Dluhy čtrnácti českých krajů se loni zvýšily o 17 procent na 22 miliard korun.
Zadlužení tuzemských měst a obcí kleslo poprvé od roku 2007, informovalo ministerstvo financí.

Frontální útoky na vládu a odměny odborářům, pokud pojedou do Prahy demonstrovat a obrovské odborářské investice do sobotního protestu.

Kopat do Víta Bárty, když ani soudce neví kde je pravda a kde je lež, by nebylo fér. ALE:

Od začátku roku zaznamenala Česká spořitelna několik podvodných e-mailových zpráv (tzv. phishing), které se snažily vzbudit dojem, že jsou pravé a byly odeslány spořitelnou. Banka o tom v úterý informovala na své webové prezentaci.

První generální ředitel televize Nova, který z nejsledovanější české televizní stanice odešel v roce 2003 po vstupu finanční skupiny PPF, se tak po letech pomalu vrací do televizního byznysu.

Neuvěřitelný fanatismus kolem Jarolíma způsobem hladovkáře Marečka kříženého s Cibulkou se zhroutil.

To není vtip. Eva Hníková v Akademii (Lidovky.cz) popisuje, jaké mají školy možnosti získat dotace z EU a jak závažné jsou to programy pro vzdělání našich dětí. Na cestování mohou dostat až půl milionu z Bruselu.....

Také byl patnáctiletý chlapec rasista, advokátko Samková a pane Uhle?

V neděli večer napadli v centru Břeclavi tři Romové patnáctiletého hocha. Brutálně zbitý chlapec přišel o ledvinu a leží na jednotce intenzivní péče. "Zítra se to může stát dalšímu. Brečet v koutě nepomůže, musí se s tím něco dělat," říká pro portál iDNES.cz jeho matka. Starosta označil útočníky za bestie.

Správa Národního parku Šumava zahájí v týdnu od 23. dubna do 29. dubna registraci pro splutí Vltavy v úseku od Soumarského Mostu po most u Pěkné. Tak jako v uplynulých dvou letech se bude provádět buď prostřednictvím internetového registračního systému na stránkách www.npsumava.cz, případně v povolené době splouvání přímo v nástupním místě Soumarský Most.

Je opravdu nutné zmrazovat důchody? Na EU doplácíme desetkrát tolik, než co chce pan Kalousek ušetřit na důchodcích. V článku najdete přehled, kolik nás členství v EU stojí.

Oba výrobky obsahovaly kyselinu mravenčí, která je v ČR v potravinářství zakázána.

Růst čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí opět zpomalil. Analytici se však domnívají, že v příštích měsících ekonomika oživí.

I když je rozsudek, byť ještě nepravomocný na stole, stále mi chybí pravá příčina, proč by to Bárta dělal. Je blázen, aby dával úplatky na záchranu České republiky? Ne? Tak proč tedy?

Známe již někeré dílčí informace, jak toto setkání bude obsazené. A jsou i další aktuality.

Za potížemi s dodávkami ruské ropy do Česka přes ropovod Družba jsou snahy ruských ropných společností zvýšit cenu suroviny. Uvedl to ruský list Kommersant s tím, že dodávky z alternativních zdrojů by vyšly české rafinerie ještě dráž.

Jan Dvořák, Ekonomika, Rozhodně nesledujte výroky Merkelové a dalších politických představitelů, jejich kroky nic nového nepřinesou. Podle dostupných signálů čím dál víc vzrůstá napětí mezi ECB a Bundesbankou. Bundesbank byla dlouhodobě jádrem Evropské centrální banky, vždyť ta dokonce i sídlí ve Frankfurtu.

Míra registrované nezaměstnanosti v Česku v březnu dosáhla 8,9 procenta, oproti únoru tak klesla o 0,3 procentního bodu. V porovnání s loňským březnem je také o 0,3 procentního bodu nižší. Vyplývá to z nejnovějších statistik ministerstva práce a sociálních věcí.

Praha: Hektické přípravy na nové volby a koordinace s ostatními iniciativami, senátem a odbory prý zanechaly těžké následky na duševní rovnováze předsedy ČSSD. A před tiskovou konferencí byl narychlo odvezen.

Bóža Sobotků
Bóža Sobotků

Pehe a jemu podobní jsou sprostí lháři. Jim se nehodí slůvko trh, kde je každý zodpovědný za sebe a oni by přicházeli a prebendy z různých fondů, které propagátoři EU dostávají. Ale je toto selhání "trhu", nebo klasická zlodějna ve státní správě?

Připustil, že "se nám nechce přijmout euro". "Euro je katastrofa. Doufám, že i lidé ve Francii vědí, že euro je katastrofa... Byl to chybný projekt," řekl Klaus.

Budoucnost
Budoucnost

Moskva - Pes zastřelil lovce, ale trest si odpyká jeho pán. Tak nějak by se dal ve stručnosti shrnout kuriózní případ ze Saratova v ruském Povolží.

Petr Pokorný

Není normální, co se zde děje. Nevíme, kdo rozehrál tuto hru. Dokonce to s Kmentou a Mf Dnes mohl rozehrát někdo z ODS, ČSSD či TOP 09 a přeskupit formace. Není normální, aby všichni (odbory, Popelkové, Halíkové a Peheové včetně ČSSD dávali vyhlášení Stop vládě) na stejný termín bez koordinace a shodli se!

Německo prý nechápe, ale toleruje menšího souseda, že nechce podepsat smlouvu, která je podobná té, která vypracovala EU pod německou gescí. Prostě jako cvoka, který si umane nesmysly a trucuje, ale stejně podepíše.

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Bílá maska je symbolem hnutí Anonymous.
Kdo se schovává za skupinu, kterou podporuje hodně občanů, protože svoboda je víc, než cokoliv jiného?

