Slavný Orbánův projev k Maďarům poprvé česky

 

Proč se tak někteří vysocí činitelé EU opřeli do Viktora Orbána, že přednesl fašistický projev? Asi pouze proto, že za každou větou nejásal nad EU, netleskal EU, neklaněl se EU, ale rozebral farizejské a faktické absurdity jiných. A ti to nezapomínají!

 

Ministerský předseda Maďarska Viktor Orbán vystoupil 26. července na XXV. letní univerzitě a studentském táboře v Bálványosi se zásadním projevem, který vzbudil velkou polemiku. Redakce ECHO24.cz vám přináší exkluzivně překlad tohoto projevu v plném znění.

Závěrečný text:

Závěrem bych chtěl říci, že jestliže si ohmatáváme budoucnost, pak Vám musím říci větu, jež se snad od člověka zastávajícího vysoký úřad bude zdát málem: Podstatou budoucnosti je, že se může stát cokoli. A cokoli je těžké definovat. Může se stát to, že ve vzdušném prostoru s Maďarskem sousedícího státu sestřelí dopravní letadlo. Může se stát, že z nepochopitelných příčin zahyne několik set lidí, řekněme v podstatě v důsledku teroristické akce. Může se stát, že ve Spojených státech – viděl jsem včerejší zprávu – snad Senát, ale možná že společně Senát a Kongres Spojených států rozhodly, že amerického prezidenta zažalují kvůli neustálému překračování pravomocí. A když pohlédnu za tyto zprávy, ukáže se, že jej nejen žalují, ale že amerického prezidenta pro překračování kompetencí již několikrát odsoudili... Představte si, že by v Maďarsku parlament obžaloval ministerského předsedu kvůli překročení kompetence a soud by ho odsoudil. Jak dlouho Bych mohl zůstat v úřadu? Tyto příklady uvádím jen proto, že žijeme v takovém světě, kde se může stát cokoli. Může se stát například i to, že až skončí příslušná soudní řízení, pak Maďaři dostanou od bank zpátky několik set miliard forintů, jež by od nich jinak nemohli získat. I toto se může stát! Tím jsem jen chtěl naznačit, že přesná či jen přibližně přesná předpověď událostí je takřka nemožná. Může se stát – abych závěrem řekl rovněž osvěžující příklad –, že ve volbách zvítězivší maďarská vláda předem oznámí, že alespoň padesát procent maďarského finančního systému musí být v maďarských rukou. Ne ve státních, v maďarských. Uběhnou tři roky od voleb a bude tomu tak. Neboť teď se stalo právě to. S ohledem na to, že maďarský stát odkoupil zpět takovou banku, která by mimochodem neměla nikdy být prodána cizincům, a tím podíl maďarského národního vlastnictví v bankovním systému překročí padesát procent.

Celé je zde:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Zeolit
před 2 roky

Doporučuji se občas mrknout i na Virtually:

http://virtually.cz/journal/?q=ceska-poz...

pepa z Liberce
před 2 roky

Nepodvolí. Za prvé proto ne, protože to si nemůže dovolit, ani pes by od něj kůrku nevzal. Za druhé, je to Maďar, a Maďaři mají naprosto odlišnou mentalitu než Češi, ještě vědí, co je to vlast, národ, co znamenají vlastní dějiny.

Zeolit
před 2 roky

Pepo z Liberce, hezky jste to napsal. Choďte na Pařát pravidelně. Slyšet podobné názory, které i já zastávám, je docela příjemné. /Na druhou stranu heslo "kdo nejde s námi, jde proti nám", nesnáším. Jsem pro možnost vyjádřit svobodně názory, ať jsou jakékoliv.../

Josef
před 2 roky

V. Orbán je ve střední Evropě státník přesahující toto teritorium.Naše zahr. politika by měla být v součinnosti s maďarskou.Doufám ,že V.Orbán odolá tlaku,který je něj vyvíjen a nepodvolí se jako jeho předchdce Tisza za R- Upřed sto roky.

Zeolit
před 2 roky

Josefe, co jsem napsal Pepovi z Liberce, píšu i Vám...

Zeolit
před 2 roky

Orbánův projev je BOMBA. Požádal jsem Ladislava Jakla, jestli by nebylo možné, aby IVK se k tématům, myšlenkám maďarského premiéra analyticky vyjádřil v některém ze svých politických komentářů.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...