Jan Polanecký

Dnešního dne jsem si s úžasem přečetl články Jana Macháčka, redaktora týdeníku Respekt, pojednávající, volně řečeno, o „liberálním nebezpečí dnešní doby“. Můj úžas byl v tomto případě opravdu na místě, neboť je až neuvěřitelné, jakých argumentačních faulů, diletantství a omezenosti se může profesionální novinář v jediném článku dopustit. Pojďme si jeho názorové a pojmové zmatení ve velmi obecné rovině nyní rozebrat (můj text bude muset být protentokrát poněkud obsáhlejší).

 

Po Argentině pozorně sledujte Řecko. Vaše teze "Dluhy se neplatí" skutečně neplatí! Dluhy platí nejenom občané, ale dnes vidíte na celém světě, že dluhy musí platit i státy! Dokonce i velké a silné!  Řecko budiž naším mementem příštích let!

SITA

Začala sa kampaň. Tak taký ako Fico a podobní si budú zo mňa robiť terč za každú cenu. Budú rozprávať ako ja už u Barrosa nič nevyjednám. Zahmlievajú čo je hlavný problém, že Brusel do dnes prešetruje ich čerpanie, za Ficovej vlády, eurofondov. Napríklad nástenkový tender, sociálne podniky, operačný program životného prostredia a mnohé ďalšie. Protikorupčná jednotka z Bruselu OLAF končí vyšetrovanie. Keď počúvam, čoho je schopný Fico, tak žasnem.

Inspekce ČOI zjistila, co se ví už dávno: předváděcí akce patří mezi největší zrůdnosti moderní doby. A co je nejstrašnější - sami důchodci jsou tak zfanatizováni, že každé upozornění o okradení berou jako útok na jejich možnost mít krásné nákupy zadarmo a zloději jsou v jejich očích ti nejpoctivější.

A příště jedou znovu!!

 

Z nezájmu sponzorů o tradiční country festival na Sázavě v Pikovicích a jeho zrušení nahrálo vzniku zatím malého festiválku ve Skochovicích. Dobrovolné vstupné a příjemná atmosféra u posázavského Pacifiku na Dobříš a Čerčany pod železničním mostem do Měchenic doplňoval hudbu kouř táboráku a kovbojské ukázky.

Jásejme skákejme, děkujme a velebme: Karlovarká oplatka je prý karlovarská. Tak k tomuto závěru došel Evropský soud a Brusel. Prý se také bude v arbitráži jednat, jestli je Pražský hrad pražský....Děkujeme ti Ó Bože.

Český génius Jára Cimrman se proslavil v mnoha oborech lidské činnosti. Jeho nesmrtelnou zásluhou je ovšem to, že se stal objevitelem "slepých uliček". Cimrman mistrně dokázal odhalovat kudy "cesta nevede".

 

Tým Plzně se probojoval poprvé do ligy mistrů a určitě zaslouženě. Všechna utkání vyhrál, i když občas i štěstí je ve sportu trochu třeba. ALE!

Zásadní prohlášení, jak čelit krizi: třináctý důchod pro penzisty, zvýšení minimální mzdy, státním institucím vyplácet třinácté a čtrnácté platy, dvojnásobně vydat státní peníze na výstavbu bytů - státních... Skutečně myslíte, že je to vtip?

Nic nedělající komisaři nás měsíčně stojí kolem půl miliónu korun. Spící táta Falbr to má těžce prospané….

Pokud přijde lékař k lazebníkovi, do obchodu, do restaurace či vinárny, žádejte od něj třikrát vyšší cenu, nebo ho rovnou vyražte! On nás nepotřebuje! A dělá to samé.

Bratislava - Politické tahanice kolem eurovalu a samotný pád vlády připraví Slovensko o miliardy eur, které země potřebuje k reformám.

Když umírá svoboda, umíráme pomalu s ní.

Že to znáte trochu jinak? Hm, já myslím, že „proletáři" nebo „kolektivisté" je úplně jedno. Že ne?

Ale ano. Dokonce tvrdím, že jednou jsou to „proletáři", jindy pravičáci, levičáci, komunisté, socialisté, konzervatisté, fašisté, monarchisté, nacionalisté a já nevím kdo ještě. Ne, nezbláznil jsem se. Rozdíl je jenom v metodách. Konečný výsledek je stejný.

Jak nedávno upozornil server ihned.cz, Evropská komise zažalovala Českou republiku za to, že jsme nezačlenili do našeho právního řádu směrnici 2003/41o dohledu nad institucemi zaměstnaneckého penzijního pojištění (které v ČR neexistují). Petr Mach - fotka

Slováci neschválili euroval, padla slovenská vláda, Pařátdnes přidal odkaz na krásnou stránku o části staré Prahy, na které se bude pokračovat a ztráta Erste Bank.