Podle BIS časopis Euro pracoval s hrubou manipulací, jejímž výsledkem byla lež.

VideoSuverenita (SBB) bude v úterý 3. dubna ve 13:30 při příjezdu kancléřky Merkelové demonstrovat proti diktátu Bruselu.

V Ústeckém kraji bude trvale působit speciální pořádková jednotka, která má za cíl udržet pořádek v lokalitách s nepřizpůsobivými spoluobčany.

A hluboce se musíme sklonit před poslancem Bublanem, který to nezneužil.

Kodaň – Ministři financí eurozóny zítra podpoří návrh zvýšit palebnou sílu dvou záchranných fondů skoro na bilion eur (asi 25 bilionů Kč). Vyplývá to z dokumentu, k němuž se dostala agentura Reuters. Takzvaný euroval, tedy finanční rezerva určená pro země, které se dostanou do problémů, bude mít téměř jistě kapacitu 940 miliard eur, možná ale ještě vyšší.

Zatímco slabší státy na revalvaci těžce doplácejí, Německo a Merkelová si mnou ruce: do eurozóny jste šli, hlupáci, dobrovolně. A Němci mají pravdu, jako Hitler je nikdo nenutil. Nacpali se tam sami....

Nějak všichni politikové mají smůlu. Kdykoliv je jakýkoliv soud s Viktorem Koženým, všude se to zamítne. Mimo USA a ČR. Není to divné?

Konečně se Wagnerová odkopala, proč její posudky a rozsudky byly tak jednostranné a hodně lidí pochybovalo o její nezávislosti. Už to víme: Chce kandidovat do senátu za Stranu zelených v obvodě Brno-město...

A v  pátek se její slova potvrdila..... Minister školstva Luc Chatel jej konanie ostro odsúdil a vyzval školu na jej okamžitú suspendáciu, píše portál britskej stanice BBC odvolávajúci sa na francúzske médiá.

Italský premiér Mario Monti vyjádřil obavy z nepříznivého vývoje veřejných financí Španělska. Má pravdu? Španělsko znepokojilo Evropskou unii a finanční trhy, když zvýšilo plán rozpočtového deficitu v letošním roce na 5,3 procenta hrubého domácího produktu z původně dohodnutých 4,4 procenta.

Brusel dluhy zmítanému Maďarsku nedopřeje chvíli klidu. Evropská komise zemi posílá k evropskému soudu, a to kvůli zdanění telekomunikačních společností. Nejde přitom o první spor země s EK.

Články a eseje, 22. 3. 2012

Mluvit o českých národních zájmech má smysl jen při přijetí jednoho důležitého předpokladu, jinak ne. Někteří z nás z něho vycházejí, jiní nikoli. Já tento předpoklad považuji za naprosto nezpochybnitelný (a téměř povinný) a cítím potřebu ho celý svůj život – i v současném světě politické korektnosti a apoteózy globálního (či evropského) vládnutí – obhajovat.

Posměšky na adresu prezidenta Klause neberou konce: "Nejlepší ministr" Dobeš odstoupil a další  novinářské výstřely. Tak jak je to tedy skutečně?

Vítězíme na všech frontách! Kdo je větší? Dagmar Havlová chystá knihu...

Podle webu Deníku, který na případ upozornil, zjišťoval mladý policista okolo 20:00 v domě informace o pohřešované osobě. Při tom se údajně dostal do problémů s nejméně jedním Romem, který jej bodl nožem do ruky, pořezal na hrudi a vyhodil ven.

Košice - Parta pěti chlapců z Košic ve věku 10 až 14 let znásilnila v neděli desetiletou romskou dívku. Pocházejí z romského sídliště Luník IX. O případu píše webový portál deníku Korzár.

Dokonce Ústavní soud se zabývá stupiditami zbohatlých tajtrlíků komediantské sféry. Neměl by na to  být speciální příplatek, aby společnost nemusela platit soudce, kteří se zabývají výstřelky této výstřední skupiny?

Je čas se podívat pravdě do očí a nemanipulovat s lidmi, kteří většinu skutečností neznají. Proto je zde připravena přehledná tabulka, která jasně ukazuje, kdo jak zadlužil Českou republiku a kdo nese největší zodpovědnost za tragický dluh!

JUDr. Masopust se stal spolu s celou právnickou fakultou terčem Akreditační komise. Její předsedkyně prof. Vladimíra Dvořáková často kritizovala fakt, že na škole přednáší lidé jeho věku.

Nebudu psát o řidičovi, který udělal fatální chybu a bude tvrdě potrestán. (Poklud přežil) Ale kdo si všiml stupidní, kreténské a zabijácké ochrany? Zatím nikdo, přesto to je (pokud náčrty neklamou) hlavní příčinou strašné smrti!

Alain Rittemer potvrdil, že operace byla pro záchranáře extrémně náročná. "Komunikace s dětmi byla složitá, protože byly velmi vyděšené. Dorozumívali jsme se s nimi rukama přes okna.

 

Dejte nám prachy a my si je utratíme podle svého. Žádnou kontrolu těch, co nám peníze dávají, nechceme. Chceme volný prodej "marjánky" a kde na to brát? A ještě platit školné?

Hospodářské noviny: zatímco politikům  dnes již neprojde ani diskuze s údajnými kriminálními živly (ale to je dobře), trenér reprezentantů v hokeji podle redaktorů Hospodářských novin krade s pozemkovým fondem ve velkém a kvůli hokeji je klid po pěšině.

Obrovská euforie z vítězství narazila na ranní kocovinu - nikdo se nechce paktovat z Ficem a nést záruky populistických slibů!

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...