Válka proti Jemenu: Kdo a komu všemu kope jámy?


Tereza Spencerová

Agrese proti Jemenu: nejbohatší arabské země se s podporou nejbohatších zemí Západu pustily do jedné z nejchudších zemí světa.

 

V Jemenu je v současnosti asi 320 tisíc ozbrojenců z 11 různých frakcí, většinou jsou to mladí muži mezi 15 a 24 lety, podvyživení a špatně vyzbrojení a vycvičení, kteří nemají ponětí, kam vše směřuje, ale dobře vědí, že se blíží násilí, což znamená, že jejich nejlepším přítelem a zachráncem života se stává jejich kalašnikov, popisuje situaci Yemen Times.

Oněch 11 skupin má své bašty v různých oblastech Jemenu, ale jejich třecí plochy procházejí všemi městy po celé zemi. Vznikly už ale tři hlavní aliance, přičemž v prvním táboře se spojili Húthíové, bývalý diktátor Alí Abdalláh Sálih a Írán a mohou se opřít o řadu (mapa Middle East Eye)kmenových regionů i o většinu jemenské armády. Proti nim stojí tábor prezidenta Hádího, který má podporu části separatistického Hnutí Jihu, jihojemenských klanů, části armády a Saúdské Arábie. Třetí silou je propletenec radikálních džihádistů včetně regionální Al Kajdy (AQAP) a Islámského státu. Zdlouhavý konflikt prospěje hlavně jim, protože dokážou využít všeobecného chaosu a prohloubení rozporů mezi Jemenci, soudí Yemen Times.

 

 

Celé zde:

Válka proti Jemenu: Kdo a komu všemu kope jámy?

 

Psali jsme:

US ARMY zbaběle prchá z Jemenu. Opět pomoc nevyšla...

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...