Michala MoravcováMichala Moravcová (BOSSA)

 

 

Už delší dobu zaplňují hlavní titulky ekonomického zpravodajství negativní informace z Evropy. Jednou se mluví o bankovní krizi ve Španělsku, podruhé o budoucnosti eurozóny, popřípadě na sebe veškerou pozornost médií strhne, již téměř zkrachovalé, Řecko.


Hana Brixi
Hana Brixi

Chybí pochopení?
Odstranění cenových dotací a zvýšení výdajů na zlepšení vzdělání a zdravotnictví a na sociální programy by tedy mělo být vítáno velkou většinou ve společnosti. Opak je ale skutečností. Dokazují to mnohé protesty, které doprovázely ať už ohlášené nebo skutečné zvýšení cen, a které tak často vedly k rychlému návratu dotací a zastavení reforem.

Za prvé nelze jednoznačně říci, kolik stojí chleba, protože proměnné jsou velmi časté. Ale číselné údaje jsou brány za 1) cena pšenice, 2) pohyb cen, 3) dotace

A jedna na víkend

 

Rok 2035: Ivo Ištvan dokončil 9 896 563 obvinění korupční kauzy z roku 2013

 

Dovolím si sem vložit celý text víceguvernéra ČNB, který není vědecko-populární, ale vysvětlující kroky ČNB!

 

Ano, v době našich otců a dědů zachránily USA Evropu. Lépe řečeno pomohly zachránit. V tu dobu patřily banky lidem z USA, zbrojní průmysl neničil celý svět a byl regulován zákonem o neútočení a migrační politika byla také naprosto jiná.


 PAŘÁT dnes   vznikl  9. března 2011, do kterého byl překlopen z původního Pařátu  viz Vznik Pařátu a dnes dosáhl čísla, které se mi ani za 2,75 roku ani nechce věřit:

 

Je úplnou záhadou, v čím zájmu je vstup Ukrajiny a dalších postsovětských států do prostoru EU.  A protestuji, aby ulice za pomoci USA a EU byla podporována na úkor svobodných voleb!

 

Skutečně je toto postkrizová doba po katastrofální vládě? Další čísla do mozaiky hodnocení minulé vlády svržené Ivanem  Ištvanem.

Po třiceti létech v manželství zjistila strážnice z České Lípy, že je teplá. Když konečně našla "pravou lásku" na policejním plese, nenávist k chlapům a manželovi dokonala své. Budiž prokleto mužské plémě (nebo sémě?) Ne, to vážně není vtip.

Z jiných pramenů: jak se dívají zaměstnavatelé na budoucnost? Podle průzkumů jsou podnikatelé v Evropské unii skeptičtí.

Glosa: Kdy bude líp?

Až olomoucký Ivo Ištvan obviní všechny občany České republiky z korupce a rozkrádání a dostane peníze ve výši jedné miliardy z Nadačního fondu boje proti korupci Karla Janečka  "Za zásluhy za Český stát" posvěcené parlamentním Babišovým ANO: všichni kradete, už jsme vás dostali....

 

Kde udělali soudruzi akademici chybu? Teda, nikoliv Nečasové a Kalouskové, ale experti na krizi...  Jsou skutečně Pavel Kohout a odboroví ekonomové takoví diletanti?

Je skutečně pravdou, že u nás máme jenom korupci, zlodějnu, lidi líné, neschopné a politici byli do příchodu Babiše, miliardáře Karla Janečka, Okamury, prezidenta Zemana a dalších a dalších zářných hvězd na „novém politickém nebi“ totálně debilní, jak tito pánové tvrdí?

 

Jak kvalitně bylo honorováno naše školství v roce 1987 lze zjistit podle platového výměru soudružky učitelky v Teplicích.

Vraťme se do nedávné minulosti

Tuhle zaplatí z fondů 411 tisíc eur (miliardu korun v přepočtu) na rehabilitační centrum pro maďarské psy, které zeje prázdnotou a vymyslela si ho technologická firma. Támhle dá 16 tisíc eur na podporu lásky tyrolských farmářů ke krajině, kterou obdělávají. Jak se to dělá? Zemědělcům se mluví do duše. Mimochodem, rakouská vláda na tentýž program přihodila více, 24 tisíc eur.

Je paradoxem, že Láska, který dostal pokutu za lži a nařčení bez důkazů 200 000 Kč je advokátem Lessyho, který byl vyražen od policie za lži a nepravdivé osočování? Nebo realitou faktů

Když to chcete od dělníků, tak vy se doma také válet nemusíte! Ale nejdříve k ČT 24. pozvat si holčičku Bastlovou z Hospodářských novin, která neví, zda šetření je opoziční rétorika či nutnost a neznající strukturu rozpočtu  je do nebe volající!

Trestní oznámení na něj podal jeden z policejních důstojníků. Pecinu podezírá ze zneužití pravomoci úřední osoby či maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, a to kvůli personálním šachům, kdy si do svého kabinetu vytáhl dva detektivy.

Nemá cenu dávat další a další teoretické hádky a výpady proti ČNB. (Nebo ČNB obhajovat) Bylo by to stále stejné. Proto se podívejme, zda ČNB má či nemá brzdit vnější výdaje a podporovat vnitřní podle skutečného chování občanů. Už dost bylo teorie.

Odpověď na diskuzi: Inflace je počítána z tzv. spotřebního koše kde jsou pouze ceny nájemného ale nikoli ceny bytů a domů - tedy nemovitostí, které nejsou považovány za spotřebu ale za investici....

