Petra Procházková: s propagandou nejdál dojdeš, nebo se za antiruskou propagandu dnes nejlépe platí?

 

Jen Bůh a Petra Procházková ví, jak je v Rusku. Buď je Rusko země neomezených možností jako za Sovětského svazu, nebo je Petra Procházková - expert na protiruskou propagandu - schopná za dolar udělat vše jak Savčenková.

 

Petra Procházková
Petra Procházková

Rusové prý stále pijí, až jim slézají nehty, a proto je těžké s kýmkoliv v Rusku jednat, tvrdí exponovaný mainstream včetně hvězdy antiruské propagandy Petry Procházkové. Jak se ale popasovat s tím, že i Rusové už nežijí v zemljankách a nemusí proti zimě bojovat pitím tvrdého alkoholu? Hvězda Petra Procházková se zamyslela a uzřela středobod vesmíru: Rusové sice pijí méně, avšak jako u nás se zvedají tržby v kosmetickém průmyslu, důvod je však jiný. Rozdíl je prý v tom, že u nás si to mažou na obličeje, ale v Rusku to prý pijí. Aby prý podle Petry Procházkové ušetřili peníze. (Zajímavé, člověk by řekl, že kosmetické výrobky jsou dražší, než samohonky, ale co proti antiruské dedukci nenaděláš.)

 

 Zde je excelentní vysvětlení z Lidových novin.

Rubly chybí, Rusové šetří na vodce i na mase. Pijí už méně než Češi

Rusové prý po vzoru prezidenta Vladimira Putina, abstinenta a sportovce, začínají žít zdravěji. Svědčí o tom přinejmenším statistiky a sociologické výzkumy.

Podle ruského ministerstva zdravotnictví se za posledních pět let o třetinu snížila nejen spotřeba alkoholu, ale i počet otrav, které nekvalitní nápoje, zvláště doma vyrobená samohonka, způsobují. Na vině není ovšem ani tak osvěta a Putinův příklad, ale peníze. Rusové jich mají stále méně. Jak potvrdil ředitel Moskevského vědeckého centra narkologie Jevgenij Brjun, každý dospělý Rus dnes průměrně spotřebuje za rok 12,8 litru čistého alkoholu. Před šesti lety to bylo až 18 litrů na duši.

Skvělí paliči samohonky

V minulosti se ovšem zákazy, zdražování i osvěta míjely účinkem a jakákoliv prohibice, včetně té, kterou v 80. letech zavedl tehdejší sovětský vůdce Michail Gorbačov, se obrátila proti svým autorům. Způsobovala alkoholický boom a rozkvět nelegálního trhu

 

Brjun je přesvědčen, že spotřebitelé jsou donuceni měnit své návyky kvůli ekonomické krizi. „Lidé mají teď méně peněz a první reakce je – ušetřit na alkoholu,“ prohlašuje spokojeně Brjun.

Šetří ale i na jídle, píše Procházková. Podle Finanční univerzity při ruské vládě běžný Rus utratí nyní za potraviny přes 44 procent svých příjmů. Rusové také začali jíst ještě více chleba, brambor, makaronů a krup, naopak šetří na mase, sýrech, rybách, zelenině a zmíněném alkoholu. (Asi jako u nás se dívají nyní na slevy.)  Brjun varuje před přílišným optimismem. Jakmile by se životní úroveň lidí ještě více snižovala, nastoupil by stav kolektivní hluboké deprese. A tu Rusové léčívají sklenicí vodky. Dnes už však ne!

 

Střízlivění se prý nekoná

Ruští novináři varují před optimismem už teď a tvrdí, že střízlivění Rusů se nekoná. Ve vesnických prodejnách jasně zaznamenali úpadek prodeje drahé vodky a naopak veliký zájem o voňavky, v lékárnách zase o volně dostupné léky s obsahem alkoholu.

 

Prosím deset litrů COCO CHANEL, nebo alespoň deset litrů ústního deodorant AB dent, došly mi prachy, vlastně ruble, šetříme...

 

P.S. Petro Procházková, prosím, které léky jsou s alkoholem? Vlastně jeden je - státní zástupkyně Jiřina Vítovcová: "Vzpomínám na případ řidiče, který se dostal do nepříjemností v Železné Rudě, měl v krvi 2,06 promile alkoholu a vysvětloval to právě Leuzeou šustivou," vypráví. "S tím, jak soudní znalkyně obsah alkoholu v krvi nepoctivce před soudem počítala a probírala, zvyšoval motorista počet údajně vypitých lahviček léku - na sedm balení, na deset, na patnáct." Na to státní zástupkyně prohlásila, že trvá na vyšetřovacím pokusu, při kterém muž před soudem dokáže, že zmíněnou dávku skutečně pozře. Přítomen pokusu prý bude lékař pro případ, že se obžalovaný dostane do zdravotních potíží. Muž znejistěl, před senátem extrakt nepil...

