Je skutečně Helsinský výbor pro lidská práva právně nepostihnutelný?

Mohou jejich členové lhát, podvádět, provokovat, falšovat výroky a zaměňovat příčiny a důsledky? Přece by mělo být postaveno právo a trest za prokazatelné činy, nikoliv za politická prohlášení. Nebo se doba změnila?

 

Jak je možné, že je potrestán ten, co je postižený, okradený,

kdo se spravedlivě brání a jeho emoce vybuchují,

zatímco viník se směje, protože úředně neexistuje?

 

A prosím nezaměňovat za rasismus, který většinové společnosti podstrkují, protože sami řešení neznají a stejně jako všichni si neví rady!

Ti skuteční rasisté, neboli lidské zrůdy jsou jedinci a u nás se odhadují v počtu kolem dvou set.

Bulharská vláda uvedla, že v loňském roce došlo ke 175 podobným útokům na zdravotníky, za kterými stáli místní Romové.

 

Bulharská lékařka Irena Marinovová přijela loni v listopadu se záchrankou do domu těhotné romské ženy, tvrdí, že ji zmlátili dva muži a obvinili ji z toho, že dorazila pozdě.(Proč by si to vymýšlela a určitě důkazy jsou)


Reakce byla vzápětí:

"Pracuji jako lékařka již 17 let, ale taková věc se mi nikdy předtím nestala," popsala Marinovová, která pracuje v nemocnici v Botevgradu asi 40 kilometrů od bulharské metropole. "Hodně věcí by se mělo změnit. Oni (Romové) si myslí, že jsou beztrestní, a proto to dělají," dodala.

Kdo ale za to může podle Krasimira Kaneva z Bulharského helsinského výboru pro lidská práva?

Přece vyjádření lidí, kteří, Romům říkají Romové, když Romové nejsou Romové, ale Bulhaři...!


Ne, to není vtip, alespoň podle EUROZPRÁVY.cz

Komentáře bulharského ministra zdravotnictví Petara Moskova, že "ten, kdo si vybral, že se bude chovat jako zvíře, si zaslouží i takové zacházení" tyto snahy ale podkopávají. "Moskovova prohlášení jsou odporným projevem nepochopení principu právního státu a rovněž podněcováním k rasové nenávisti," uvedl Krasimir Kanev z Bulharského helsinského výboru pro lidská práva.

Téměř 40 procent romské populace neplatí zdravotní pojištění a podle Světové zdravotnické organizace se dožívají průměrného věku 65 let, což je o deset let méně než průměrný Bulhar. Jak to ale vědí, když Romové neexistují?

Mnoho Bulharů ministra Moskova podpořilo. Zdravotníci uspořádali protestní akci a na sanitky vyvěsili transparenty vyjadřující svou solidaritu. Do parlamentu dokonce zaslali prohlášení, že v případě rezignace ministra, podá výpověď i mnoho z nich. "Nelhali jsme, stali jsme se terčem útoků a urážek," uvedli.

Moskov ze své funkce odstoupit odmítl a označil to za pokus o další destabilizaci teprve nedávno nové vlády. Jeho popularita přitom poslední dobou vzrostla, z 13 procent v prosinci na 27 procent v lednu. Za své komentáře se nicméně omluvil a setkal se se zástupci romské komunity.

Podle Romky Saši (20) žijící ve vesnici Vračeš v bulharských horách, reagovali záchranáři na tísňová volání vždy velmi rychle. "Ano, dochází k incidentům a není to správné, ale nerozumím tomu, proč je potřeba rozlišovat mezi Bulhary a cikány.

Proč takováto diskriminace?"


Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Zeolit
před 2 roky

Svět se zbláznil, teď jde o to, jestli definitivně...

Francouzská policie předvolala k výslechu osmiletého Ahmeda za to, že po útoku na redakci časopisu Charlie Hebdo podle listu The Independent řekl, že „je s teroristy“. Ahmed na sebe upozornil 8. ledna, kdy odmítl držet dvě minuty ticha za redaktory zavražděné o den dříve v redakci satirického týdeníku.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/...

Zeolit
před 2 roky

Petici už podepsalo na 40 000 lidí

Senátor se také v minulých měsících netajil svým hodnocením České televize. Řada dotazů proto směřuje jednak na koncesionářské poplatky nebo petici proti ČT.