„V malém se tu plasticky ukazuje mentalita vysavače dotací, jenž se neumí ovládnout, když vidí možnost podojit veřejné rozpočty,“ píše šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr.

Co se na to podívat pohledem obyčejného pracujícího člověka? Jak ten potom musí vidět důchodce?

Mezi protestující přišel německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, který se ve čtvrtek v Kyjevě zúčastní ministerské schůzky Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE)

Těžko uvěřitelný případ, kdy zlodějové dokonce dodávkou rozkrádají na Moravě svodidla, kontroly sběren neexistují, policie nešetří a nebýt všímavého občana, kradlo by se snad dodnes?

 

Ruty šuty Ukrajina Texas, zpívala naše generace protestní slova proti SSSR. Jen tak trochu, za víc se zavíralo.

Tomáš KlusJestliže tento text má být jakýsi protestsong, tak nechť mi onen Klus, promine, ale je totální pimitiv!

Hospodářské noviny: HDP podle údajů Českého statistického úřadu

Gazdík z TOP 09 to má skoro jisté. Odměna za útoky je sladká.

Zhroucení deníku Mf Dnes je šílené. Jakoby členové JZD dostali za úkol napsat popisky nějakých událostí!

Pane Neffe, tam, kde si státní zástupce Ištvan zkouší zákony na živých lidech jak turista sovětskou ušanku, nelze se divit, že i primátor zaváhá.

 

Nemohu se zbavit dojmu, jakoby mi něco zamlčovali....

Vypátrali jsme, že mladého chlapce zabil řidič, co měl důležitou funkci za ministra Kalouska....

Po ustavení vlády budeme rozkrývání pokračovat. S kým, to uvidíme, ale bylo by zajímavé, kdyby se tam usídlil Babiš, který eurodotace (naše peníze) odebírá stále....

 

Zdánlivě směšný nadpis. Bohužel pravdivý a lze to lehce dokázat. Jejich bratrská pomoc spočívá v tom, že zisky z našich podniků tečou směrem na západ a ještě se nám smějí, že jsme žebrota.

Po ustavení vlády budeme v rozkrývání pokračovat. S kým, to uvidíme, ale bylo by zajímavé, kdyby se tam usídlil Babiš, který eurodotace (naše peníze) odebírá stále....

 

Protože většině občanů je intervence ČNB a diskuze kolem zúžena na pojem, že se bude zdražovat a někdo něco rozkradl, zkusme to popsat lidově bez krkolomných ekonomických názvů.

 

Kdo dnes zakoupil Mf Dnes, musel se zděsit. Velké obrázky, nekonečné množství inzerátů, pár článků a televizní příloha. Babišovy noviny jedou...

 

Pokus zavést euro jako dolar prostě definitivně ztroskotal, je už i z Německa slyšet.

Hans-Werner Sinn
Hans-Werner Sinn

 

Na stále se opakující dotazy a  znevěrohodňování dávám veřejné informace.

Já jsem konkrétně oslovoval tehdejší šéfku kanceláře premiéra Janu Nagyovou, protože mi bylo řečeno, že pokud se chci sejít s panem premiérem, mám napsat na sekretariát Úřadu vlády paní Nagyové a specifikovat téma. Když jsem nastínil, jaké mám podezření a že by měla být nasazena BIS, místo úkolování BIS ve věci ochrany ekonomických zájmů paní Nagyová úkolovala někoho jiného a snažila se chránit zájmy své.

bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby (BIS) a disident Vladimír Hučín v souvislosti s Andrejem Babišem a jeho údajnou spoluprací s StB.

Teda na upřesnění: trojice připravila Českou republiku o peníze, zaslané do Bruselu a žádané zpět - nazývané bůhví proč DOTACE...

Přímé platby pro zemědělce, které patří k podporám vypláceným v rámci společné zemědělské politiky Evropské unie, obdržely za rok 2012 třeba i střední odborné školy nebo golfová hřiště. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Systém správy plateb i tak úřad vyhodnotil jako funkční a účinný.

 

 

Nic víc jsme si nepřáli. Miliardář Babiš, podporovaný miliardářem Janečkem, kteří poctivě na přesčasech k miliardám došli, bojují za dělnickou třídu...

 

Dva dni před před začátkem skládání vlády se našel zaručeně, skutečně zaručeně věrohodný svědek, který svědčí pro Babiše!

Washington - Americká vláda poprvé potrestala provozovatele větrných elektráren za to, že lopatky jejich větrných turbín ve velkém zabíjejí ptactvo.

Excelentní výklad dánského ekonoma s redaktorem Waisem v Lidových novinách na téma ČNB a intervence.

 

A údajně už vznikají na podkladě Vašich výroků dementní trestní oznámení na bankovní radu ČNB („moudrý senátor Dryml“)

 

PAŘÁT dnes   Přidejte si nás na Facebooku

 

 

Komodity a deriváty ze stránek Kurzy.cz

 

Zlato - graf ceny

 

RUB/CZK - graf kurzu
Kurzy měn ze stránek Kurzy.cz

Poslední komentáře

 • Ten, co to cáluje:

  A před měsícem mexickej červotoč?

 • Petr:

  Klídek a hadr na čelo - nějaký exot ho...

 • n:

  Vzali nám předsedu nebo nevzali.... https://www.nov...

 • *antibuzna*:

  Samozřejmě, že volby budou. Hnutí ANO...

 • n:

  Stačí si poslechnout poslední vysilání...