Zdroj: http://auto.idnes.cz/leky-s-alkoholem-uz-prestavaji-pomahat-opilym-ridicum-z-maleru-pvn-/automoto.aspx?c=990427_115656_automoto_bac

 

Rubriky: ~ Štítky:

Komentáře

*
*
Překročil(a) jsi maximální délku komentáře o 0 znaků.
*  captcha
ivana
před 5 měsíci

Pamatuji Procházkovou Petru, když byla elévkou v rozhlase. Za komunistů. Jela natáčet do terénu a tak se ožrala, že to za ní musel natočit doprovázející technik. Nebyla nikdy nic moc, tak proč si myslí, že má gebier na Rusko? Ani se Putinovi nedivím, že jí tam nechce, jako toho vola Štětinu

Doga Malor
před 5 měsíci

Toje informace je zajímavé že ti co se měly za komoušů špičkově a lezly jim do zadele rázem prozřely dnes se vlastně po 26 letech zjištuje že vlastně proti komoušům bojovaly jsou opět včele a žvání další řeči jestli je to tadle nebo redaktor Květů dnes opět září včetně jeho odporných kámošu, najednou se odkudsi drze objeví reportér Suchánek a vesele lže to byl opravdu kompost.DŮSLEDNÁ Debolševizace ale jak je vidět dnes ti co si řikají disidenti byly z komoušema domluveni což je holá pravda, Nebudeme jako oni to byla dobrá , finta na blbce a kdo stím nesouhlasil tak mu říkaly musí nato být zákon rázem jsem byl opět nazýván Oportunistou.

opus111
před 5 měsíci

To není pane o komunistech nebo o bolševicích. Nějaká "debolševizace" je totální nesmysl.

Socialistický režim před rokem 1989 uděla pro lidi mnoho dobrého, především po ekonomické stránce a vůbec nebylo třeba to ničit. Bohužel to bylo zadání nadnárodních kapitalistických korporací, které hlásají něco o volné kapitalistické soutěži, ale ve skutečnosti se především snaží cíleně zlikvidovat konkurenta politickými prostředky.

V každé době se najdou lidé, kteří jsou zrádci národa a v socialismu to nebvylo jinak a já těmto lidem říkám že byli jen "u komunistů".

Ale i kdyby jste s nimi udělal pořádek, povstanou noví a k tomu ještě Havel a Klaus a jiní zrádci nebyli ani "u komunistů" a stejně nás zaprodali Západu.

Tento společenský nešvar, to zaprodávání národa cizím mocnostem, to vymýtí jen uvědomělost občanů, kteří musí pochopit jak se hrají globální hříčky a tím občané jasně uvidí, kdo to myslí dobře a stojí za národem a kdo je jen prospěchář a zaprodává svůj národ cizí moci. Důležité je hodnotit ekonomiku, o peníze jde vždy až v první řadě.

S tím žádná "debolševizace" nic nezmůže, zase se objeví jiní pornoherci Jandové a budou zaprodávat svůj národ.
Lidé se musí probudit a chápat tu lumpárnu a nedovolit takovým lidem aby mohli škodit.

A myslím si, že to uvědomění už probíhá, sice je to zatím jen hrstka lidí, ale brzy to může spustit lavinu.

Takže každý musí pracovat sám na sobě, to je ta správná cesta.

Doga Malor
před 5 měsíci

Ktomu bych řekl pouze toto seznamte ze socialním vývojem v Angli 1945 až1994. Kdyby nebylo vývoje po roce 1945 v UK tak komouši tato dělnická strana nechala dělnika bydlet v zemlajnce ono jsem to zažil tu jejích péči o dělníka na vlastní kůži ,Opěvovat komouše je pomatenost a co zde máme aco se uspěšně rozvinulo za to můžete děkovat jím. Jejích klazani pokračují a vylepšují co vybudoval jejích fotr.

opus111
před 5 měsíci

Píšete totální nesmysly!

V UK zrušili přídělový systém na potraviny později ne v bývalé ČSR. :)

Bytová výstavba v ČSR před rokem 1989 jasně dokazuje, že píšete nesmysly o bydlení v zemljance. V této oblasti byly ČSR a zvláště pak Sovensk nerychleji rostoucí zemí v poválečné Evropě.

V roce 1989 zanachali komunisté národní majetek ve výši 2,7 biliónu korun a to už po odpočtu odpisů.

V roce 1948 byl tento majetek ve výši 400 miliard.

