Nesmí zapadnout! Kdo zpracovává v Londýně zprávy pro BBC a Bloomberg o Rusku?

 

 Ladislav Kolačkovský kolackovsky.blog.idnes.cz (rss)
Ladislav Kolačkovský
kolackovsky.blog.idnes.cz (rss)

Otřesné, co odhalil bloger a advokát se zájmem o svět, historii a politikuna iDNESu o záhadných zprávách dehonestujících Putina a Rusko! Asi jedině proto jsou ty zprávy tak fantasmagorické.

 

Ale každý bychom si měli položit otázku: jak je možné, že se k tomuto propůjčily? Kam až došla západní demokracie a svoboda, že neporáží Rusko morální převahou, ale podlostí a špínou? To jsme vážně chtěli? Pozorně čtěte, je to šílené!

Tato zpráva je tak závažná, že Pařát dnes ji výjimečně zveřejňuje bez souhlasu autora. (ale dodatečně zasíláme o zveřejnění informaci)

 

Syrská organizace lidských práv na úrovni Aeronetu

Ruské letectvo údajně rozstřílelo nemocnici, Rusové údajně zabili tolik a tolik civilistů. Zpráva za zprávou, jsou jich plné noviny. Odkazují vždy na jediný zdroj: Syrská organizace lidských práv, vždy monitoruje situaci z Londýna

Sleduji pozorně zprávy ze syrského bojiště, samozřejmě také angažmá Ruské federace. Skoro každý týden se objevuje jedna či dvě zprávy o civilních obětech ruských náletů či civilních cílech. Předtím o zločinech alavitské armády Asada. Spojuje je jediné. Zdroj informace. Syrská organizace lidských práv. Podíval jsem se podrobněji, o co se vlastně jedná. Kdo jí řídí, odkud je a kdo jí financuje. Syrská organizace lidských práv, která monitoruje situaci z Londýna, je dosti vágní pojem a je zajímavé, že jejich zprávy media přejímají jedno od druhé. Česká media od zahraničních.

Syrian Observatory For Human Rights sídlí v soukromém bytě v Coventry ve Velké Britanii a jedná se vlastně o one man show pana Rami Abdul Rahmana, jedná se o sunnitského muslima, který dlouhodobě pobývá v Británii, konkrétně od roku 2000 a zároveň provozuje prodejnu s oděvy. Ona organizace je tedy sám Rami Abdul Rahman. Dle jeho vlastních slov informace ze Syrie získává od svých informátorů v terénu, kteří se s ním spojují mobily a internetem. O financování, organizační struktuře se nedozvíte z veřejných zdrojů nic.

Přesto od něj získávají téměř výlučně informace o situaci v Syrii agentury Reuters, CNN, BBC, Voice of America. Nevíte- li, co se děje v Syrii, tak volejte pana Ramiho do jeho prodejny oděvů v Coventry. Je to poněkud znepokojivé, a to vzhledem k tomu, že jeho informace jsou naprosto neověřitelné, mohou být pravdivé, ale i zcela smyšlené. Ovšem Reuters či BBC jim dá vždy punc pravdivosti. Česká media mají informace jen od nich (potažmo SOHR/Rahmana).

Závažnější je kritika, která zaznívá, že pan Rahman zamlčuje zločiny tzv syrské opozice, nejvážnější byla kritika ze strany AsiaNews (http://www.asianews.it/news-en/Massacres-by-Islamic-extremists-bolster-Bashar-al-Assad-28219.html) tisk řimsko-katolické pontifikální instituce pro zahraniční misie. Zde je dokonce obviněn z obrany islamistů.

Syrská organizace lidských práv je ze stejného kadlubu jako Sputnik či Aeronet. Neověřitelná, neuchopitelná, vždy uvedena obligátním „údajně“. Při uvedení zdroje zprávy Aeronet, publikum zpozorní, při uvedení zdroje informace od pana Rahmana, většinou nikdo nic nezpochybňuje. Vždyť to říkali na BBC. Že mají informace z kabinky obchodu v Coventry, již asi není tak podstatné.

 

Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Petr Pokorný
před 8 měsíci

Mezitím se Sputnik vyprofiloval, ale to už je na jinou debatu.

arnold.nowak@a tlas.cz
před 11 měsíci

Je na čase naučit se rozlišovat; jednou budeme volit naposledy . . .

Alen
před rokem

No, pro mě je tahle informace zcela nová. Pane Pokorný díky, nenechte se odradit, jste borec.

