To není dar, ale česká kvalita se pozvolna opět prosazuje - Automobilka Škoda

Pro ty, co stále tvrdí, že je Česká republika vytunelována a vykradena, je třeba pádných odpovědí. Není to tak a nejenom Automobilka Škoda to dokládá. A nic nedostáváme zadarmo!

To už není montovna, ale skutečné srdce automobilismu

Mladoboleslavská Škoda investuje řádově miliardy korun do modernizace a rozšíření výroby motorů a převodovek. Jak informuje týdeník Ekonom ve svém nejnovějším vydání, automobilka rovněž zásadně posílí vlastní vývoj agregátů.

Nové pracoviště na vývoj a zkoušky motorů vzniká v areálu bývalého mladoboleslavského lihovaru nedaleko od vývojového centra Škody, takzvané Česany. Škoda tak převezme odpovědnost za část benzinových motorů v rámci celého koncernu (půjde o atmosférické motory s vícebodovým vstřikováním, čili MPI).

Rekordní převodovky

V „nové motorárně“ se nadále budou montovat převodovky, jejichž produkce již výrazně přesáhla původně plánovanou kapacitu a dynamicky roste, protože v Mladé Boleslavi se loni začaly vyrábět rovněž zcela nové kompaktní převodovky pro vozy Škoda Citigo, Seat Mii a VW up!.

V loňském roce Škoda vyrobila přes 621 tisíc převodovek a téměř 530 tisíc motorů, což je historický rekord.

A dovětek: ministr školství Dobeš má naprostou pravdu. Je nutné naše školství razantně změnit. Různé filozofické fakulty a další nevýrobní sféra nás neuživí. Ale vysoce vzdělané střední školství a technické vysoké ano! Tam je třeba soustředit kvalitní kapacity. A bez tvrdých reforem to nepůjde. Rektoři si komunistický blahobyt příliš chrání - zatím.

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
údiv
před 5 roky

...který bezmozek, tohle spáchal? Doporučují libovolný "Technický průkaz" vozů ŠKODA - VW "NENÍ" česká firma - vysoká kvalifikace za nuznou mzdu, to je opravdu úžasná představa! Pákistánský či jiný dělník ve VW - BDR se jen trhá smíchy... AMEN

Petr Pokorný
před 5 roky

Taky mají Němčouři největší dluh a žebrají u našich hranic. O kvalifikované dělníky, o lékaře a sami mají žebrotu. Nemají ani na školství.

Brabec
před 5 roky

Dobeš má opravdu pravdu a je nutné jeho reformy podpořit

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...