 

Tragikomedií je, že ten nejchudší a následně dav nakonec nezařve na vládu, aby táhla a dotace bohatým nedávala, ale dokonce žádá, aby dotace zvýšila!! Z jeho daní a pošle je do EU, nebo na Wall Street!

 

A novináři opět mlčí a mlčí....

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...