Změna v americké analýze: příští rok bude oživení!

První signály změny v hodnocení budoucnosti se objevují už i od renomovaných analytiků společnosti Bank of America Merrill Lynch: "Ve druhém pololetí se  dá čekat celkové hospodářské oživení."

Analýza Pařát dnes z 10.11. 2012

Analýza: konec roku 2012 s výhledem na devět měsíců

A analýza v půlce prosince Merrill Lynch

Američtí analytici: Příští rok bude lépe, rozpad eurozóny už nehrozí

16. prosince 2012  8:48

 

"Loni touto dobou zhoršovala vyhlídky růstu globální ekonomiky evropská dluhová krize, obavy z tvrdého přistání čínské ekonomiky a takzvaný fiskální útes v USA," upozornil hlavní analytik Michael Hartnett. "V roce 2013 ale očekáváme, že spory kolem fiskální politiky se vyřeší, centrální banky budou dál uplatňovat podpůrnou měnovou politiku a firmy zvýší zisky," dodal.

Analytici se domnívají, že rok 2013 by pro opatrné a chytré investory mohl být "šťastnou třináctkou". Už teď je prý vidět, že se kapitál začíná přesouvat k jiným sektorům, takže se naskytne i celá řada možností nakoupit podhodnocená aktiva.

Bank of America Merrill Lynch předpovídá, že globální ekonomika v příštím roce vykáže růst o 3,2 procenta a postupně se bude zlepšovat v průběhu celého roku. Američané vyřeší takzvaný fiskální útes, takže nebude hrozit recese, zatímco Španělsko se dohodne na podmínkách čerpání mezinárodní finanční pomoci.

Prognóza analytiků také předpokládá, že se bude dál postupně zlepšovat stav realitního trhu v USA a ceny nemovitostí se zvýší o další tři procenta.

Navážou tak na letošní rok, kdy by se měl růst pohybovat kolem pěti procent. Počet zahajovaných staveb se zvýší dokonce o 25 procent a v dalších deseti letech se bude v průměru zvyšovat o 3,5 procenta ročně. Tím budou vznikat i pracovní místa v široké škále příbuzných oborů, jako je stavebnictví, výroba nábytku nebo finanční služby.

Evropa se podle analytiků ještě bude potýkat s problémy, riziko rozpadu eurozóny je ale prakticky zažehnáno. Růst globální ekonomiky ale tak jako letos potáhne Čína a zatímco ve vyspělých zemích bude růst jen velmi slabý, v mladých tržních ekonomikách zrychlí a vystoupí na 5,2 procenta. Největší nárůst lze ale čekat v zemích BRIC, což je Brazílie, Rusko, Indie a zmíněná Čína.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/bank-of-america-merrill-lynch-analyza-dsy-/eko-zahranicni.aspx?c=A121216_084838_eko-zahranicni_aha

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Nikdo nekomentoval.
 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...