Naše dálnice D8 není ani za třicet let, obrovský kosmický kosmodrom Vostočnyj...

 

 

 

Místo pro kosmodrom Vostočnyj bylo vybráno v nehostinné a velmi málo osídlené části východní Sibiře. V případě poměrně častých nehod ruských raket nehrozí, že se trosky zřítí na nějakou obec. (Velmi inteligentní Petra Procházková)

Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusko-chce-dobyt-vesmir-jenze-ambiciozni-kosmodrom-vysava-erar-psx-/zpravy-svet.aspx?c=A150416_145726_ln_zahranici_msl

Nic o časovém pásmu, seizmologii, povětrnostních podmínkách. Ta žena má jasno. Záchrana vesnic. Vlastně má pravdu, ten člověk Putin je velice humánní - jde mu o lidi, přiznala a poctivě oznámila zavilá nepřítelkyně Ruska. I to je posun v ženském myšlení Petry Procházkové.

 

Ale vážněji: ženskou avantgardu nechme ženám.

Ta zaostalá ruská zem

  Kosmodrom, jehož stavba byla zahájena v roce 2010, se nachází v Amurské oblasti na východě země nedaleko hranic s Čínou. Je vybudován v blízkosti kosmodromu Svobodnyj, který ale od roku 2007 prakticky nefunguje. Plocha kosmodromu Vostočnyj by měla činit po dokončení 1035 kilometrů čtverečních, jeho délka bude dosahovat až 36 kilometrů, šířka 18 kilometrů. V areálu kosmodromu bude přes 400 budov a zařízení, kromě jiného tři odpalovací rampy (dvě pro rakety Sojuz a jedna pro Angary), letiště, závody na výrobu paliva, 97 kilometrů silnic a necelá stovka kilometrů železničních tratí. S prvními testovacími lety s raketami Angara se počítá od roku 2021, od roku 2023 by již z Vostočného měly začít startovat pilotované lety. V nedalekém městečku Ciolkovskij (do roku 2015 Uglegorsk) vyrůstají ubytovací kapacity pro 30.000 lidí.  Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/z-kosmodromu-vostocnyj-uspesne-odstartovala-prvni-raketa-napodruhe-1291387#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

O čtyři roky později - respektive šest

Díváme se na východ skrz prsty, ale občas bychom měli být zdravě kritičtí také nejen k západu, ale i k nám a porovnat, jak jsme byli průmyslová, vzdělaná zem a kam kráčíme nyní v Evropské unii! Ani komunistům se nepodařilo naši zručnost zničit (nazaměňovat prosím se zoufalým systémem makroekonomiky) a až teprve nyní genderové školství dělá z mužů ženy a z žen hybrid zvrácennosti, takže nikdo nebude nakonec umět nic!

Rubriky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
Lana
před 6 měsíci

Dekuji za článek,obdiv Rusku
Ráda bych přispěla,ale SMS-půjde to?

Heřman Vidlák
před 6 měsíci

Oni ty naše dálnice váznou ani ne tak neschopností stavebních firem, jako úporným blokováním ze strany různých "ekologických aktivistů". Jojo, hipsterská doba má svá úskalí...

Jinak, Rusku gratulace...

gogo
před 6 měsíci

Rude pravo by zbledlo zavisti pri pohledu na vyblitek rezimniho pisalka Toufara z iBabis:

http://technet.idnes.cz/vostocnyj-sojuz-...

gogo
před 6 měsíci

Dno novinarske zumpy stale nedosazeno. Goebbelsovsky presstitut Votapek predstihl kamose Toufara.

http://zpravy.idnes.cz/rusko-kosmodrom-v...

opus111
před 6 měsíci

Zvláště ta poslední věta: Čtvrteční „přímý přenos se zpožděním“ ze startu z kosmodromu Vostočnyj přivolal vzpomínku na mrazivé období, které jsme zažili i v naší zemi, na období, kdy jsme se stačili v letech 1968 - 69 jen krátce svobodněji nadechnout.

Ale buď k sobě upřímný gogo, dělal jsi to samé, jak jsi se snažil za každou cenu pomocí manipulací znevážit ekonomický úspěch současné vlády, kdy jsi se trapnými manipulacemi pokoušel znevěrohodnit růst minimální a průměrné mzdy.

Ty si můžeš gogo s tím Toufarem zajít na pivo, jistě si budete hezky notovat.

Doga Malor
před 6 měsíci

Ještě jste zapomněl pochválit dokonalou státní správu to je také práce oranžbolševika sme opravdu svobodni akorát že za komoušů byli skorumpované svině na řetězu a nemohli si dělat uplně co chtěj .

gogo
před 6 měsíci

Skvela prace Rusko, palec nahoru! Ted jste nezavisli na Bajkonuru a nemusite platit Kazachstanu za pronajem! Doufam, ze budete dale vozit Amiky a dal jim prodavat raketove motory RD-180, jinak se tam nahoru nedostanou.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...