Proč má vláda padnout? Ekonomika razantně otáčí kormidlo!

Jedním z důvodů je, že opozice má poslední možnost, jak ukázat, že tato vláda je slabá. Proto ten zoufalý atak všech opozičních sil na vládu. Další měsíce už prudce kormidlo otočí.

Pro příští měsíce se podepisují kontrakty, které žádná země v okolí nemá.

Český sklářský průmysl se podle odborů pomalu vzpamatovává z krize. Po jednání odborů ve Starých Splavech na Českolipsku to včera oznámil předseda Odborového svazu zaměstnanců sklářského, keramického, bižuterního průmyslu a porcelánu Vladimír Kubinec. "Neroste jen počet zaměstnanců, zvyšují se i mzdy. Loni stouply zhruba o pět procent na 25 000 korun a překročily tak celostátní průměr," řekl Kubinec. "I pro letošní rok se nám podařilo dohodnout další růst mezd o dvě až tři procenta," dodal Kubinec. Očekává, že i počet zaměstnanců v oboru by se měl dál mírně zvyšovat, hlavně tradiční výrobci nápojového skla a skla pro domácnost podle něj počítají s dalším růstem výroby.

Škoda auto netřeba rozepisovat. Ale!

Český průmysl zahájil razantní expanzi mimo země eurozóny.

Zatímco EGAP (Exportní a garanční pojišťovací společnost) zajišťovala minulý rok zakázky za 14,8 miliardy korun mimo eurozónu, letos je to již 21,6 miliardy!!!

Namátkou: 80 lokomotiv do Turecka, 23 souprav metra do čínského Su Čou, tramvaje do Rigy a Ukrajiny, v Rusku se na jaře rozjíždí firma CZ Loko z České Třebové, stejně jako v Bělorusku. Do Číny a Mongolska ZKL, Zlínský výrobce podepsal kontakt minulý táden na vývoz nejlepších obráběcích strojů TAJMAC -ZPS do Ruska, na Ukrajinu a do Běloruska, Toshulin do Kazachstánu, opět do Ruska....

Menší firmy razantně obracejí také své vývozy a vláda zvažuje, že EBRD posílí. Jsou to velice (ne)očekávané zprávy a zajisté je za to zodpovědná dnešní vláda a prezident, kteří tam (mimo ministra zahraničí, který mimo EU odmítal) vyšlapávali cestu. A za to byli Zaorálkem a Sobotkou včetně části odborů přímo uráženi.

Vývoj exportního pojištění je +46% v miliardách v příštích měsících!

Jestli toto je skutečně na svržení vlády za zoufalé vedení České republiky nechť si každý ověří sám. A kam vyšuměly pět let staré odposlechy, soudruzi novináři? Nebo příjdou další i z let 1900 a níže...?

Je jasné, že analytici ČSSD, odborů a další iniciativy tato data znají. A příští měsíce se bude kormidlo obracet. Nejpříhodnější doba, kdy svrhnout vládu.

Později lidé procitnou. To je ta slušná opoziční politika! Proto jedině idiot nebo podplacený Moravák (jsou tam i slušní) pojede dělat "bordel" do Prahy. A dejte prosím konečně důkazy, že někdo něco strašně rozkradl. Potom ať sedí. Ale nebylo těch keců a obvinění, že nikdo už ani neví, kdo je poctivý a kdo zločinec, dost? Telefonní rozhovory nekradou!

I když, kdo za tímto koordinovaným postupem stojí, se zatím nepodařilo zjistit. Ale slova: Milan Hulík: BIS má natočeno tisíce hodin rozhovorů, které byly předány, já jsem v BISce také pracoval a to jsou stovky a tisíce hodin nahraného… Závěr (Drtinová http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/212411058040413/)

hovoří za vše!!!

A ČSSD se akce zůčastní!

Mimochodem to už potvrdil i jeden z největších kritiků vlády bývalý víceguvernér Niedermaier!

Předešlé:

Analýza na rok 2012 - bude v České republice lépe?

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Kecy
před 5 roky

Pařata ušlapal dav-ted to vydala hradní tisková agentura.Věnec posílá Mach a papa tunel.

Odbory
před 5 roky

Jé to je hloupých lidí a to muselo stát odboráře peněz.Budeme počítat 80 000 x1 500 to je 120 000 000 Kc,kde to berou ty odboraři.Tak se zeptáme pařáta a budeme to sledovat.