Laco
před rokem

S krizkem po funuse, tuhle spravu i s reportazi uz meli na Russia Today uz zacatkem mesice
https://www.rt.com/news/317372-nimrod-ka...

kadlub
před rokem

Pane Parate, to myslite vazne, ze Aeronet necituje zdroje? To si snad delate srandu? Naprosta vetsina clanku ma zdroju nekolik, nektere klidne 5 a vice. Zato o vasich clancich se to same rici neda. Namatkou jsem se podival na vasich poslednich 7 clanku a z toho u 4 nemate vubec ZADNY ZDROJ.
Takze, prosim Vas, zamette si nejdrive pred vlastnim prahem nez zacnete kritizovat jine projekty.
P.S. Ve srovnani a Aeronetem, RT nebo Sputnikem jste o nekolik trid nize.
P.S2. Podrobnosti o SOHR psalo RT jiz pred tydny (https://www.rt.com/news/317813-sohr-visi...

Petr Pokorný
před rokem

Vážený pane, asi jste nepochopil systém informačního média. Pokud je napsán konkrétnī případ, nebo jasné číslo, znamená to, že médium či autor si je jistý. A snadný návod: zjistíte li, že toto médium podává lživé či zkreslené informace, nečtěte jej. To jsou pravidla mediálního trhu. A to nejdůležitější: ukažte mi, která zpráva je lživá, pokud není napsán zdroj a já se osobně omluvím. A text vysvětlím, či smažu. Pařát dnes vznikl původně na kritice novinářských lží a mystifikací. A mojí snahou je, aby zde nevěrohodné nebyly! Děkuji za pochopení. Majitel domény Pařát dnes.

Petr Pokorný
před rokem

Dodatek: autor nejsem já, takže nemohu měnit text, dále mé zdroje nejsou Aeronet, tudíž čestně nevím a poslední: pokud si je autor o svém názoru na podkladě stovek informací jistý, nelze všwchny uvést a musí nést obrazně svoji kůži na trh. A platí totéž co výše. Pokud informace špatně vyhodnocuje, nečtěte jej. Zde jsou důležité věci napsané před mnoha léty. Porovnejte je s jinými médii. A relevantnost máte k hodnocení jak na dlani. Víc nemohu doporučit a snad je to rada seriozní.

kadlub
před rokem

Pane Pokorny, s Vasim komentarem souhlasim, ale ... Clanek pana Kolackovskeho je typicka fiat alternativa (prevlecene slunicko). Pan Kolackovsky "odhaluje pravdu" o SOHR, ktera je znama jiz nekolik tydnu, ale soucasne pritom lzive plive na alternativni media. Pokud Vy potom pretisknete jeho clanek na Vasich strankach i s temito plivanci, vypada to, ze s nim souhlasite, a ze je to i Vas nazor. Skutecne? Myslim, ze alternativni media maji spolecny cil, prinaset informace, ktera mainstream zamlcuje nebo prekrucuje. Misto hazeni spiny jeden na druheho, jako nasi politici, by si alternativa mela spise pomahat nebo dokonce se snazit spolupracovat.

Petr Pokorný
před rokem

Nejsem apriori proti, ale prostě nevím a tento text je hlavně o manipulaci ukázkové. Na Aeronet se zkusíme podívat, každá malá alternativní také nemusí mít punc poctivosti. Nenávidím manipulaci z jakékoliv strany. Ale děkuji za názor, pouze poctivě - nevím.

kadlub
před rokem

I pres kritiku v predeslem komentari moc diky Vam a ostatnim opravdovym vlastencum, kteri se snazi sbirat a zprostredkovat lidem jiny uhel pohledu nez jednostranna propaganda v mainstreamu.

Vyvalený oko
před rokem

Pařáte, tohle tady čtu už rok. Myslel jsem si, že to přeháníš. Ale jsi dobrej. Tenhle článek za to stojí!!!!!!!!!§§

Goro
před rokem

Nič nové :)... Videli ste už prestrihane video ala BBC a pôvodne video po zostreleni lietadla nad Ukrajinou??? :) chcelo sa mi vracať týždeň.... Hociktorý bulvár je doverihodnejsie médium ako BBC.... :)

Roman
před rokem

To nemá chybu!!!

Leon Tuzemák
před rokem

"Nevíte- li, co se děje v Sýrii, tak volejte pana Ramiho do jeho prodejny oděvů v Coventry." Trefa! :-)))))))))))

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...