Když jsou soudci(kyně) nesvéprávní a občané za ně platí

Amnestie, a jak hnula českou společností. A i když je Václav Klaus silná osobnost, je už na čase, abychom se i my, prostí občané ozvali. Neuvěřitelné drzosti, které se ozývají od „Marvanových, Wagnerových“ a dalších prapodivných postaviček české justice už jsou skutečně za hranou!

 Řekněme si to na rovinu: Klaus amnestií sebral většinou advokátům a soudcům hračku, na které úžasně vydělávali. Drzost Marvanové, skutečně neskutečná drzost Marvanové tkví v tom, že justice si tisíckrát přehazovala různé kauzy, nekonečná odvolávání, dostávala za ně peníze a rozsudky byly v nedohlednu! (U Placáka dokonce 23 let!!) A Klaus neřekl nic jiného, než když jste lemplové a za deset, patnáct let nedokážete odsoudit a potrestat, ale jenom za to berete peníze, tak tuhle hračku už dál nedostanete. Najděte si jinou! Proto tahle parta nenasytných justičních pseudoobhájců tolik řve!

Proč má platit občan za nesvéprávné soudce pokuty, penále, dokonce za neuvěřitelnou drzost – Justiční palác v Brně, kde vedle vegetovala u ÚS Eliška Wagnerová miliardu a půl a onen soudce je (zatím) opět nesvéprávný? Zatímco Parkanová za skoro totéž (nedohled) už byla obviněna, soudce zodpovědný za Justiční palác se domáhá ochrany soudců! A zatím vítězí!

 Proboha, co dělala Eliška Wagnerová, Marvanová a další, když lidé po patnácti, dvaceti létech soudů dodnes nemají rozsudek? Jak nesvéprávně pracovali žalobci a policie?  Některým poškozeným bylo přes čtyřicet, jiným i víc, těm je dnes přes šedesát, někteří zemřeli a na rozsudky se stále čeká. Tisíce, desetitisíce odvoláních. Prý musí dostat soudci čas!! A Klaus jim sebral lukrativně placenou hračku. Tak se alespoň, byť decentněji, vyjadřují mnozí!

A co Iva Brožová, předsedkyně nejvyššího soudu (předtím Eliška Wagnerová) co vlastně dělá? Už skoro byla po smrti, za nečinnost byla vyhozena a Ústavní soud jí poslal zpět. Je jako mrtvá schránka, místo aby zavelela k boji za spravedlnost. Kdo jiný než Nejvyšší soudkyně  má řvát na soudce, že nepracují a i banální kauzy se vlečou mnoho let. Je za tím korupce? A sedí tam až do smrti!! Neodvolatelně!

 Dokonce slyšíme Elišku Wagnerovou, která si stěžuje, že ti lumpové kauzy natahují, protahují a do basy nechodí. Ale sakra, kdo jiný než soudce má napařit tvrdé pokuty, nechat policejně přitáhnout zločince k zodpovědnosti (ten si chodí zatím na tenis či fotbal v přímém přenosu s neschopenkou) a když tak neučiní, má zasáhnout nadřízený a tvrdě soudce potrestat! Místo toho, aby se tahali o peníze na výplaty v době krize, když nám všem bylo ubráno! Ale i návrhy na tresty soudců byly z kolegiality zastaveny!!

Je jednoduché řešení: třikrát a dost. Nepodaří se? Tak další stání budou zadarmo, drazí souci,  jako náhrada za nekvalitní práci! Jako ve všech oborech. Rázem by nebylo neodsouzených!

 Prezidente, je to podraz! Sebral jste advokacii a části soudců lukrativní hračky a myslíte, že za to budou vděčni?

 A na závěr: ne, nejsem hlupák ani naivní. Samozřejmě že vím, že se s tím sveze i pár lumpů. Bohužel nejde udělat amnestie že Franta jo a Pepa ne. Takže i já si budu na pár měsíců pevněji svírat peněženku. (Díky bohu na těžké delikventy se amnestie nevztahuje) Že pár set lidí se vrátí kvůli bezradnosti si najít práci. Že pár set lidí se vrátí, protože jsou nenapravitelní. Že se někomu spravedlivé odsouzení vyhne a domoci se finančního vyrovnání bude ještě těžší. Že několik kauz je skutečně tak náročných, že prostě deset let je doba pochopitelná. Ale skutečně jenom několik. Ale o tom přece amnestie není. Je nutné píchnout do vředu, jako předtím do státního zastupitelství, do ŘSD, udělat průvan, nechat vytéct hnis a začít skutečně v justici pracovat. A v tom je závěr Klausova odkazu geniální, byť je pár lidí z toho nešťastných. Jenom bych se rád zeptal Marvanové, Wagnerové a dalších: kdy a kde Klaus zakázal soudcům nějaký zákon používat, a kdy a kde nařídil justici, že to, či ono nesmí odsoudit? Vždyť i ty špinavé peníze skutečně žádný politik nemůže, ani dokonce nesmí vyhledávat a pachatele trestat, ale pouze je to v rukách policie a justice, paní Marvanová! Nedělejte z nás blbce! Už těch lží bylo dost!

 Předešlé:

Amnestie Václava Klause: bouře ve sklenici vody, nebo milost pro tuneláře?

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Brabec
před 4 roky

Konečně jasná slova

Petr Pokorný
před 4 roky

„Hana Marvanová je v H-Systemu hluboce zainteresována. Napřed ho jako předsedkyně jednoho z výborů v parlamentu velmi propagovala a pak, když zkrachoval, se stala jeho největší odpůrkyní. Ona je justiční pokrytec, jenž ničemu nerozumí. Kauza H-System má ještě jednu specifiku. V roce 2006 vracel doktor Zelenka tuto záležitost k doplnění s tím, že tam vůbec není objasněna subjektivní stránka těch manažerů a jejich trestní činnosti. V roce 2011 se to už táhlo čtrnáct let od spáchání,“ vysvětlil Kříženecký

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...