Ne, nejsem gay, nejsem úchyl.˛Prostě nemám je rád. Jsou všude, nacpaní za pulty železářství, ve školách, na fotbale, hokeji a s vytřeštěným výrazem vykládají, jak genderově doženou a předeženou. Někde už předehnali....

Nemíním komentovat, zda to dělá Radek John dobře či špatně. Odmítám z principu volit ty, kteří si budou zdvojovat funkce a vykroužkuji je. 48 hodin denně se prostě pracovat nedá, ať si grázlové jako Rath a další říkají, co chtějí! Ale....

Protože nejsem erudovaný ekonom, rád bych slyšel od Vás a od Svazu průmyslu vysvětlení na ztrátu po zrušení dotací na stravenky. Chtěl bych znát "fundovanou" odpověď, za kterou předem děkuji. Nějak mi rozum Vaše vyjádření nebere...

Je jasné, že v době reklam a podrazů je třeba podat informace těm, co se rozhodují, kam s penězi, pokud mohou na rok postrádat pět či více tisíc. (Může se koupit i za tisíc, ale výhodnost už je naprosto zanedbatelná)

V jedné z nich bych řekl, že projekt eurozóny, resp. projekt vytvoření společné evropské měny, už dávno zkrachoval, nebo – jemněji řečeno – nepřinesl efekty, které od něho byly očekávány.

Vezměme si trochu suchých čísel. Jak je správně číst? Ta jsou skoro katastrofická a opozice bez ohledu na skutečný problém tvrdí, že světovou krizi zavinila ODS a dnešní vláda. Ale dost ironie:

Kdo je lidumil a kdo je rošťák

Místo černé fašouny v Novém Boru,
tepete příkladně pana Bátoru,

"Když slyším, že naše průměrné platy jsou padesát tisíc, tak mě to vždycky rozčílí," říká Zuzana Havlínová, která pracuje na interně v Liberecké nemocnici.

Mimochodem primitiv Bátora, jehož titul je Ing. Mgr. Bc. Ladislav Bátora, Ph.D., hovoří za vše. Kdo mě zná, ví že mluvím o části VŠ studentů s despektem, přesto není možné, aby vystudoval školy a byl primitiv, jak říká Kalousek.

XX. ročník Setkání pod Medníkem

Milí kamarádi, vážení přátelé a příznivci setkávání pod Medníkem

Jsou stravenky sociální výpomoc státu? Jak vlastně funguje systém stravovacího zařízení? Kdo nejvíce vytěží z těchto státních dotací?

Poukázka Sodexo PASS
Poukázka Sodexo PASS

Teď se nedoplatíme. Podle OECD půjdou (a jdou) ceny potravin razantně nahoru. Mezi nimi vyniká i cukr. Kdo za to může? Především na cukru je vidět, jakou s námi Německo a Francie pod hlavičkou EU hrály špinavou hru.

Paroubku a Sobotko, kdo seje vítr, sklízí bouři. Začali jste jako grázlové, rozkrádali a rozkrádáte státní rozpočet v krajích na těžce nemocné, abyste zaplácli ústa třicetikorunovým rýmyčkářům a nemakačenkům a těžce nemocné rakovinou jste spláchli do kanálu, protože jich nejsou volebně milióny! Lžete ráno, v poledne i večer a vysmíváte se slušným, pracovitým lidem!

Vážený pane prezidente, dejte okamžitě amnestii všem zločincům, vrahům či kriminálníkům. Nemáme právo jim omezovat osobní svobodu a zavírat je do kriminálu. Nechme je žít a dělat svobodně to, co chtějí. A především: naučme se s nimi žít....

Zanechme populistické výkřiky, že vše má hradit stát. Na druhou stranu je to učebnicový příklad, nedotažené, či správně nestrukturovatelné zdravotní reformy. A to skrývá i ukvapené navýšení mezd lékařů.

Je zajímavé, že když je urážen prezident Klaus od Ratha, od Duška či od kohokoliv jiného včetně Zelených v čele s Bursíkem a dalšími, tak je ticho po pěšině, pouze sem tam to někdo zaznamená. A už nehovoře o přezdívce části fanatických levičáků, kteří mu říkají Kikina.

Načasování boje o peníze způsobem vydírání ČLK a hrstkou doktorů se dá definovat jediným slovem: prasečárna!

Pokud udělá řidič vteřinovou chybu, jako onen řidič tramvaje a vjel dříve do jednosměrné ulice, soudce ho pošle do kriminálu. Jestliže soudce jako v případě zmizelé Aničky propustí možného vraha, jsem ochoten se přidat k žalobě a příkladnému trestu jako u žhářů z Vítkova!

Tak v tomto duchu se nese výzva po internetu a je manipulován občan - blbec sloganem - všichni kradou, jenom my jsme neúplatní, poctiví a obětaví...

