Nezaměstnanost klesla na 8,9%

Míra registrované nezaměstnanosti v Česku v březnu dosáhla 8,9 procenta, oproti únoru tak klesla o 0,3 procentního bodu. V porovnání s loňským březnem je také o 0,3 procentního bodu nižší.

Vyplývá to z nejnovějších statistik ministerstva práce a sociálních věcí.

Celkový počet uchazečů o zaměstnání v průběhu března klesl o 16,6 tisíce na 525 180. V porovnání s loňským březnem je jich o 22,6 tisíce méně. Bezprostředně může do práce nastoupit 508 tisíc lidí.

K meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti došlo ve většině regionů, nejvíce v okresech Chrudim (o 9,2 %), Domažlice (o 8,9 %), Klatovy a Prachatice (shodně o 7,6 %). Nárůst byl zaznamenán pouze v okresech Praha-západ (o 2,4 %) a Praha-východ (o 2,2 %).

Podle údajů to vypadá, že na Prahu a obyčejné profese nejvíce dopadá nesmyslný nárůst cen bytů, nájemních smluv a pendleři z celého státu, kteří nemusí platit tyto komodity, bydlící po desítkách v jednom bytě a především z Moravy a jižních Čech vytlačují obyčejné profese pražských obyvatel.

Statistický úřad připravuje novelu, kdy výpočty nezaměstnanosti občanů z Prahy jsou obrovsky zkresleny občany z celého státu pracujících na ministerstvech a ředitelstvích, zatímco běžné profese především dělnické jsou vytlačovány mimopražskými pendlery, ukrajinskými dělníky a Slováky, především v době krize se do Prahy stahující.  Statistiky dnes nejsou schopny postihnout nezaměstnanost, která  je v Praze hrozivá, byť to z čísel nevyplývá.

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...