Odbory
před 5 roky

Kdyby někdo nechápal ty počty,tak to pařat vyčislil náklady na jednoho odboráře-viz članek z 19.4

dotaz
před 5 roky

Pane parat,budete zítra na Václaváku;-)

vlk
před 5 roky

ježíšku na křížku, tohle je prostor zahuštěnej dementem!!
Nevím, kdo je pařát, ale ten musí mít v dutině lebeční dokonalé vakuum. Samozřejmě, že přísně pravicové!

Vlčice
před 5 roky
Příspěvek byl smazán administrátorem.
Bordel
před 5 roky

Žadna vláda nebyla tak špatná,jako takhle.Ve strachu o predcasne volby,by kazdy z nich udělal cokoli.A pak největsi grázl papa tunel Klaus...ten se plete do všeho.

Tóna
před 5 roky

Co je to za člověka, co stále uráží sprostě prezidenta Klause, admine? Nedá se to nějak zjistit?

občan
před 5 roky

Co je sprostého na slovu grazl?

občan
před 5 roky

Jo a krade propisky,tak že to není ošklivé slovo ;-)

Jura
před 5 roky

Naše t.zv. pravice, je jen balvanem na krku, se kterým se tenhle růst "uplavat" nedá. Taková zpráva mě jen utvrzuje v tom, že je třeba vládu ODS a TOP09 odstavit *neprodleně*. Jinak nás zatáhnou, jen do větších dluhů, přestože kolem bude "zuřit" konjunktura. Stačí se podívat, na vývoj st. dluhu, za posledních 20 let, aby bylo jasné, jak dluh narostl, už za r.2007, přestože ještě krize, k nám nedolehla!!!

Petr Pokorný
před 5 roky
karel
před 5 roky

hodně tupá propagace pravice stačí porovnat růst dluhů a víc nepotřebuji vědět abych věděl že pravice táhne stát do mínusu a to nepíši o vydávání desítek miliard korun v sdluhopisech které také bude muset někdo zaplatit

XXX
před 5 roky

Palec nahoru, výstižné. A další škrty už prý nebudou, ekonomika se nakopla. I když knížeti navzdory!!! Zaorálek je cvok!

Petr Pokorný
před 5 roky

Podle odborů za světovou krizi může Nečas. Donutil celý svět s Klausem bojovat proti euru a do špatných úvěrů v USA. Řecku či jinde. Ale i tací jsou mezi námi a zítra na Václavském náměstí budou. Kašleme na ně. Hloupost se nenarodila včera.

Jura
před 5 roky

Trochu mi to připomnělo, jak si lidé, za protektorátu, šuškali, že toho Heidrycha museli zabít, protože se lidem začínalo "vést moc dobře" ...rozumněj, zvýšily se příděly cukru a tabáku, ale jen pro dělníky, co dávali jasně najevo svoji loajalitu. Co na tom, že Český národ, byl určen k postupné likvidaci. To si ale tady ti modrohujeři neuvědomují, že tato vláda rozbila systém prosperity, aby udržela, svůj systém korupce!!! Proto, jestli se nějaká ekonomika zase vzpamatuje, není její zásluha a musí, tak jak tak, být odvolána a (nejen) jejich korupční skandály, musí být prošetřeny a viníci potrestáni. Jinak náš "kapitalismus" bude jen naoko. Klíčemi jsem zvonil proto, protože se mi líbila lidská slušnost, k

DDT
před 5 roky

Bude výborné, bude-li to pravda. Avšak i pokud k tomu doufejme dojde, bude to podobná zásluha naší vlády jako třeba moje - čili prakticky žádná. A mimo to - lidé nepůjdou protestovat proti téhle vládě ani kvůli hospodářské situaci, ale kvůli její prolhanosti, amorálnosti a tomu, že stát neřídí ani tak moc ona, ale je jejím prostřednictvím řízen všemožnými lobisty a zloději, se kterými ve spolku již bylo rozkradeno co se dalo. Hezký pokus pařátednes, ale nikdo jen trochu příčetný na tohle neskočí.

Fanouš
před 5 roky

Ale já bych taky chtěl znát zloděje. Ale když o tobě napíšu, že jsi vrah, bude to pravda? A za deset let po soudech to nikoho nezajímá. Prostě jsi odkecanej. Co takhle Zeman a Bramberg, nebo jak se to jmenovalo?

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...