„Naši petici podepsalo téměř 40.000 lidí. Pokud se týká ČT, ale také ČRo, tak během února představím svůj senátní návrh novely zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů, který podám se skupinou kolegů senátorů. Návrh mám hotov, v současné době diskutuji s právními odborníky zbývající detaily,“ vysvětluje Veleba na svém profilu na ParlamentníchListech.cz.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mon...
====================
Před několika lety v Senátu neprošel o jeden hlas návrh zákona o zrušení poplatků za televizi a rozhlas a převedení podpory veřejných médií na stát. Bude tentokrát senátor Jan Veleba úspěšnější? Budu mu držet palce!!!

Jaroslav Matuška
před 2 roky

Naopak firmy - penziony, hotely, ale také třeba domovy důchodců - musí platit za každý přijímač zvlášť. Netřeba rozvádět, co to dělá s jejich rozpočty, zvláště pak v případě sezónních zařízení.

Nikdo nikomu zároveň nenalhává, že veřejnoprávní média financovaná ze státního rozpočtu budou pro dańové poplatníky úplně zdarma. Státní rozpočet jsou naše peníze, potažmo naše daně. Sociální kouzlo je v tom, že prostřednictvím státního rozpočtu se bude každý na financování televize a rozhlasu veřejné služby podílet mírou svého zdanění. Bohatí přispějí hodně, sociálně slabší přisypou trochu a ti nejpotřebnější nezaplatí prakticky nic.

Zrušení koncesionářských poplatků je akt zdravého rozumu, nikoli nějaký levicový či pravicový populisticky nápad. Z jedné kapsy bere stát lidem přímé daně, z druhé kapsy nepřímé. Nic proti tomu, tak to na světě chodí, daně se platit musí. Ale neotravujme lidi navíc ještě televizními a rozhlasovými poplatky, ve skutečnosti další daní. Zrušme je! Bude to efektivní, racionální a navíc ještě vrcholně sociální.

/Citace z e.Stat.cz Efektivní média veřejné služby, Edvard Kožušník, Petr Štěpánek/

Petr Pokorný
před 2 roky

Bohatí platí méně než chudí, protože ti si nemohou odečíst nic z daní. Babiš je příkladem. Jakoby vydělává hodně pro stát, ale když se odečtou odpočty, snížení daní, dotace a třeba tisk reklam za hubičku aby naopak odebírali zboží Agrofertu... Naopak by mělo být každý měsíc placeno vše z daní lidí a měli bychom vidět, jak dotujeme bohaté. Potom by teprve lidem docvaklo, kdo na kom vydělává! Státní rozpočet unese vše.

Petr Pokorný
před 2 roky

Protože část lidí si myslí, že když se zruší poplatky, nebudou to platit. Což je nesmysl. Budou, ale skrytě. A budou dostávat ještě víc, protože takto to veřejnost drží na uzdě. Pak se o to nikdo starat nebude! Leda, že by to bylo komerční a platil by pouze ten, co by televizi chtěl.

Zeolit
před 2 roky

Země zruší privatizace

Země v pátek oznámila, že ruší plány na privatizaci plynárenské slupny DEPA, k níž se země zavázala, a ministr energií Panajotis Lafazanis zopakoval, že země zablokuje všechny privatizační plány.

Přitom podle názoru představitelů eurozóny se Řecko bez dalších zahraničních peněz neobejde.
http://www.novinky.cz/ekonomika/360311-r...
=================
Na řešení jsem moc zvědavý. Vystoupení státu z eurozóny není prakticky možné. Rovněž Řecko nikdo nemůže tento stát z tohoto šíleného podniku ani vyhodit.
Co říkal před lety Klaus? Euro neskončí, ale jeho udržení bude stát obrovské náklady...
Bunga bunga!

Zeolit
před 2 roky

Doufám, že to nakonec dopadne tak, že Řecko podrží Čína a BRICS. Ať se na tu slavnou Trojku vykašlou! Svět pod unipolárním práskáním biče nemá budoucnost. Svět se bude vyvíjet multipolárně. Státy, kde se mluví anglicky jsou mocné, ale ne všemocné... Svobodný Internet = svobodné informace! Jednostranné vymývání mozků epimédii pomalu končí. Proti proud sílí...

Řecká vláda odmítá dále plnit podmínky záchranné pomoci, kterou zemi poskytuje eurozóna. Kabinet to dnes řekl jejímu vysokému představiteli na společné schůzce s tím, že o pomoci vyžaduje novou dohodu. Šéf takzvané Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem to ale odmítl. Eurozóna podle něho už řecké dluhy přehodnocovat nechce. Atény místo toho varoval před jednostrannými kroky − Řecko podle něho bez další finanční injekce nepřežije. O změně řeckého kurzu budou evropští partneři diskutovat v příštích týdnech.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomi...

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...