Tož lidé mudrujte. 40000Kč měsíčně je prý málo a podle Ratha a dalších je nutné zvednout plat lékařů minimálně na 150 000Kč měsíčně!

V diskusi o penzijní reformě se občas vyskytuje argument, že problém by byl vyřešen, kdyby se zvýšila porodnost a počet dětí. Stačilo by zvýšit počet pracujících v čase, kdy já a má generace budeme odcházet do důchodu, a problém s ufinancovatelností průběžného systému by byl vyřešen.

5.12.2010 21:30 -

Bednář (SSO): Odstraňte vlajky Evropské unie

Německo jako sebevědomý a nesmlouvavý vůdce Evropské unie požaduje závažnou změnu jím dost brutálně vynucené Lisabonské smlouvy o EU.

Zdeněk Škromach je facebookovým nadšencem. Nedávno se však na jeho oblíbeném médiu zformovala skupina s názvem "Zdeněk Škromach do senátu nepatří".

Úvodem několik slov z Ústavy ČR: My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku... Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Předseda Svobodných Petr Mach odpovídá na otázky voličů:

Prof. Ing. Michal Mejstřík CSc.

Fotografie

Akademická funkce: ředitel IES
Odborné zaměření: finanční trhy, podnikové finance, bankovnictví
Členství: Interní, Katedra financí a kapitálových trhů

Vážené dámy a pánové,

Proč si neustále klademe otázku co dělat s rychle rostoucí zadlužeností státu? Kde hledat východiska z této situace?

Krize ve světě se nejprve projevila v problémech bank ze soukromého sektoru a to nikoliv v České republice. Obava z domino efektu vedla vlády k masivní pomoci státu bankám – narostl dluh těchto států.

V roce 2001 vyšla kniha NAROVINU. Snad čtenáři této krátké glosy uvítají pár citací z jedné kapitoly a to České otázky:

„český národ žije na území českého státu...slovo vlast. To je někde mezi slovy stát a národ...

Tak takovéto maily dostávám poslední dobou. A na jeden jsem se rozhodl seriózně zareágovat. Samozřejmě autor, či autoři asi nepředpokládají, že bych byl placen, ale že jsem změnil názor.

Zdroj:peníze.cz

Ani nevíte, kde se vám ta natržená stovka v peněžence vzala. Asi vám ji vrátili v nějakém obchodě, ale možná jste ji nějak poškodili sami... kdoví. Teď každopádně stojíte u kasy v supermarketu a hádáte se s pokladní, že bankovku musí vzít. A pokladní že ne a volá si na vás vedoucí.

Je to přímo do učebnice ekonomiky vyššího stupně!

Podivuhodný příběh Irska o tom, jak se jedna z nejchudších zemí v západní Evropě během jednoho desetiletí stala jednou ze zemí nejbohatších, má dvě prostá jména. První: Thatcherismus.

17.5.2011 21:35 - Ministr financí Kalousek poskytl nezákonnou státní záruku ve výši 7,7 miliardy korun. Porušil tak Zákon o rozpočtových pravidlech, který vyžaduje k poskytnutí záruky zákon.

Když Miroslav Kalousek na zasedání Rady ministrů 16.5.2011 odsouhlasil půjčku EU Portugalsku, za níž ručí Česká republika, porušil Zákon o rozpočtových pravidlech.

Paragraf 73 Zákona o rozpočtových pravidlech říká: "Česká republika poskytuje státní záruky, jen stanoví-li tak zvláštní zákon."

Mach (Svobodní): Model rovného důchodu

16.3.2011 6:24 - Svobodní na tiskové konferenci v Praze představili vlastní koncept penzijní reformy.

"Důchodový koncept Svobodných není nový. Petr Mach jej počítal již v roce 2004 jako člen tzv. Bezděkovy komise, koncept dlouhodobě obhajoval v Centru pro ekonomiku a politiku a obhajuje jej i prezident Václav Klaus", uvedl místopředseda Svobodných Jaroslav Bachora.

Strana svobodných občanů (SSO) má plán, jak zamezit růstu cen elektřiny v důsledku tzv. solárního boomu. Návrh řešení na úterní tiskové konferenci přestavil předseda SSO Petr Mach.

Kdo byl ekonom Jiří Havel?

Havel (ČSSD): Ke zprávě o stavu unie

Byl členem KSČ a koncem 80. let 20. století byl spoluautorem  ekonomických skript[2], která obecně vešla ve známost tím, že se zde pozitivně vyjádřil o hospodářské politice J. V. Stalina. Učil tehdy i na VUML a přednášel o správné cestě ke komunistickým ideím.Odmítal kapitalismus a přednášel o západních imperialistech.

Standa Gross, karlovarská úřednice, lehké topné oleje - vše bledne před kriminálníkem Šťávou a jeho komplicem Kalvodou.

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...