Komunistický režim tedy více než 7 x zhodnotíl národní majetek za celou ČSR, konkrétně za Slovensko to bylo 11x.

Režim po roce 1989 jen spostu fabrik doslova zlikvidoval na zadání amerických páníčků. A zhodnocení státního majetku rovná se nula.

90% národního majetku, který zanechali komunisté je baznadějne rozkraden.

Vyjádřeno v dnešní hodnotě poenež se rozkradl majetek za 25 biliónů korun.

Evidentně jste zcela mimo realitu a neznáte ekonomická data o ekonomické realitě z pohledu před rokem 1989 a dnes. :)

Ještě můžet dát nějaký ekonomický výpočet že
6+7+8+9+10+5=15
a bude to dokonalé :)

Doga Malor
před 5 měsíci

Mate pravdu jsem pouze vyučený kostelník to na vysvětlenou omluva !!

Cílem USA je vyvážet nestabilitu.
před 5 měsíci

Když hovoříme o Rusku, i v rámci boje proti ruské propagandě vznikne na ministerstvu vnitra od příštího roku Centrum terorismu a hybridních hrozeb. Jak se u nás údajná ruská, ale i další propaganda projevuje? Jakými prostředky s ní může třicet analytiků na vnitru bojovat?

Na vnitru se tak zhmotní to, co bylo dosud považováno za literární fikci. V tomto případě „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru“ z Jirotkova Saturnina. Avizovaný „Útvar pro uvádění ruské propagandy na pravou míru“ by mohl být nazýván „Saturninovým komandem“ (vulgo SATURKOM). Místa v něm zaujmou nepochybně ti nejstatečnější z nás.

Ale vážně. Je hrozné prožívat v jednom životě podruhé něco podobného normalizačním hrůzám sedmdesátých let. Jak režim dobrovolně, beze studu, a dokonce agilně zase přikyvuje Velkému bratrovi. Dokonce i to pohrdání Velkého bratra, s jakým shlíží na ty aktivisty, kteří na sebe dobrovolně berou podobu i kluzkost čípků, aby byli dobře aplikovatelní, je velmi podobné a velké.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/pol...

novota
před 5 měsíci

Je potřeba chlastat kouřit ,stát a socánci potřebují peníze pro bakaly, čmoudy , imigranty, trolíky a nefacčenka atd. Jinak bureš připravuje zákon, že daně doplatí i ti co celý život nepijí a nekouří a budou to brát podle sněmovního tisku 614...a můj děda chlastal a hulíl a dožil se 95 let. ...

opus111
před 5 měsíci

Chlast a hulení ještě žádnému státu peníze nepřinesly. Do jedné kapsy vyberete a z druhé kapsy vydáváte za řešení a nápravu spousty negativních jevů, které chlast a hulení sebou přinášejí. Jenom když spočítáte kolik chlast způsobí ve světě neštěstí, ať už jsou to dopravní nehody, kriminalita všeho druhu, zdravotí problémy a úrazy a následné výpadky v zaměstnání, invalidita pod., snížení IQ potenciálu, rozvody a rozvrácené vztahy, které zanechávají následky také na potomstvu.

Názory, pane Novota, které tady hlásáte, ukazují na to, že jste ještě sociálně neprobuzený člověk. Prostě pravičák.

Vykulený
před 5 měsíci

Ta musí být bohatá!

opus111
před 5 měsíci

Protiruská propaganda jede v ČR na plné pecky, ať už v aktivní formě viz Petra Procházková nebo jiná Petruška tentokráte Šustrová, to je také dáreček (ta nedávno v ČT tvrdila, že krymští tataři kolaborovali s nacisty jen z 5%, přižemž pravda je přesně opačná), tak hlavně v pasívní formě, že nám prostě spoustu věcí neukážou nebo neřeknou.

Vladimír Putin je skutečně velký vzor i když k tomu bych připojil, že v vnitřní prediktor SSSR vypracoval KOB, kde se také mimo jiné upozorňuje na to, že je nutné se bránit před účinky působení takzvané 5. priroity hybridní války, což je alkohol, tabák, drogy, které zabíjí stejně jako střelná zbraň, navíc do dalších pokolení.

Když vidím, jak nezřízeně se na Západě včetně ČR chlastá, tak ta budoucnost Západní mládeže je dot ohrožená.

ČR se již dostala na první místo v konzumaci piva na osobu, což není dobré. Pokud by například EET zdražila pivo a méně by se chlastalo, tak to bude jen dobře.

Samozřejmě mnozí odpůrci EET ihned používají tento argument, že pivo zdraží a na tomto příkladu je vidět, že nedomýšlí skutečnosti do hlubších souvislostí.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...